Pomysł na biznes? 70 pomysłów na biznes

Data dodania: 25 stycznia 2022

Masz problem ze znalezieniem pomysłu na biznes? Zebraliśmy ponad 70 pomysłów na biznes o których pisaliśmy w ostatnim czasie. Zobacz który pomysł na biznes najbardziej Ci odpowiada i przejdź do niego, aby zgłębić szczegółowe informacje.

W pierwszej kolejności zaprezentujemy 10 pomysłów na biznes o których pisaliśmy na naszym portalu w ostatnim czasie:

POMYSŁ NA BIZNES 01 : Zwierzaki i biznes

Czy można połączyć miłość do zwierząt i chęć pomagania innym z zarabianiem pieniędzy? Jednym ze sposobów na to jest prowadzenie różnego rodzaju zajęć z udziałem zwierząt, w tym coraz popularniejszej zooterapii. Osoby, które chciałyby się takiej działalności podjąć, muszą jednak spełnić określone wymogi.

Fakt, że przebywanie ze zwierzętami niesie ze sobą korzyści terapeutyczne, został wielokrotnie potwierdzony badaniami. Zooterapia od wielu lat prężnie rozwija się w krajach zachodnich. W Stanach Zjednoczonych nikogo nie dziwi np. wizyta alpaki w szpitalu dziecięcym. Zajęcia z udziałem zwierząt cieszą się coraz większym zainteresowaniem także w Polsce...

POMYSŁ NA BIZNES 02 : Spec od diet

Otwierając własny gabinet, dietetyk siłą rzeczy staje się także przedsiębiorcą. Do jego zakresu obowiązków, oprócz kontaktu z pacjentami, dochodzi załatwianie formalności związanych z prowadzeniem firmy. Od czego zacząć? Poniżej kilka praktycznych wskazówek.

Dietetyka znajduje się dzisiaj w czołówce kierunków studiów cieszących się największą popularnością. Zawodowi dietetycy nie mają jednak łatwego życia. Na rynku czeka ich duża konkurencja, również ze strony osób nie posiadających odpowiedniego wykształcenia. Przepisy polskiego prawa nie precyzują bowiem dokładnie, jakie wykształcenie powinna posiadać osoba świadcząca usługi dietetyczne. W praktyce jednak najlepiej jest ukończyć studia wyższe, które dadzą nam najlepsze podstawy do budowania kariery zawodowej...

POMYSŁ NA BIZNES 03 : Renowacja mebli – od pasji do biznesu

Coraz więcej osób chce mieć w swoim domu niepowtarzalny, stylowy mebel. Stare fotele i stoliki przywołujące ducha minionych epok doskonale sprawdzają się też w kawiarniach i restauracjach. Odnawianie mebli nie wymaga dużych inwestycji, a może stać się dochodowym biznesem.

W internecie jest dostępnych wiele porad i filmików pokazujących, w jaki sposób krok po kroku odnowić stare meble. Organizowane są też specjalne szkolenia i warsztaty (zarówno online, jak i offline) poświęcone technikom renowacji. Nie brakuje opinii, że można w ten sposób zarobić niezłe pieniądze...

POMYSŁ NA BIZNES 04 : Nie obsługują kobiet, a zarabiają krocie

Moda na salony barberskie dotarła do Polski zaledwie kilka lat temu. Miejsca dedykowane pielęgnacji męskich fryzur i zarostów trafiły w niszę i stały się jedną z najszybciej rozwijających się branż. Jednak aby odnieść sukces w tym biznesie, należy zadbać o szereg szczegółów.

O salonach barberskich jeszcze kilka lat temu słyszało niewielu, a dziś w samej tylko Warszawie działa ok. 250 takich punktów. Na dynamiczny rozwój rynku z pewnością miała wpływ moda na brody u mężczyzn. Jednak wbrew powszechnemu przekonaniu barber zajmuje się nie tylko zarostem. To wyszkolony profesjonalista (lub profesjonalistka, gdyż panie również pracują w tym zawodzie), który zadba kompleksowo zarówno o zarost, baki, jak i fryzurę...

POMYSŁ NA BIZNES 05 : Zarabianie (nie) tylko na depilacji

Dokładnie 10 lat temu rozpoczął się w Polsce boom na salony specjalizujące się w depilacji. W szczytowym momencie franczyzę w tym segmencie rynku oferowało kilkanaście sieci. Po wielu z nich dziś nie ma śladu. To pokazuje, że zarabianie na tak wąskiej specjalizacji jest z pewnością trudne, ale czy niemożliwe?

Obecnie w Polsce działa ok. 30 tysięcy salonów kosmetycznych. Są to zarówno placówki oferujące szeroki wachlarz usług, jak i niewielkie punkty wyspecjalizowane w wąskiej dziedzinie np. manicure i pedicure lub depilacja. W olbrzymiej większości są to pojedyncze gabinety. Salony zrzeszone w sieciach własnych lub franczyzowych stanowią, według różnych szacunków, ok. 3-4% rynku. Branża jest niezwykle rozdrobniona i konkurencyjna, można się więc spodziewać, że w niedalekiej przyszłości czeka ją konsolidacja...

POMYSŁ NA BIZNES 06 : Konopie w Polsce dopiero kwitną

Kilka lat temu na polski rynek wkroczyły produkty konopne i dość szybko zdobyły popularność. To jednak wciąż niszowa branża, w której nie ma jeszcze zbyt dużej konkurencji. Brak regulacji prawnych i częste kontrole urzędnicze nie sprzyjają przedsiębiorcom. Czy na konopiach można zarobić i czy to legalny biznes?

Według danych firmy analitycznej New Frontier Data, światowy rynek konsumencki konopi wart był w zeszłym roku około 343 mld dolarów. Firma monitorująca sektor konopi Prohibition Partners policzyła, że globalny legalny rynek konopi ma być wart ok. 103,9 mld dolarów do 2024r. zaś europejski ok. 39,1 mld dolarów do 2024r...

POMYSŁ NA BIZNES 07 : Czy własny salon optyczny się opłaca?

Polacy kupują okulary już nie raz na kilkadziesiąt lat, ale czasem nawet co roku. Z drugiej strony rosnąca konkurencja sprawia, że na własny salon optyczny trzeba mieć dobry pomysł.

Można powiedzieć, że dla branży optycznej nastały ciekawe czasy. Z jednej strony coraz więcej Polaków nie traktuje okularów tylko jako pomocy do czytania. Mamy nawet po kilka par na różne okazje, a część osób kupuje nowe co kilka lat, by wymienić je na bardziej modny model. Z drugiej strony ekspansja sieciówek optycznych wymusza wysoki standard niezależnych salonów, bo tylko w ten sposób mogą one zachęcić klientów do tego, by wydali więcej na obsługę fachowca...

POMYSŁ NA BIZNES 08 : Mała czarna pomysłem na biznes

Z badania Cafe Monitor ARC Rynek i Opinia wynika, że rynek kawowy w Polsce w ostatnich latach bardzo się zmienił. Polacy coraz chętniej sięgają po dobrej jakości kawę i częściej niż kiedyś piją ją na mieście. Na rynku przybywa kawiarni, do których kawosze chadzają na małą czarną. Największa część tortu należy do dużych, znanych marek.

Food Research Institute policzył, że przeciętny Polak wypija 95 litrów kawy rocznie (3 kg ziaren). W spożyciu czarnego napoju zajmujemy 11. miejsce na świecie. Przed nami są m.in. Skandynawia, Szwecja, Szwajcaria, Belgia, Kanada. Więcej niż my piją też Czesi i Słowacy. Według ARC Rynek i Opinia, Polacy zazwyczaj piją trzy kawy dziennie...

POMYSŁ NA BIZNES 09 : Biznes zaprogramowany na sukces

Programowania mogą uczyć się nawet kilkuletnie dzieci – tak wynika z doświadczeń szkół kodowania, które działają już w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. Wiele wskazuje na to, że udało im się trafić w niszę, a perspektywy rozwoju tego biznesu są bardzo obiecujące. Programowanie dla przyszłych pokoleń może być równie ważną umiejętnością jak obecnie język angielski.

Według ekspertów Światowego Forum Ekonomicznego, 65 proc. dzieci uczących się dziś w szkołach podstawowych będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją – w dużej mierze powiązanych z IT i nowymi technologiami.

POMYSŁ NA BIZNES 10 : Dom strachów. Za te emocje klienci płacą często niemałe stawki

Jeszcze dwa lata temu w Polsce funkcjonowało 20 Domów strachów. Horror House powstawały w bardzo szybkim tempie i często w jednym mieście znajdowało się ich kilka. Mieściły się one w piwnicach, garażach, starych budynkach oraz strychach – po licznych kontrolach zostały zlikwidowane ze względu na prawdopodobne narażanie zdrowia lub życia klientów. Było to spowodowane tym, że miejsca te nie posiadały drogi ewakuacyjnej...

POMYSŁ NA BIZNES 11 : Restauracja z roślinną kuchnią jako pomysł na nowy biznes

W Polsce działa naprawdę mnóstwo restauracji. To jednak nie oznacza, że nie masz żadnych szans na rozkręcenie własnego biznesu w tej branży. Wystarczy, że zdecydujesz się na roślinną kuchnię, a sukces masz praktycznie gwarantowany. Co więcej, nie musisz martwić się o przepisy oraz zaplecze lokalu. W ramach franczyzy gastronomicznej zyskasz dostęp do wszystkiego, co niezbędne, aby poprowadzić lokal z roślinną kuchnią.

POMYSŁ NA BIZNES 12 : Własna piekarnia szansą na słodkie życie

Mimo stale rosnących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej... własna piekarnia naprawdę się opłaca. To dobry pomysł na biznes, szczególnie jeśli uwielbiasz słodkie i słone wypieki. W ramach franczyzowej współpracy uruchomisz nowy zakład, gdzie zajmiesz się przygotowywaniem znakomitych wypieków oraz sprzedażą bezpośrednio dla klientów. Sklepy piekarnicze w Polsce mają się dobrze od wielu lat i nic nie zapowiada ogólnego kryzysu. Wykorzystaj ten pomysł na biznes i zmień swoje życie.

POMYSŁ NA BIZNES 12 : Odzież i obuwie dla dzieci - świetny pomysł na biznes

Każdy rodzic potrzebuje odzieży, obuwia i akcesoriów dla swojego dziecka... sprzedaż takich artykułów to doskonały pomysł na biznes w XXI wieku. Możesz uruchomić własny sklepik franczyzowy, gdzie zaczniesz sprzedawać najróżniejsze modele ubranek dla niemowlaków, a także odzież i obuwie dla starszych dzieci. Mimo sporej konkurencji na rynku masz ogromne szanse osiągnąć sukces... dzieci na świecie stale przybywa i możesz to wykorzystać!

POMYSŁ NA BIZNES 13 : Całodobowy sklep monopolowy pomysłem na nowy biznes

Choć sprzedaż alkoholu to dość kontrowersyjny temat w Polsce... naprawdę warto wykorzystać ten pomysł na biznes. Większość całodobowych sklepów monopolowych ma się bardzo dobrze. Wystarczy załatwić koncesję, wynająć lokal pod sklepik i podpisać umowę franczyzową. Otrzymasz pełne wsparcie franczyzobiorcy i szkolenie, jak poczynić pierwsze kroki związane z tym pomysłem na biznes.

POMYSŁ NA BIZNES 14 : Montaż i sprzedaż systemów fotowoltaicznych - ekologiczny pomysł na biznes

Masz szansę ochronić środowisko naturalne przed zniszczeniem i jednocześnie zarobić sporo pieniędzy. Jak? Zainwestuj w pomysł na biznes fotowoltaiczny. Usługi związane z montażem i sprzedażą nowoczesnych instalacji to tylko jeden z wielu odłamów odnawialnych źródeł energii. Wykorzystaj potencjał branży fotowoltaicznej jako partner franczyzowy ogólnopolskiej sieci serwisowej. Być może to Twoja szansa na zmianę stylu życia.

POMYSŁ NA BIZNES 15 : Zajmuj się osobami starszymi

Ciekawym pomysłem na biznes jest opieka nad seniorami. Nie tylko Polacy, ale ludność na całym świecie starzeje się coraz szybciej. Wiele osób potrzebuje nawet wielogodzinnego wsparcia w codziennych czynnościach. Możesz uruchomić swój biznes na zasadach franczyzy i zacząć opiekować się starszymi osobami, które nie radzą sobie samodzielnie. To dobry pomysł na biznes, który pozwoli Ci godziwie zarobić i jednocześnie zrobić coś dobrego... pomóc samotnym i schorowanym seniorom w codziennym życiu.

POMYSŁ NA BIZNES 16 : A może agroturystyka? Gospodarstwo rolne pomysłem na biznes

Coraz więcej osób w Polsce ucieka na wieś. Chęć odcięcia się od zgiełku miasta jest coraz większa. Uruchomienie własnego gospodarstwa agroturystycznego to ciekawy pomysł na biznes, który naprawdę może wypalić. W tym przypadku możesz połączyć wiele ciekawych usług w jednym: noclegi, obcowanie ze zwierzętami i naturą. Alternatywnie możesz skorzystać z oferty franczyzodawcy Grene i uruchomić na wsi jeden z wielu sklepów techniczno-rolniczych. To dobry pomysł na własny biznes, szczególnie jeśli myślisz o prężnym rozwoju.

POMYSŁ NA BIZNES 17 : Zacznij zarabiać w mediach! Wykorzystaj pomysł na biznes i zostań vlogerem

Wyjątkowo nowoczesny sposób zarabiania to vlogowanie. Pokazywanie swojego życia codziennego, przemyśleń i promowanie produktów to codzienność vlogera. Czy to dobry pomysł na dochodowy biznes? Oczywiście, że tak! Jako influencer masz szansę zarobić pokaźne kwoty w stosunkowo krótkim czasie. Wystarczy, że zainwestujesz w siebie, zdobędziesz popularność i zaczniesz zarabiać na promowaniu produktów, usług i marek w sieci...

POMYSŁ NA BIZNES 18 : Branża nieruchomości pomysłem na biznes - wynajem albo flipping

Branża nieruchomości stale przeżywa wzloty i upadki. Nigdy jednak nie było tak źle, aby inwestycja we własny biznes w tym zakresie okazała się nieopłacalna. Pomysłem na biznes w nieruchomości może być flipping, czyli zakup i sprzedaż nieruchomości z zyskiem. Alternatywnie możesz inwestować w lokale w dużych aglomeracjach miejskich i przeznaczyć je pod wynajem. To dobry sposób, aby w ciągu kilku lat zwiększyć swój kapitał nawet kilkukrotnie i jednocześnie osiągać pasywne zyski w kilkucyfrowych kwotach...

POMYSŁ NA BIZNES 19 : Tatuaże zawsze w modzie! Pomysł na biznes z tatuażem!

Zdobienie ciała tatuażami jest modne na całym świecie... To przekłada się na ogromne zainteresowanie usługami tatuażystów. Masz talent artystyczny i jednocześnie interesujesz się nowoczesnymi technikami zdobienia ciała? Naucz się tworzyć niesamowite tatuaże, otwórz swój własny salon i zacznij zarabiać na tym, co lubisz najbardziej! Wystarczy, że masz zapał do pracy, lubisz się rozwijać i nie brakuje Ci czasu na wykonywanie obowiązków zawodowych - jako tatuator/tatuażystka będziesz mieć pełne ręce pracy!

POMYSŁ NA BIZNES 20 : Planuj wesela i śluby - pomysł na ślubny biznes!

Pary Młode coraz rzadziej planują śluby i wesela samodzielnie. Brak czasu, chęć rozwoju zawodowego lub po prostu wygoda. Niezależnie od przesłanek, możesz wykorzystać swój talent i aktualną sytuację rynkową. Wybierz pomysł na biznes ślubny i zacznij pomagać w planowaniu uroczystości weselnych od A do Z. W sezonach typowo ślubnych nie zabraknie Ci czasu, a poza szczytem obłożenia nieco odpoczniesz. Czy to dobry pomysł na biznes? W niepewnych czasach na pewno tak - o ile masz odpowiednią dawkę determinacji i jesteś komunikatywną osobą.

POMYSŁ NA BIZNES 21 : Pomysł na biznes może mieć cztery koła - sprzedaż samochodów!

Pomysł na biznes związany ze sprzedażą samochodów bywa kłopotliwy, szczególnie dla osób bez doświadczenia. Jeśli uwielbiasz stały i bezpośredni kontakt z klientem, znasz skuteczne techniki sprzedażowe i wiesz, jak zaprezentować sportowe auto - ten pomysł na biznes jest dla Ciebie! Własny komis samochodowy może być opłacalnym krokiem w kierunku rozwoju zawodowego. Jeśli będziesz naprawdę dobry, masz też szansę na pokaźne zarobki...

POMYSŁ NA BIZNES 22 : Rowerowy interes dla każdego - pomysł na biznes to nie tylko serwis!

Rower to nie tylko środek lokomocji... Ciekawym pomysłem na biznes rowery jest mobilna kawiarnia, sprzedaż lemoniady na osiedlach, a nawet lodziarnia. Taki interes możesz uruchomić samodzielnie lub we współpracy franczyzowej z zewnętrznym przedsiębiorcą. Niewielkie koszty początkowe, małe ryzyko straty... jedyny minus to sezonowość, ale i z tym można sobie poradzić. Alternatywnie możesz otworzyć sklep połączony z serwisem rowerowym i działać przez cały rok.

POMYSŁ NA BIZNES 23 : Ucz i baw się jednocześnie - pomysł na szkołę językową!

Coraz więcej osób dorosłych oraz zatroskanych rodziców dba o intensywną naukę języków obcych. Jeśli masz doskonale opanowane kilka języków i potrafisz przekazywać wiedzę... spróbuj pomysłu na biznes z własną szkołą językową. Możesz nauczać stacjonarnie i zdalnie - zależnie od potrzeb i możliwości. Możesz działać samodzielnie lub zdecydować się na franczyzę w ramach szkoły językowej. W ten sposób utrzymasz wysoką jakość świadczonych usług i zyskasz renomę szkoły już od pierwszego dnia działalności.

POMYSŁ NA BIZNES 24 : Remonty, wykończenia i naprawy - pomysł na biznes budowlany

Branża remontowo-budowlana nie przestaje się rozwijać. Na rynku rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów z zakresu wykończenia wnętrz i prowadzenia prac budowlanych. Możesz zostać częścią franczyzowej sieci remontowej lub uruchomić własny biznes. Wybór należy do Ciebie. Wykorzystaj ten pomysł na biznes, szczególnie jeśli masz spory bagaż doświadczeń w tej branży. Początkowe koszty są stosunkowo niewielkie w porównaniu z realnymi zarobkami fachowców zajmujących się wykończeniem wnętrz.

POMYSŁ NA BIZNES 25 : A może praca i przyjemność w jednym? Franczyzowe biuro wakacyjne

Własne biuro podróży może być ciekawym pomysłem na biznes. Wystarczy, że interesujesz się podróżami, dobrze znasz geografię świata i znasz języki obce. Będziesz w stanie zorganizować niezapomniane wakacje dla każdego, a dodatkowo zarobić godziwe pieniądze. Franczyza biura podróży może obejmować różny zakres usług. Wystarczy, że znajdziesz odpowiedni lokal usługowy, zadbasz o wyposażenie i oznaczysz biuro materiałami reklamowymi franczyzodawcy. Agencja turystyczna to naprawdę ciekawy pomysł na biznes - zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn!

POMYSŁ NA BIZNES 26 : Sprzątaj i zarabiaj - czysty pomysł na biznes!

Sprzątanie

Zarabianie na sprzątaniu to biznes, który prawdopodobnie zawsze znajdzie rynek zbytu. Możesz rozpocząć współpracę franczyzową z jedną z ogólnopolskich firm sprzątających lub założyć własną działalność gospodarczą. Koszty uruchomienia takiej działalności nie powinny przekraczać kilkunastu tysięcy złotych. Standardowe stawki za sprzątanie pomieszczeń biurowych lub mieszkalnych oscylują w granicy od 3 do 6 złotych. Biorąc pod uwagę pokaźne metraże, które trzeba posprzątać - prawdopodobnie wypracujesz zadowalające dochody z takiego pomysłu na biznes.

POMYSŁ NA BIZNES 27 : Własna szkoła jazdy - pomysł na biznes na czterech kołach!

Szkoła jazdy

W Polsce wiele osób tuż po ukończeniu 18. roku życia decyduje się na egzamin państwowy i wyrobienie uprawnień do kierowania pojazdami. Aby to zrobić, niezbędne jest odbycie kursu w profesjonalnej szkole jazdy. Własny ośrodek szkolenia kierowców to doskonały pomysł na biznes w XXI wieku. Taką działalność może prowadzić każdy, kto nie był prawomocnie skazany za przestępstwa dotyczące korzyści majątkowych lub nieprawidłowości dokumentacji. Uruchomienie własnego biznesu w zakresie nauki jazdy generuje dość wysokie koszty początkowe, ale jednocześnie gwarantuje stały napływ klientów i możliwość osiągnięcia dochodów na naprawdę zadowalającym poziomie.

POMYSŁ NA BIZNES 28 : Pomysł na dom opieki nad starszymi osobami

Dom seniora

Stale rosnąca średnia wieku Polaków powoduje, że w całym kraju coraz więcej osób potrzebuje profesjonalnej pomocy w codziennym życiu. Dotyczy to głównie osób schorowanych i samotnych, które nie mogą liczyć na wsparcie ze strony najbliższej rodziny lub innych krewnych. Prowadzenie domu spokojnej starości to świetny pomysł na biznes, który przyczyni się do poprawy jakości życia osób starszych i niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Aby otworzyć dom seniora, trzeba spełnić kilka wymogów formalnych, przystosować placówkę do potrzeb gości oraz zatrudnić wykwalifikowaną kadrę opiekunów. To biznes, który daje ogromną satysfakcję, spore przychody, ale jednocześnie generuje pokaźne koszty, szczególnie na początku prowadzenia takiej działalności.

POMYSŁ NA BIZNES 29 : Własny sklep budowlany - doskonały pomysł na biznes

Sklep budowlany

Prowadzenie własnego sklepu z akcesoriami, sprzętem i narzędziami budowlanymi to świetny pomysł na biznes. W dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na takie produkty jest coraz większe, chociażby ze względu na stale rozwijającą się branżę nieruchomości. Uruchomienie własnego sklepu budowlanego ze szeroki asortymentem jest perfekcyjnym pomysłem w małych miejscowościach. Wszędzie tam, gdzie mieszkańcy nie mają dostępu do popularnych sieci sklepów ogólnobudowlanych, masz realną szansę osiągnąć sukces. Wystarczy, że masz duży teren pod budowę sklepu i powierzchni magazynowej. Pozostałe kwestie to wyposażenie, umowy z dostawcami i marketing. Korzystając z możliwości franczyzy sklepu budowlanego, otwarcie sklepu będzie znacznie łatwiejsze.

POMYSŁ NA BIZNES 30 : Opiekuj się dziećmi - pieluszkowy pomysł na biznes!

Opiekunka

W dzisiejszych czasach wciąż rodzi się wiele dzieci. Zapracowani rodzice i mamy chcące powrócić do aktywności zawodowej, często poszukują pomocy wykwalifikowanej opiekunki lub opiekuna. Uruchomienie własnego biznesu związanego z profesjonalną opieką nad dziećmi wydaje się doskonałym pomysłem na biznes. Prowadzenie działalności gospodarczej związanej z opieką nad małoletnimi dziećmi to spore wyzwanie. Ty i Twoi pracownicy potrzebujecie wiedzy, doświadczenia oraz odbycia licznych kursów, które podniosą wasze kwalifikacje. Tylko wtedy można przyciągnąć uwagę potencjalnych rodziców, poszukujących idealnej opieki dla swojej pociechy. Uruchomienie biznesu powiązanego z usługami opieki nad dziećmi to spore wyzwanie, które daje wiele satysfakcji oraz pokaźne możliwości zarobku.

POMYSŁ NA BIZNES 31 : Projektowanie wnętrz pomysłem na dochodowy biznes!

Projektant wnętrz

Interesujesz się projektowaniem i aranżacją wnętrz? Takie działania sprawiają Ci ogromną przyjemność i czujesz, że jesteś człowiekiem stworzonym do takich zadań? W takim razie zdecyduj się na własną pracownię architektury wnętrz. W tym przypadku początkowe koszty uruchomienia działalności są niewielkie. Potrzebujesz tylko wygodnego biura, dobrego sprzętu komputerowego oraz oryginalnego oprogramowania do projektowania. Popyt na usługi profesjonalnych projektantów stale rośnie, a to oznacza ciągły napływ nowych klientów. Biznes związany z branżą architektoniczną możesz uruchomić na własną rękę lub z pomocą franczyzodawcy - wybór należy do Ciebie. Jeśli projektowanie wnętrz to coś, co kochasz i znasz aktualne trendy rynkowe, koniecznie postaw na ten pomysł na biznes!

POMYSŁ NA BIZNES 32 : Kompleksowe usługi kurierskie - przyszłościowy pomysł na biznes

Usługi kurierskie

Nowa placówka franczyzowa popularnej firmy kurierskiej to świetny pomysł na biznes. Wystarczy zdobyć lokal o odpowiedniej powierzchni i dogodnej lokalizacji, a następnie skontaktować się z wybranym franczyzodawcą. Taka forma prowadzenia działalności gospodarczej to niewielkie koszty początkowe, a także ogromne możliwości rozwoju. W ramach usług kurierskich możesz prowadzić punkt odbioru-nadania przesyłek, a także zatrudniać dodatkowych kierowców, którzy zajmą się rozwożeniem paczek bezpośrednio do klientów. W celu osiągnięcia sukcesu przed wdrożeniem tego pomysłu na biznes warto przeanalizować: koszty prowadzenia firmy, potrzeby klientów w wybranej lokalizacji oraz oszacować ewentualne przychody. Niemniej jednak to dobry sposób, aby prowadzić dochodowy i przyszłościowy biznes w prężnie rozwijającej się branży usług kurierskich.

POMYSŁ NA BIZNES 33 : Pomysł na biznes? Może własne biuro detektywistyczne!

Detektyw

Usługi detektywistyczne już od wielu lat cieszą się sporą popularnością, szczególnie wśród osób potrzebujących kompleksowego wsparcia w zakresie pozyskiwania niepodważalnych dowodów, np. w sprawach sądowych. Chcesz skorzystać z tego pomysłu na biznes i uruchomić franczyzową placówkę biura detektywistycznego? Do osiągnięcia sukcesu w tej branży potrzebne jest pełne zaangażowanie, cierpliwość i komunikatywność. Wbrew pozorom praca detektywa bywa żmudna i najczęściej wymaga pełnej dyskrecji. W tej branży nie ma jednolitego cennika, a każdą sprawę musisz wyceniać indywidualnie. Przyjmując, że koszt jednego dnia pracy detektywa to nawet 1500 złotych - miesięczne zarobki przy zachowaniu płynności zleceń mogą być wyjątkowo zachęcające.

POMYSŁ NA BIZNES 34 : Wyjątkowo czysty pomysł na biznes - własna pralnia!

Pralnia

Usługi związane z praniem odzieży, obuwia, a nawet dywanów są stale wykorzystywane, szczególnie przez mieszkańców większych miast. Osoby aktywne zawodowo często nie mają czasu ani możliwości samodzielnie dbać o regularne pranie i prasowanie swojej garderoby. Z tego względu własna pralnia w większym mieście może okazać się idealnym pomysłem na biznes. Jako początkujący przedsiębiorca możesz uruchomić pralnię na zasadach franczyzy. Wystarczy, że skontaktujesz się z franczyzodawcą, ustalisz warunki współpracy, wynajmiesz lokal i zaczniesz działać! Pralnia to pomysł na biznes, który daje realne zyski, które przy regularnym napływie nowych klientów stale rosną.

POMYSŁ NA BIZNES 35 : Spa na czterech łapach - futrzasty pomysł na biznes!

SPA dla psów

Dla osób, które kochają zwierzęta, wspaniałym pomysłem na biznes jest uruchomienie psiego SPA. Zwierzęcy salon fryzjerski w ramach franczyzy to szansa na osiągnięcie ogromnego sukcesu i jeszcze większych dochodów. Coraz więcej właścicieli czworonogów dba o piękną i zdrową sierść swoich pupili - nie tylko ze względu na własny komfort, ale także elegancki wygląd zwierzęcia. Nauka prawidłowego strzyżenia i pielęgnacji sierści psów nie jest prosta ani tania. To samo tyczy się uruchomienia własnego lokalu groomerskiego, gdzie koszty mogą sięgnąć do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Decydując się na biznes franczyzowy w tej branży, można otrzymać kompleksowe wsparcie techniczne, marketingowe i merytoryczne, a to przełoży się na realne szanse na sukces jako psi fryzjer.

POMYSŁ NA BIZNES 36 : Sklep z kosmetykami pomysłem na biznes

Sklep z kosmetykami

Branża kosmetyczna stoi otworem, szczególnie jeśli chodzi o produkty ekologiczne, naturalne i przeznaczone do profesjonalnego użytku. Własny sklep kosmetyczny z akcesoriami i preparatami do rzęs, brwi i pielęgnacji twarzy to świetny pomysł na biznes. W tej branży o wiele łatwiej osiągnąć sukces, decydując się na współpracę franczyzową z popularną siecią marketów kosmetycznych. Obecnie opłaca się sprzedawać produkty, które są powszechnie znane, polecane i wykorzystywane przez wielu klientów i klientek. Franczyzowy sklep kosmetyczny jako pomysł na biznes jest strzałem w dziesiątkę! Wystarczy zainwestować maksymalnie kilkadziesiąt złotych na początek, dostosować lokal do wymogów franczyzy i uruchomić sprzedaż kosmetyków.

POMYSŁ NA BIZNES 37 : Budowa nowoczesnych aplikacji - pomysł na biznes w IT!

Aplikacje mobilne

Uruchomienie własnego start-upu to niejedyna opcja, aby rozpocząć prężnie rozwijającą się działalność w branży IT. Możesz zdecydować się na franczyzową współpracę z ogólnopolską siecią software house lub założyć własny, niezależny biznes w tym zakresie. Projektowanie aplikacji mobilnych to świetny pomysł na biznes. To prawdopodobnie najbardziej dochodowe zajęcie, którym może zająć się osoba nawet bez większego doświadczenia. Nowoczesne metody programistyczne umożliwiają budowanie aplikacji bez znajomości składni języków programowania, a to redukuje koszty. W dzisiejszych czasach budowa programów mobilnych to koszty nawet do kilkuset tysięcy złotych. Czy ktokolwiek zapłaci taką kwotę za przygotowanie oprogramowania? Prawdopodobnie tak - załóż własny biznes i zrealizuj genialne pomysły na aplikacje mobilne.

POMYSŁ NA BIZNES 38 : Pasja, emocje i nauka - szkoła tańca pomysłem na biznes!

Szkoła tańca

Taniec łączy ludzi... ale może być też świetnym pomysłem na dochodowy biznes! Prowadzenie własnej szkoły tańca może być połączeniem dobrej zabawy z pracą. Mimo sporej konkurencji na rynku tanecznym wciąż warto zastanowić się nad otwarciem własnego biznesu, szczególnie na zasadach franczyzy. Decydując się na franczyzę ogólnopolskiej sieci szkół tanecznych, można mocno ograniczyć koszty początkowe, zyskać renomę szkoły już od pierwszego dnia działalności i przyciągnąć uwagę wielu potencjalnych kursantów. Oferta szkoły tańca może być skierowana do osób dorosłych, dzieci lub par, które chcą nauczyć się tańczyć przed własnym weselem. Możliwości działania są wręcz nieograniczone. Wystarczy skontaktować się z franczyzodawcą, wynająć i wyposażyć lokal, podpisać umowę i zacząć zarabiać na swojej pasji do tańca!

POMYSŁ NA BIZNES 39 : Sprzedaż koszulek - pomysł na biznes w e-commerce i nie tylko

Sklep z koszulkami

Na wielu portalach aukcyjnych i stronach internetowych można znaleźć oferty sprzedaży koszulek z nadrukami. Czy to dochodowy biznes? Zdecydowanie tak, szczególnie jeśli trafisz w niszę produktów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Sprzedaż koszulek można prowadzić na kilka sposobów: przez internet jako biznes e-commerce lub stacjonarnie. Świetnym pomysłem na biznes jest połączenie tych dwóch form sprzedaży w ramach franczyzy. W ten sposób można osiągnąć pokaźne dochody przy minimum kosztów - to możliwe poprzez outsourcing usług. Jeśli potrafisz zaprojektować coś, co trafia w gusta potencjalnych klientów - skorzystaj z franczyzy jednego z popularnych serwisów i zacznij sprzedawać swoje koszulki z nadrukiem.

POMYSŁ NA BIZNES 40 : Pomysł na biznes? Własna pizzeria może być dochodowa!

Pizzeria

Pizza to jedno z ulubionych dań wielu Polaków, szczególnie podczas spotkań towarzyskich lub wspólnego oglądania rozgrywek piłkarskich w telewizji. Interesujesz się gastronomią i chcesz uruchomić nowy biznes? Świetnym pomysłem jest franczyza pizzerii. Decydując się na taką prowadzenia lokalu, nie musisz martwić się o wystrój, menu oraz renomę marki - wszystko otrzymasz od franczyzodawcy. Jako właściciel nowego punktu gastronomicznego musisz tylko zadbać o wysoką jakość przygotowywanych potraw (pizzy) i wysoką jakość obsługi klienta. Jeśli pizza będzie smaczna, na pewno osiągniesz sukces i zyskasz uznanie stałych klientów swojego punktu franczyzowego.

POMYSŁ NA BIZNES 41 : Dealer samochodowy, czyli sprzedaż aut

Branża motoryzacyjna od zawsze była w centrum Twoich zainteresowań? Znasz się na samochodach i masz umiejętności sprzedażowe? W takim razie franczyza salonu samochodowego wydaje się doskonałym pomysłem na biznes. Możesz uruchomić nową działalność jako dealer samochodowy i sprzedawać auta klasy premium lub innego segmentu - do wyboru. Umowy handlowe pomiędzy dealerami a koncernami są pilnie strzeżone. Z tego względu warunki współpracy poznasz dopiero na etapie rozmów i podpisaniu klauzuli poufności. Niemniej jednak popyt na samochody stale rośnie, a to oznacza, że jako dealer samochodowy możesz zarobić naprawdę sporo.

POMYSŁ NA BIZNES 42 : Catering dietetyczny - zdrowy pomysł na biznes!

Czy własny punkt cateringu dietetycznego w ramach franczyzy to opłacalny biznes? Tak, pod warunkiem że dopasujesz ofertę do potrzeb potencjalnych klientów. Decydując się na franczyzę lokalu związanego z przygotowywaniem i dostarczaniem diety pudełkowej, możesz liczyć na pełne ręce pracy na co dzień. Z takiej formy zdrowego żywienia korzysta coraz więcej osób, szczególnie młodych i aktywnych zawodowo. Duży popyt na takie usługi powoduje, że franczyza punktu cateringu dietetycznego okazuje się strzałem w dziesiątkę! Koszty początkowe są w tym przypadku niewielkie - musisz tylko zadbać o terminowość dostaw oraz dostęp do wysokiej jakości produktów.

POMYSŁ NA BIZNES 43 : Własny bar kanapkowy - skromny, ale dochodowy pomysł na biznes

Gastronomia daje ogromne możliwości rozwoju. W tej branży możesz prowadzić nie tylko dużą restaurację, pizzerię lub pub. Ciekawym pomysłem na biznes jest franczyza baru kanapkowego. Taką działalność możesz uruchomić w budynkach należących do dużych korporacji lub w miejscach, gdzie na co dzień przechodzi wiele osób. Dla baru kanapkowego kluczowa jest lokalizacja. Im bliżej miejsc pracy, tym lepiej. To przekłada się na zwiększony popyt na gotowe kanapki, a tym samym Twoje zyski w ramach franczyzy. Decydując się na realizację tego pomysłu na biznes, musisz zadbać o lokalizację, marketing oraz jakość sprzedawanych produktów. To gwarancja osiągnięcia sukcesu - nawet z niewielkim barem kanapkowym.

POMYSŁ NA BIZNES 44 : Lumpeks jako pomysł na biznes - realna szansa na sukces

Sklepy odzieżowo-obuwnicze typu second hand cieszą się sporym zainteresowaniem klientów zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Otwierając taki biznes franczyzowy, wystarczy zadbać o dobrą lokalizację i wyposażenie lokalu handlowego. Już na początku prowadzenia takiej działalności liczy się szybkie zatowarowanie sklepu i zachowanie regularności dostaw. Dzięki temu potencjalni klienci stale będą mieć dostęp do nowych rzeczy w atrakcyjnych cenach. Koszt prowadzenia takiego biznesu jest niewielki, co przekłada się na szybsze wypracowanie czystego zysku. Jako właściciel hurtowni musisz nawiązać współpracę z zaufaną siecią hurtowni odzieżowych i rozsądnie ustalać ceny towarów w sklepie. Czy to dobry pomysł na biznes? Własny second hand to wbrew pozorom praca pełna wyzwań, emocji i całkiem przyzwoitych zysków.

POMYSŁ NA BIZNES 45 : Pożyczki, zastaw i sprzedaż - lombard pomysłem na nowy biznes

Prowadzenie własnego lombardu w ramach współpracy franczyzowej to ciekawy pomysł na biznes, z którego może skorzystać praktycznie każdy. Nie musisz mieć doświadczenia ani wysokiego kapitału własnego. Wystarczy, że znajdziesz odpowiedni lokal w dobrej lokalizacji, skontaktujesz się z franczyzodawcą i podpiszesz umowę. W ramach prowadzonej działalności lombardowej możesz udzielać pożyczek, brać przedmioty w zastaw lub do skupu, a także zajmować się skupem wartościowych kruszców. Prowadzenie lombardu nie jest trudne, a biznes jest wręcz samowystarczalny. Potencjalni klienci przychodzą do lokalu najczęściej w celu sprzedaży wartościowych przedmiotów lub zaciągnięcia krótkoterminowej pożyczki pod zastaw.

POMYSŁ NA BIZNES 46 : Nowoczesny park trampolin - zyski z zabawy!

Franczyza parku trampolin wydaje się kosztownym przedsięwzięciem. Fakt - wyposażenie i wynajem lokalu może generować koszty na poziomie ponad 1000 złotych za m2 sali. To wcale nie oznacza, że prowadzenie parku trampolin w ramach franczyzy nie jest dobrym pomysłem na biznes. Prowadzenie takiego biznesu na własną rękę jest znacznie bardziej kłopotliwe niż współpraca franczyzowa. Mimo stałych opłat można wypracować realne przychody, które będą wystarczające na pokrycie kosztów działalności, a także będą stanowić zyski dla franczyzobiorcy tego biznesu.

POMYSŁ NA BIZNES 47 : Kebab, tortilla, czyli fast-food - turecki pomysł na biznes!

kebab

Kebab to jedna z najpopularniejszych działalności w Polsce, jeśli chodzi o gastronomię, a dokładnie fast-food. Franczyza lokalu lub budki przygotowującej tureckie kebaby i tortille to dobry pomysł na biznes, o ile znasz się na przygotowywaniu takiego pożywienia na wynos. Na świecie wyróżnia się ponad 20 odmian kebabu. Tak duża różnorodność daje szanse wybicia się spośród ogromnej konkurencji rynkowej w Polsce. Zdecyduj się na franczyzę lokalu z kebabem, jeśli masz wystarczająco dużo determinacji do działania, pasję do gotowania oraz znasz zasady przygotowywania prawdziwych tureckich kebabów.

POMYSŁ NA BIZNES 48 : Własna pączkarnia pomysłem na biznes

Franczyza popularnej sieci pączkarni to doskonały pomysł na biznes, szczególnie dla osób, które uwielbiają słodycze. Uwagę klientów może przyciągnąć tradycyjna receptura na ciasto, klasyczne kształty pączków oraz niepowtarzalny smak pączków. Wystarczy zainwestować w odpowiedni lokal do prowadzenia pączkarni, podpisać umowę franczyzy i zacząć działań. Taki pomysł na biznes ma wiele zalet. Franczyzobiorca w ramach współpracy nie ponosi wysokich kosztów inwestycji, a także może liczyć na ekspresowy zwrot inwestycji na rozkręcenie biznesu - w Polsce wszyscy kochają pączki, a więc osiągnięcie zysków w tej branży nie powinno być trudne!

POMYSŁ NA BIZNES 49 : Kantor walut wirtualnych - cyfrowy pomysł na biznes

Franczyza kantoru Bitcoin to doskonały pomysł na biznes, który można wykorzystać bez wysokiego wkładu własnego i opłat marketingowych. Ogólnokrajowa franczyza sieci kantorów umożliwia handel kryptowalutami na naprawdę prostych zasadach. Jako franczyzobiorca otrzymasz pełne wsparcie merytoryczne i dostęp do aplikacji, gdzie można handlować kryptowalutami bezpośrednio z klientem. Transakcje rozliczane są na bieżąco, a więc wypracowane zyski można od razu zauważyć na koncie bankowym. Czy warto postawić na ten pomysł na biznes? Tak, chociażby z kilku powodów: przyszłościowa branża, minimum formalności po stronie franczyzobiorcy oraz realne szanse na wysokie dochody.

POMYSŁ NA BIZNES 50 : Pomysł na studio regeneracji reflektorów samochodowych

regeneracja reflektorów

Czy prowadzenie własnego biznesu w branży motoryzacyjnej ma sens? Tak, o ile wybierzesz konkurencyjną dziedzinę, która wyróżni Cię spośród innych specjalistów. Dobry pomysł na biznes to franczyza firmy zajmującej się regeneracją reflektorów samochodowych. Uruchomienie własnego punktu serwisowego wiąże się z realizacją takich usług, jak: regeneracja i naprawa reflektorów wraz z pełną adaptacją, usuwanie wgnieceń PDR oraz opcjonalnie naprawa szyb samochodowych. Jako franczyzobiorca popularnej sieci franczyzowej zyskasz: szkolenia produktowe i ćwiczeniowe, wysokie przychody sięgające do 100 tys. złotych netto oraz atrakcyjne rabaty na lampy i klosze samochodowe.

POMYSŁ NA BIZNES 51 : Placówka bankowa - pomysł na biznes w finansach

bank

Brak opłaty wstępnej, bieżącej i marketingowej brzmi zachęcająco? To pomysł na biznes w branży finansowej, czyli placówka partnerska banku. Współpraca w tym przypadku polega na prowadzeniu placówki bankowej, gdzie franczyzobiorca przez cały czas trwania umowy będzie otrzymywał pełne wsparcie w zakresie: przygotowania obiektu do działania, gromadzenia bazy klientów, a także organizowania spotkań z partnerami. To ciekawy pomysł na biznes dla osób, które interesują się finansami i bankowością. Franczyzobiorca zyskuje w tym przypadku wiele korzyści: stałe wsparcie merytoryczne i operacyjne, gotowe procesy marketingowe oraz możliwość wypracowania realnych zysków ze względu na podział kosztów inwestycji. Co ciekawe, franczyza banku np. Credit Agricole zapewnia dodatkowe wsparcie finansowe dla franczyzobiorcy na start.

POMYSŁ NA BIZNES 52 : Pomysł na sprzedaż ubezpieczeń

biuro ubezpieczeniowe

Franczyza punktu należącego do ogólnopolskiej sieci biur ubezpieczeniowych to ciekawy pomysł na biznes w XXI wieku. Z polis ubezpieczeniowych korzysta praktycznie każdy: począwszy od właścicieli samochodów, przedsiębiorców, a kończąc na osobach, które często podróżują po całym świecie. Jeśli chcesz być częścią nowoczesnej multiagencji ubezpieczeniowej - teraz masz taką możliwość. Wystarczy, że podpiszesz umowę franczyzową, uruchomisz własny punkt sprzedaży i zaczniesz działać. Taki pomysł na biznes to wręcz nieograniczony potencjał dochodowy bez kosztów początkowych.

POMYSŁ NA BIZNES 53 : Kolorowy pomysł na biznes - franczyza sklepu z balonami i dekoracjami

sklep z balonami

Ogólnokrajowa franczyza punktów z dekoracjami i balonami to dość innowacyjny pomysł na biznes, który może przełożyć się na ogromny sukces. Niewielkie koszty początkowe to główny czynnik zachęcający do podpisania umowy franczyzowej z GoDan Balony i Dekoracje. Decydując się na uruchomienie punktu franczyzowego, zajmiesz się m.in. nadmuchiwaniem balonów z helem, sprzedażą akcesoriów na imprezy, a także dekoracjami sal na zamówienie. Ten pomysł na biznes to wiele korzyści po stronie franczyzobiorcy: liczne szkolenia produktowe, brak opłat za licencję sprzedażową, pełna wyłączność terytorialna oraz sprawdzony model biznesowy, który umożliwia osiągnięcie realnych zysków.

POMYSŁ NA BIZNES 54 : Nowoczesne treningi personalne pomysłem na biznes

trening personalny EMS

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób chce zadbać o piękną sylwetkę i doskonałe samopoczucie. Niestety brak czasu skutecznie odwleka te procesy i skutkuje pogarszającym się stanem zdrowia. Możesz pomóc wielu osobom, jeśli zdecydujesz się wykorzystać ten pomysł na biznes. Uruchom franczyzowe studio treningu personalnego EMS (Electric Muscle Stimulation). To nowoczesna forma treningu, która umożliwia szybsze osiągnięcie zamierzonych efektów przy stosowaniu kilkudziesięciominutowej sesji raz w tygodniu. Jako franczyzobiorca tego pomysłu na biznes otrzymasz pełne wsparcie marketingowe i merytoryczne, atrakcyjne warunki handlowe oraz gwarancję rozpoznawalności placówki, dzięki ogólnokrajowemu brandowi.

POMYSŁ NA BIZNES 55 : Drzwi, panele i podłogi - wykończenia wnętrz pomysłem na biznes

sklep budowlany

Prowadzenie sklepu z produktami do wykończenia wnętrz w ramach franczyzy może być naprawdę opłacalnym pomysłem na biznes. Decydując się na podpisanie umowy franczyzowej z ogólnopolską siecią sklepów KOMFORT S.A., możesz rozpocząć skuteczną i dochodową sprzedaż wysokiej jakości materiałów do wykończenia i wyposażenia wnętrz domowych. Jako franczyzobiorca zyskasz brand renomowanej marki, profesjonalne wsparcie biznesowe oraz know-how wypracowane dzięki wieloletniemu doświadczeniu. Depozytowy model współpracy to minimalne ryzyko prowadzenia biznesu oraz szansa na osiągnięcie wysokiego pułapu dochodów.

POMYSŁ NA BIZNES 56 : Orientalny pomysł na biznes - salon masażu

masaż balijski

Masaż to ciekawa forma relaksu, na którą decyduje się coraz więcej osób na terenie całej Polski. Z tego względu warto wykorzystać ten pomysł na biznes i uruchomić jedną z wielu placówek ogólnopolskiej sieci salonów masażu balijskiego. Dynamicznie rozwijająca się sieć zapewnia franczyzobiorcom pełne wsparcie merytoryczne i praktyczne, a także udostępnia wykwalifikowanych masażystów i masażystki. Dzięki temu prowadzenie własnego biznesu jest o wiele łatwiejsze. Aby rozpocząć działalność w tym zakresie, wystarczy mieć lokal o powierzchni minimum 100 m2, a także wykazywać gotowość do długoterminowej współpracy - co najmniej 5 lat.

POMYSŁ NA BIZNES 57 : Szkółka piłkarska dla dzieci - aktywny pomysł na biznes

szkółka piłkarska

Uruchomienie szkółki piłkarskiej dla chłopców i dziewczynek w wieku od 6 miesięcy do 5 lat to dobry pomysł na biznes, szczególnie ze względu na coraz większe zainteresowanie dzieci taką aktywnością fizyczną. Możesz zostać jednym z wielu franczyzobiorców ogólnopolskiej sieci szkółek piłkarskich i prowadzić dla dzieci ćwiczenia ruchowe - także z udziałem rodziców. Jako franczyzobiorca otrzymasz sprawdzony pomysł na biznes, wypróbowane produkty, a także program ćwiczeń, który można dopasować do wieku każdego dziecka. To gwarancja stabilnego poziomu przychodów. Wystarczy, że postawisz na długoterminową współpracę z siecią szkółek piłkarskich dla dzieci, a sprawdzony model biznesowy zacznie działać już od pierwszych chwil prowadzenia działalności.

POMYSŁ NA BIZNES 58 : Sklep medyczny pomysłem na biznes w XXI wieku

sklep medyczny

Masz wykształcenie medyczne lub farmakologiczne i chcesz pracować w branży? Możesz zdecydować się na uruchomienie własnego biznesu na zasadach franczyzy. Wykorzystaj ciekawy pomysł na biznes, czyli sklep medyczny. Na miejscu zajmiesz się sprzedażą leków refundowanych przez NFZ oraz handlem detalicznym produktami medycznymi. Jako franczyzobiorca otrzymasz pomoc w przygotowaniu umowy dla Narodowego Funduszu Zdrowia, odbędziesz liczne szkolenia oraz zyskasz comiesięczne rozliczenia. Czy to dobry pomysł na biznes? W dzisiejszych czasach zdecydowanie tak - punkty apteczne zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem klientów.

POMYSŁ NA BIZNES 59 : Sprzedaż akcesoriów telefonicznych - dochodowy pomysł na biznes

akcesoria telefoniczne

Choć handel akcesoriami do telefonów wydaje się ryzykowną opcją, warto spróbować swoich sił w tym zakresie i wybrać współpracę franczyzową. Uruchomienie nowego punktu sprzedaży w galerii handlowej to realna szansa na sukces i wypracowanie pokaźnych dochodów. W Polsce galerie handlowe są oblegane przez konsumentów, a każdy z nich ma telefon komórkowy. To oznacza, że prawdopodobieństwo sprzedaży etui, akcesoriów do telefonu lub folii ochronnych jest naprawdę wysokie. Decydując się na taki biznes franczyzowy, zyskasz przede wszystkim wysokie marże, sięgające nawet do 75% z obrotu. Dzięki temu z minimalnym wkładem początkowym możesz osiągnąć naprawdę wysoki pułap dochodowy.

POMYSŁ NA BIZNES 60 : Oddłużenia klientów pomysłem na biznes? Sprawdź!

biuro oddłużeniowe

Ciekawym pomysłem na biznes jest biuro upadłościowe. To miejsce, gdzie można udzielać potencjalnym klientom porad oddłużeniowych i wspierać na etapie przygotowywania pism i wniosków związanych z postępowaniem windykacyjnym. Interesujesz się prawem i finansami? W takim razie postaw na własny biznes franczyzowy i uruchom biuro oddłużeniowe. Jako franczyzobiorca zyskasz wiele korzyści: niskie nakłady inwestycyjne, brak wysokich kosztów stałych, niewygórowane potrzeby lokalowe oraz atrakcyjne wynagrodzenie - nawet ponad 6000 złotych za zaledwie 10 godzin pracy dziennie.

POMYSŁ NA BIZNES 61: Prowadzenie bloga jako pomysł na dochodowy biznes

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób można zarabiać w XXI wieku i jednocześnie lubisz tworzyć i pisać, koniecznie postaw na własnego bloga. Kiedy już stworzysz co najmniej kilkadziesiąt wpisów blogowych i przyciągniesz uwagę czytelników, możesz przekształcić blog w portal reklamowy. Zaczniesz zarabiać na reklamach i postach sponsorowanych umieszczanych w konkretnej sekcji na swojej stronie internetowej. Aby rozpocząć, musisz tylko wykupić odpowiedni hosting i domenę, uruchomić bloga i zacząć pisać... W ten sposób połączysz pasję do pisania z możliwości dodatkowego zarobki - nawet do kilku tysięcy złotych miesięcznie, zależnie od ruchu na Twoim prywatnym blogu.

POMYSŁ NA BIZNES 62: Projektowanie stron internetowych - dochodowy biznes w branży IT!

Dobrym pomysłem na dochodowy biznes jest tworzenie stron internetowych na zamówienie. Jako web deweloper możesz zająć się projektowaniem, kodowaniem i wdrażaniem serwisów tak, aby były jak najbardziej funkcjonalne i zgodne z oczekiwaniami klientów. Zapotrzebowanie na nowoczesne strony internetowe oraz systemy dla sklepów e-commerce stale rośnie. Wystarczy, że potrafisz projektować layouty graficzne, znasz podstawowe zasady front-endu i potrafisz obsługiwać popularne języki programowania i frameworki. To podstawa, aby zacząć pracę przy budowaniu stron internetowych i zacząć zarabiać na tym, co naprawdę lubisz robić.

POMYSŁ NA BIZNES 63: Pomysł na biznes jako trener personalny

Według najnowszych danych w Polsce jest ponad 7000 pełnoprawnych trenerów personalnych. To stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę milionową populację naszego kraju. Aktywny tryb życia, sport i codzienne wizyty na siłowni to nie tylko tryb życia, ale także aktualny trend, za którym podąża coraz więcej osób. Pracując jako trener personalny, możesz osiągnąć ekspresowy sukces i zwiększyć poziom dochodów - nawet kilkukrotnie. Wystarczy, że nawiążesz współpracę z siłownią lub obiektem sportowym, który udostępni Ci salę ze sprzętem do ćwiczeń. Następnie musisz tylko zadbać o przyciągnięcie uwagi klientów. Pamiętaj, że współpraca z trenerem personalnym najczęściej jest długoterminowa. Zarobki trenera personalnego niesamowicie kuszą i zachęcają do wykonywania tego zawodu, szczególnie ze względu na niski próg wejścia do zawodu.

POMYSŁ NA BIZNES 64: Tajskie lody szansą na rozwijający się biznes

Praca w branży gastronomicznej jest wyjątkowo ciężka, szczególnie jeśli zamierzasz prowadzić własny lokal. Na szczęście decydując się na biznes oferujący wyłącznie lody tajskie, nie musisz martwić się o skomplikowane menu. Wystarczy, że zdobędziesz odpowiednio duży lokal, zatrudnisz pomoc kuchenną do robienia lodów i zaopatrzysz się w niezbędne produkty. Po pełnieniu wymogów sanepidu i uzyskaniu pozwolenia na prowadzenie działalności możesz zacząć realizować dochodowy biznes opierający się na lodach tajskich. Choć konkurencja na rynku jest spora, warto pomyśleć o franczyzie takiego biznesu lub uruchomieniu lodziarni rodem z Tajlandii na własną rękę. To realna szansa na dochodowy biznes ze sporym potencjałem do rozwoju.

POMYSŁ NA BIZNES 65: Zacznij zarabiać jako asystentka - ciekawy pomysł na biznes dla ambitnych osób!

Możesz zacząć pracę jako asystentka wirtualna i współpracować nawet z wieloma podmiotami i to w 100% zdalnie. Wykorzystaj ten pomysł na biznes, jeśli radzisz sobie z arkuszami Excela, plikami Word oraz potrafisz dobrze zorganizować czas pracy - nie tylko swój, ale i swojego klienta. Realizowanie usług wirtualnej asystentki jest ciekawym, a przede wszystkim dochodowym pomysłem na biznes. Nie musisz ograniczać się tu do jednego klienta. Im lepiej zorganizujesz swoją pracę, tym więcej zadań w ciągu dnia będziesz w stanie zrealizować, a to przełoży się bezpośrednio na poziom Twoich dochodów.

POMYSŁ NA BIZNES 66: Wycieczki objazdowe pomysłem na biznes? Sprawdź!

Ciekawym pomysłem na biznes jest organizacja wycieczek objazdowych. Jeśli dobrze znasz popularne miejsca turystyczne w Polsce lub za granicą i potrafisz opowiadać o ciekawostkach związanych z daną lokalizacją, koniecznie spróbuj swoich sił jako organizator wycieczek. Możesz pasjonować się podróżami i przekształcić swoją pasję w dochodowy pomysł na biznes. Przekalkuluj koszty organizacji podróży, możliwe dochody oraz poziom zainteresowania potencjalnych klientów takimi usługami. Być może okaże się, że organizowanie wycieczek jest pomysłem na biznes stworzonym właśnie dla Ciebie!

POMYSŁ NA BIZNES 67: Własna burgerownia pomysłem na biznes w XXI wieku? Czemu nie!

Otwarcie własnej burgerowni jest w dzisiejszych czasach wyjątkowo proste. Wystarczy, że nawiążesz współpracę franczyzową z jedną z popularnych sieci burgerowni, zdobędziesz odpowiednio duży lokal do prowadzenia takiego biznesu i zainwestujesz w rozwój swoich umiejętności gastronomicznych. Burgery lubi praktycznie każdy... To oznacza, że własny lokal z pysznymi burgerami może być realną szansą na osiągnięcie sukcesu w biznesie. Pamiętaj jednak, że dobra burgerownia to taka, gdzie podawane są oryginalne, smakowite i dobrze wyglądające dania. Jeśli o to zadbasz, Twój pomysł na burgerownię naprawdę może wypalić!

POMYSŁ NA BIZNES 68: Szukasz pomysłu na biznes? Otwórz własną księgarnię!

W dzisiejszych czasach wciąż da się zarobić nawet na książkach. Możesz uruchomić własną księgarnię lub skorzystać z pomocy sieci franczyzowej, dzięki czemu nieco ograniczysz koszty początkowe. Choć według badań coraz mniej Polaków czyta książki, wciąż warto prowadzić taki biznes, szczególnie jeśli interesujesz się książkami, a ich sprzedaż może dać Ci dodatkową dawkę radości. Aby zacząć, musisz dysponować sporym lokalem do magazynowania i sprzedaży książek, wyposażyć go w meble i regały, a także nawiązać współpracę z dostawcami pozycji książkowych. Oczywiście w księgarni możesz sprzedawać nie tylko książki, ale także lektury szkolne, podręczniki, a nawet artykuły biurowe.

POMYSŁ NA BIZNES 69: Własny pub pomysłem na biznes - to ciekawa droga zawodowa!

Prowadzenie własnego pubu to ciekawy pomysł na biznes, ale raczej dla osób o mocnych nerwach. Takie lokale są najczęściej otwarte wieczorami i podają głównie napoje alkoholowe. To oznacza częste nieporozumienia z klientami, a nawet sytuacje stresowe, w których to osoby znajdujące się w pubie wszczynają bójki i awantury. Niemniej jednak jest to dochodowy biznes, a swoje interesy możesz łatwo zabezpieczyć, np. zatrudniając ochronę w lokalu. Jeśli mieszkasz w dużym mieście i szukasz nowego sposobu na życie, koniecznie weź pod uwagę ten pomysł na biznes. Otwarcie pubu w dogodnej lokalizacji (najlepiej w centrum miasta) może okazać się strzałem w dziesiątkę!

POMYSŁ NA BIZNES 70: Pomysł na prywatny teatr - czy na tym da się zarobić?

Własny biznes w branży rozrywkowej daje niesamowite możliwości rozwoju oraz pozwala na osiągnięcie wysokich dochodów. W dzisiejszych czasach wiele osób szuka alternatywnych metod spędzania czasu, co oznacza, że prywatny teatr może być przepisem na sukces. Wystarczy, że dysponujesz odpowiednio dużym lokalem z wysokimi sufitami i dobrą akustyką i jesteś w stanie zainwestować nieco środków w uruchomienie takiego biznesu. To świetny pomysł dla osób, które interesują się sztuką, muzyką i wystawianiem sztuk teatralnych!

Więcej gotowych pomysłów na własny biznes możesz znaleźć tutaj (jest ich znacznie więcej niż tytułowe 70). Prawda jest taka, że wiele osób myśli o własnym biznesie. Mieć własną firmę i prowadzić dochodowy biznes. Jak wygląda droga od pomysłu do dochodowego własnego biznesu?

Pomysł na biznes to dopiero początek

Nie ważne czy masz własny pomysł czy skorzystasz z gotowego pomysłu. Założyć działalność gospodarczą jest banalnie łatwo. Problemem jest wygenerowanie z działalności gospodarczej regularnego dochodu.

Popatrz ile sklepów internetowych, restauracji czy sklepów osiedlowych, które doskonale znasz zbankrutowało. Ci przedsiębiorcy zakładając własny biznes byli przekonani, że odniosą sukces. Dzieje się tak, ponieważ największym problemem jest dotarcie do potencjalnych klientów.

W 2021 roku było 53 312 ogłoszeń związanych z toczącymi się postępowaniami upadłościowymi. Więcej informacji na ten temat przeczytaj tutaj. Mieć własny biznes to jedno. Zbudować prężnie działającą i generującą rosnące dochody własną firmę, to zupełnie inna sprawa.

Na naszym portalu znajdziesz mnóstwo artykułów, dzięki którym możesz zacząć od razu działać z własnym biznesem na 100% mocy. Naszym zdaniem idealny model biznesowy (szczególnie jeśli masz doświadczenie biznesowe na niskim poziomie) to właśnie franczyza.

Dlaczego franczyza jest dobrym pomysłem na biznes?

Startując z własnym biznesem jesteś sam. Musisz perfekcyjnie znać media społecznościowe, mieć stronę internetową (czasem nawet aplikację mobilną). Wiedzieć który model biznesowy będzie najlepszy, ogarniać kwestie podatkowe, prawne i mnóstwo innych rzeczy. Nim rzucisz się na głęboki ocean świata biznesu, dobrze jest nauczyć się pływać w jeziorze. Nim wdrożysz własny pomysł, poznaj know-how działania firmy, która zbudowała silną markę i generuje wysoką sprzedaż.

Uruchomienie własnego biznesu bez doświadczenia i ogromnego zaplecza finansowego jest ogromnym ryzykiem. Nim zaczniesz działać we własnym biznesie musisz poznać ten świat i nauczyć się w nim poruszać. Właśnie dlatego uważamy, że franczyza jest idealnym pomysłem na pierwszy biznes.

Na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem nowego biznesu?

Zanim wybierzesz konkretny pomysł na biznes, zawsze przeanalizuj wszystkie za i przeciw konkretnym rozwiązaniom. W przeciwnym razie narazisz się na ryzyko straty pieniędzy, a sukces będzie oddalał się od Ciebie z dnia na dzień. Jeśli jednak dopasujesz pomysł na biznes do swoich możliwości (nie tylko finansowych), zyskujesz realną szansę na osiągnięcie sukcesu. Przed nawiązaniem współpracy franczyzowej lub uruchomieniem własnego biznesu, zwróć uwagę na kilka czynników:

  • potencjalny procent zwrotu inwestycji w wybrany biznes,
  • sytuacja na rynku i poziom zainteresowania potencjalnych klientów,
  • koszty początkowe związane z uruchomieniem własnej firmy, także w ramach franczyzy.

Musisz też dokładnie oszacować szanse i zagrożenia, jakie wynikają z uruchomienia nowego biznesu. Dzięki temu łatwiej ocenisz czy warto w ogóle podejmować decyzję o zmianie swojej drogi zawodowej i rozpoczęciu pracy na własny rachunek w wybranej branży.

Zapamiętaj, że własny biznes zawsze wymaga poświęcenia czasu, pieniędzy oraz pełnego zaangażowania w prowadzone działania. Jeśli sądzisz, że sukces przyjdzie z łatwością, nie powinieneś podejmować ryzyka. Kiedy jednak zdajesz sobie sprawę z tego, ile wyrzeczeń kosztuje osiągnięcie sukcesu w biznesie, jak najbardziej możesz zacząć działać i oczekiwać pierwszych sukcesów.

Pomysły na biznes a biznesplan - czy planowanie jest konieczne?

Stworzenie pełnego biznesplanu jest niezbędne, aby zmaksymalizować swoje szanse na szybkie rozwinięcie biznesu i osiągnięcie docelowego pułapu dochodowego, powyżej którego prowadzenie firmy po prostu się opłaca. Nawet jeśli masz świetny pomysł na biznes, ale nie przygotujesz dobrego planu działania, prawdopodobnie spiszesz go na straty. Brak doświadczenia w prowadzeniu firmy nie jest żadną wymówką.

Kiedy pomysł zrodzi się już w Twojej głowie lub chcesz wykorzystać jeden z zaproponowanych pomysłów na biznes z naszej listy, koniecznie przygotuj biznesplan. Możesz to zrobić samodzielnie lub poprosić o wsparcie franczyzodawcę, jeśli Twój nowy biznes będzie opierał się na zasadach współpracy z większą siecią, np. sklepów spożywczych. Zapamiętaj! Im rzetelniej przygotujesz się do uruchomienia biznesu, tym większe będą Twoje szanse na rozwinięcie skrzydeł i osiągnięcie zadowalających dochodów.

Franczyzowe pomysły na biznes - ile realnie można zrobić?

Tak naprawdę pułap dochodów franczyzobiorcy z dobrym pomysłem na biznes jest nieograniczony. To w dużej mierze zależy od branży, w której zamierzasz ruszyć z własną działalnością. Jeśli odpowiednio mocno angażujesz się w rozwój wykorzystanego pomysłu na biznes, możesz zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

Jest też kilka czynników, które mogą rzutować na Twoje dochody, a mianowicie: koszty pracownicze, koszty franczyzy (prowizji franczyzowej), wydatki związane z utrzymaniem lokalu, np. handlowego oraz podatki i ubezpieczenia. Niestety, ale im większe koszty, tym mniej opłacalny będzie wybrany pomysł na biznes. Zakładając jednak, że koszty rosną równomiernie z przychodami, prawdopodobnie będziesz w stanie osiągać całkiem pokaźne dochody i zyskasz możliwość dalszego rozwijania biznesu franczyzowego.

Masz biznesowe doświadczenie i szukasz nowego pomysłu na biznes?

Nie trzeba wymyślać koła na nowo. Od lat prowadzisz swoją działalność gospodarczą i generuje ona wysokie dochody? Tutaj dobrym pomysłem będzie stworzenie sieci franczyzowej czyli zamiana własnego biznesu we franczyzę.

Nie wiesz jak? Na co zwrócić uwagę? Jak przygotować taką umowę i zabezpieczyć się żeby nikt nie wykorzystał Twojego know-how? Pod tym adresem https://www.arss.com.pl/ znajdziesz rozwiązanie wszystkich problemów dotyczących stworzenia franczyzy.

Pamiętaj, że pomysł to zaledwie początek. Kluczem do zbudowania dochodowego biznesu jest wiedza i doświadczenie - nie bój się prosić o pomoc i korzystać z wiedzy bardziej doświadczonych przedsiębiorców. Media społecznościowe są pełne grup i ekspertów, którzy bezpłatnie/odpłatnie Ci pomogą.

Nie jesteś pewny czy franczyza wpłynie pozytywnie na Twój wizerunek marki? Przeczytaj artykuł: franczyza wzmacnia czy osłabia siłę marki lub skontaktuj się bezpośrednio ze specjalistami Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych tutaj.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design