Pomysł na biznes? 70 pomysłów na biznes

Autor: Redakcja

Masz problem ze znalezieniem pomysłu na biznes? Zebraliśmy ponad 70 pomysłów na biznes o których pisaliśmy w ostatnim czasie. Zobacz który pomysł na biznes najbardziej Ci odpowiada i przejdź do niego, aby zgłębić szczegółowe informacje.

W pierwszej kolejności zaprezentujemy 10 pomysłów na biznes o których pisaliśmy na naszym portalu w ostatnim czasie:

POMYSŁ NA BIZNES 01 : Zwierzaki i biznes

Czy można połączyć miłość do zwierząt i chęć pomagania innym z zarabianiem pieniędzy? Jednym ze sposobów na to jest prowadzenie różnego rodzaju zajęć z udziałem zwierząt, w tym coraz popularniejszej zooterapii. Osoby, które chciałyby się takiej działalności podjąć, muszą jednak spełnić określone wymogi.

Fakt, że przebywanie ze zwierzętami niesie ze sobą korzyści terapeutyczne, został wielokrotnie potwierdzony badaniami. Zooterapia od wielu lat prężnie rozwija się w krajach zachodnich. W Stanach Zjednoczonych nikogo nie dziwi np. wizyta alpaki w szpitalu dziecięcym. Zajęcia z udziałem zwierząt cieszą się coraz większym zainteresowaniem także w Polsce...

POMYSŁ NA BIZNES 02 : Spec od diet

Otwierając własny gabinet, dietetyk siłą rzeczy staje się także przedsiębiorcą. Do jego zakresu obowiązków, oprócz kontaktu z pacjentami, dochodzi załatwianie formalności związanych z prowadzeniem firmy. Od czego zacząć? Poniżej kilka praktycznych wskazówek.

Dietetyka znajduje się dzisiaj w czołówce kierunków studiów cieszących się największą popularnością. Zawodowi dietetycy nie mają jednak łatwego życia. Na rynku czeka ich duża konkurencja, również ze strony osób nie posiadających odpowiedniego wykształcenia. Przepisy polskiego prawa nie precyzują bowiem dokładnie, jakie wykształcenie powinna posiadać osoba świadcząca usługi dietetyczne. W praktyce jednak najlepiej jest ukończyć studia wyższe, które dadzą nam najlepsze podstawy do budowania kariery zawodowej...

POMYSŁ NA BIZNES 03 : Renowacja mebli – od pasji do biznesu

Coraz więcej osób chce mieć w swoim domu niepowtarzalny, stylowy mebel. Stare fotele i stoliki przywołujące ducha minionych epok doskonale sprawdzają się też w kawiarniach i restauracjach. Odnawianie mebli nie wymaga dużych inwestycji, a może stać się dochodowym biznesem.

W internecie jest dostępnych wiele porad i filmików pokazujących, w jaki sposób krok po kroku odnowić stare meble. Organizowane są też specjalne szkolenia i warsztaty (zarówno online, jak i offline) poświęcone technikom renowacji. Nie brakuje opinii, że można w ten sposób zarobić niezłe pieniądze...

POMYSŁ NA BIZNES 04 : Nie obsługują kobiet, a zarabiają krocie

Moda na salony barberskie dotarła do Polski zaledwie kilka lat temu. Miejsca dedykowane pielęgnacji męskich fryzur i zarostów trafiły w niszę i stały się jedną z najszybciej rozwijających się branż. Jednak aby odnieść sukces w tym biznesie, należy zadbać o szereg szczegółów.

O salonach barberskich jeszcze kilka lat temu słyszało niewielu, a dziś w samej tylko Warszawie działa ok. 250 takich punktów. Na dynamiczny rozwój rynku z pewnością miała wpływ moda na brody u mężczyzn. Jednak wbrew powszechnemu przekonaniu barber zajmuje się nie tylko zarostem. To wyszkolony profesjonalista (lub profesjonalistka, gdyż panie również pracują w tym zawodzie), który zadba kompleksowo zarówno o zarost, baki, jak i fryzurę...

POMYSŁ NA BIZNES 05 : Zarabianie (nie) tylko na depilacji

Dokładnie 10 lat temu rozpoczął się w Polsce boom na salony specjalizujące się w depilacji. W szczytowym momencie franczyzę w tym segmencie rynku oferowało kilkanaście sieci. Po wielu z nich dziś nie ma śladu. To pokazuje, że zarabianie na tak wąskiej specjalizacji jest z pewnością trudne, ale czy niemożliwe?

Obecnie w Polsce działa ok. 30 tysięcy salonów kosmetycznych. Są to zarówno placówki oferujące szeroki wachlarz usług, jak i niewielkie punkty wyspecjalizowane w wąskiej dziedzinie np. manicure i pedicure lub depilacja. W olbrzymiej większości są to pojedyncze gabinety. Salony zrzeszone w sieciach własnych lub franczyzowych stanowią, według różnych szacunków, ok. 3-4% rynku. Branża jest niezwykle rozdrobniona i konkurencyjna, można się więc spodziewać, że w niedalekiej przyszłości czeka ją konsolidacja...

POMYSŁ NA BIZNES 06 : Konopie w Polsce dopiero kwitną

Kilka lat temu na polski rynek wkroczyły produkty konopne i dość szybko zdobyły popularność. To jednak wciąż niszowa branża, w której nie ma jeszcze zbyt dużej konkurencji. Brak regulacji prawnych i częste kontrole urzędnicze nie sprzyjają przedsiębiorcom. Czy na konopiach można zarobić i czy to legalny biznes?

Według danych firmy analitycznej New Frontier Data, światowy rynek konsumencki konopi wart był w zeszłym roku około 343 mld dolarów. Firma monitorująca sektor konopi Prohibition Partners policzyła, że globalny legalny rynek konopi ma być wart ok. 103,9 mld dolarów do 2024r. zaś europejski ok. 39,1 mld dolarów do 2024r...

POMYSŁ NA BIZNES 07 : Czy własny salon optyczny się opłaca?

Polacy kupują okulary już nie raz na kilkadziesiąt lat, ale czasem nawet co roku. Z drugiej strony rosnąca konkurencja sprawia, że na własny salon optyczny trzeba mieć dobry pomysł.

Można powiedzieć, że dla branży optycznej nastały ciekawe czasy. Z jednej strony coraz więcej Polaków nie traktuje okularów tylko jako pomocy do czytania. Mamy nawet po kilka par na różne okazje, a część osób kupuje nowe co kilka lat, by wymienić je na bardziej modny model. Z drugiej strony ekspansja sieciówek optycznych wymusza wysoki standard niezależnych salonów, bo tylko w ten sposób mogą one zachęcić klientów do tego, by wydali więcej na obsługę fachowca...

POMYSŁ NA BIZNES 08 : Mała czarna pomysłem na biznes

Z badania Cafe Monitor ARC Rynek i Opinia wynika, że rynek kawowy w Polsce w ostatnich latach bardzo się zmienił. Polacy coraz chętniej sięgają po dobrej jakości kawę i częściej niż kiedyś piją ją na mieście. Na rynku przybywa kawiarni, do których kawosze chadzają na małą czarną. Największa część tortu należy do dużych, znanych marek.

Food Research Institute policzył, że przeciętny Polak wypija 95 litrów kawy rocznie (3 kg ziaren). W spożyciu czarnego napoju zajmujemy 11. miejsce na świecie. Przed nami są m.in. Skandynawia, Szwecja, Szwajcaria, Belgia, Kanada. Więcej niż my piją też Czesi i Słowacy. Według ARC Rynek i Opinia, Polacy zazwyczaj piją trzy kawy dziennie...

POMYSŁ NA BIZNES 09 : Biznes zaprogramowany na sukces

Programowania mogą uczyć się nawet kilkuletnie dzieci – tak wynika z doświadczeń szkół kodowania, które działają już w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. Wiele wskazuje na to, że udało im się trafić w niszę, a perspektywy rozwoju tego biznesu są bardzo obiecujące. Programowanie dla przyszłych pokoleń może być równie ważną umiejętnością jak obecnie język angielski.

Według ekspertów Światowego Forum Ekonomicznego, 65 proc. dzieci uczących się dziś w szkołach podstawowych będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją – w dużej mierze powiązanych z IT i nowymi technologiami.

POMYSŁ NA BIZNES 10 : Dom strachów. Za te emocje klienci płacą często niemałe stawki

Jeszcze dwa lata temu w Polsce funkcjonowało 20 Domów strachów. Horror House powstawały w bardzo szybkim tempie i często w jednym mieście znajdowało się ich kilka. Mieściły się one w piwnicach, garażach, starych budynkach oraz strychach – po licznych kontrolach zostały zlikwidowane ze względu na prawdopodobne narażanie zdrowia lub życia klientów. Było to spowodowane tym, że miejsca te nie posiadały drogi ewakuacyjnej...

Więcej gotowych pomysłów na własny biznes możesz znaleźć tutaj (jest ich znacznie więcej niż tytułowe 70). Prawda jest taka, że wiele osób myśli o własnym biznesie. Mieć własną firmę i prowadzić dochodowy biznes. Jak wygląda droga od pomysłu do dochodowego własnego biznesu?

Pomysł na biznes to dopiero początek

Nie ważne czy masz własny pomysł czy skorzystasz z gotowego pomysłu. Założyć działalność gospodarczą jest banalnie łatwo. Problemem jest wygenerowanie z działalności gospodarczej regularnego dochodu.

Popatrz ile sklepów internetowych, restauracji czy sklepów osiedlowych, które doskonale znasz zbankrutowało. Ci przedsiębiorcy zakładając własny biznes byli przekonani, że odniosą sukces. Dzieje się tak, ponieważ największym problemem jest dotarcie do potencjalnych klientów.

W 2021 roku było 53 312 ogłoszeń związanych z toczącymi się postępowaniami upadłościowymi. Więcej informacji na ten temat przeczytaj tutaj. Mieć własny biznes to jedno. Zbudować prężnie działającą i generującą rosnące dochody własną firmę, to zupełnie inna sprawa.

Na naszym portalu znajdziesz mnóstwo artykułów, dzięki którym możesz zacząć od razu działać z własnym biznesem na 100% mocy. Naszym zdaniem idealny model biznesowy (szczególnie jeśli masz doświadczenie biznesowe na niskim poziomie) to właśnie franczyza.

Dlaczego franczyza jest dobrym pomysłem na biznes?

Startując z własnym biznesem jesteś sam. Musisz perfekcyjnie znać media społecznościowe, mieć stronę internetową (czasem nawet aplikację mobilną). Wiedzieć który model biznesowy będzie najlepszy, ogarniać kwestie podatkowe, prawne i mnóstwo innych rzeczy. Nim rzucisz się na głęboki ocean świata biznesu, dobrze jest nauczyć się pływać w jeziorze. Nim wdrożysz własny pomysł, poznaj know-how działania firmy, która zbudowała silną markę i generuje wysoką sprzedaż.

Uruchomienie własnego biznesu bez doświadczenia i ogromnego zaplecza finansowego jest ogromnym ryzykiem. Nim zaczniesz działać we własnym biznesie musisz poznać ten świat i nauczyć się w nim poruszać. Właśnie dlatego uważamy, że franczyza jest idealnym pomysłem na pierwszy biznes.

Masz biznesowe doświadczenie i szukasz nowego pomysłu na biznes?

Nie trzeba wymyślać koła na nowo. Od lat prowadzisz swoją działalność gospodarczą i generuje ona wysokie dochody? Tutaj dobrym pomysłem będzie stworzenie sieci franczyzowej czyli zamiana własnego biznesu we franczyzę.

Nie wiesz jak? Na co zwrócić uwagę? Jak przygotować taką umowę i zabezpieczyć się żeby nikt nie wykorzystał Twojego know-how? Pod tym adresem https://www.arss.com.pl/ znajdziesz rozwiązanie wszystkich problemów dotyczących stworzenia franczyzy.

Pamiętaj, że pomysł to zaledwie początek. Kluczem do zbudowania dochodowego biznesu jest wiedza i doświadczenie - nie bój się prosić o pomoc i korzystać z wiedzy bardziej doświadczonych przedsiębiorców. Media społecznościowe są pełne grup i ekspertów, którzy bezpłatnie/odpłatnie Ci pomogą.

Nie jesteś pewny czy franczyza wpłynie pozytywnie na Twój wizerunek marki? Przeczytaj artykuł: franczyza wzmacnia czy osłabia siłę marki lub skontaktuj się bezpośrednio ze specjalistami Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych tutaj.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram