Franczyza ubezpieczenia i finanse

Prowadzenie własnej działalności w sektorze finansowym wiąże się z dużą odpowiedzialnością, wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i zaangażowania, a także wysokiego kapitału na start. Popularne firmy, jak Alior Bank czy Credit Agricole wychodzą naprzeciw tym przedsiębiorcom, którzy chcą prowadzić własną działalność w sektorze bankowym. Franczyza ubezpieczenia i finanse pozwala na prowadzenie firmy pod szyldem rozpoznawalnej marki. Partnerzy otrzymują odpowiednie wsparcie i szkolenia z modeli biznesowych. Współpraca z uznanym franczyzodawcą zapewnia dostęp do atrakcyjnych produktów i usług, kompleksowych szkoleń oraz stałego wsparcia marketingowego i operacyjnego, co zwiększa szanse na odniesienie sukcesu.

Finanse

 • Minimalna kwota: ok. 40 000 zł
 • Opłata wstępna: brak
 • Opłata bieżąca: brak
 • Opłata marketingowa: brak

Opis systemu

Alior Bank rozpoczął działalność w 2008 roku, łącząc zasady tradycyjnej bankowości z innowacyjnymi rozwiązaniami i produktami. Od 14 lat systematycznie wzmacniamy pozycję rynkową i wyznaczamy nowe kierunki rozwoju polskiej bankowości. Współpraca z nowymi Partnerami na...

Finanse

 • Minimalna kwota: 20 000 - 50 000 zł
 • Opłata wstępna: brak
 • Opłata bieżąca: brak
 • Opłata marketingowa: brak

Opis systemu

Credit Agricole - wiarygodny i zaufany partner franczyzobiorców – poszukuje nowych osób do współpracy polegającej na prowadzeniu placówki banku uniwersalnego i sprzedaży produktów bankowych.

Finanse

 • Minimalna kwota: już od 0 zł (zależnie od modelu działalności, koszty dotyczą oznakowania i wyposażenia biura)
 • Opłata wstępna: brak
 • Opłata bieżąca: brak
 • Opłata marketingowa: brak

Opis systemu

Dom Ubezpieczeniowy Spectrum to ogólnopolska multiagencja sieciowa, posiadająca swoje placówki na terenie całego kraju. Od 15 lat jest liderem rozwiązań biznesowych dla branży ubezpieczeniowej.

Finanse

 • Minimalna kwota: 0 zł
 • Opłata wstępna: 720 zł
 • Opłata bieżąca: brak. Przedsiębiorca pokrywa natomiast koszy bieżące: najem lokalu, konwojowanie gotówki, ubezpieczenie agencji, koszty eksploatacyjne itd.
 • Opłata marketingowa: brak

Opis systemu

Monetia to największa sieć agencji płatniczych w Polsce pod względem liczby placówek i realizowanych transakcji. Na polskim rynku działa od 2006 roku, a od 2014 r. posiada licencję krajowej instytucji płatniczej Komisji Nadzoru Finansowego.

Finanse

 • Minimalna kwota: 50 000 zł
 • Opłata wstępna: 35 000 zł
 • Opłata bieżąca: brak; wymagany kapitał obrotowy: 50 000 zł (kwota sugerowana dla Kantoru) lub 10000 zł (kwota sugerowana dla małego punktu wymiany) w gotówce
 • Opłata marketingowa: brak

Opis systemu

Sieć stacjonarnych kantorów Quark to najprostszy sposób rozpoczęcia przygody z kryptowalutami. Jako Franczyzobiorca otrzymasz dostęp do stworzonej przez nas aplikacji, dzięki której możesz sprzedawać i kupować kryptowaluty od klienta nie ponosząc przy tym żadnego ryzyka...

Franczyza banku w Polsce

Franczyza banku to oferta skierowana do osób przedsiębiorczych, które mają doświadczenie w sprzedaży i zarządzaniu w sektorze finansowym, a także dysponują odpowiednimi środkami i chcą je zainwestować. Franczyza finansowa wymaga inwestycji nie tylko w samą placówkę, ale także w odpowiednie systemy. W przypadku Alior Banku koszty są dzielone między firmę, a partnera. Po stronie franczyzodawcy leży między innymi zakup i montaż elementów wizualizacji zewnętrznej i wewnętrznej, dostęp do platformy i sprzętu z gatunku IT, pakiet materiałów reklamowych, monitoring. Z kolei franczyzobiorca musi wyremontować lokal, kupić meble, sejf, alarm, a także ponosić bieżące koszty związane z zatrudnieniem i utrzymaniem pracowników oraz lokalu.

Franczyza - ubezpieczenia i kryptowaluty

Ubezpieczenia franczyza to kolejny pomysł na biznes, który można prowadzić w ramach sektora finansowego. Nowoczesna agencja ubezpieczeniowa z pewnością ma szansę na rozwój przy odpowiednim wsparciu takiego franczyzodawcy, jak Dom Ubezpieczeniowy Spectrum. Firma oferuje pełną pomoc w założeniu działalności, a następnie zdobyciu uprawnień niezbędnych do pracy jako doradca ubezpieczeniowy. Zakres działań obejmuje również szkolenia, odpowiedni projekt biura czy niezbędne materiały marketingowe. Oferty franczyz z zakresu finansów obejmują również sieć agencji płatniczych Monetia, która działa na polskim rynku od 2006 roku. Oferuje niskie koszty inwestycji, wsparcie przy pozyskiwaniu klientów, odpowiednio dopracowany marketing, a także system szkoleń dla partnerów.

Ciekawym pomysłem na biznes może być kantor bitcoinów. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą podbić rynek kryptowalut. Firma Quark Kantory Bitcoin pozwala na wygodne sprzedawanie i kupowanie kryptowaluty od klienta, przy jednoczesnym braku ryzyka kursowego. Dedykowane oprogramowanie rozlicza transakcje na bieżąco i automatycznie przygotowuje dokumenty dla księgowości, co z pewnością ułatwi prowadzenie działalności.

Franczyza, która opiera się na ścisłej współpracy między stronami, przynosi wiele korzyści. Dzięki niej można nie tylko łatwiej rozwinąć biznes i pozyskiwać klientów, ale także mieć pewne wsparcie ze strony franczyzodawcy. Rozpocznij nową ścieżkę kariery i otwórz sobie drogę do sukcesu!

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design