Franczyza FIT CAKE NIECUKIERNIA.PL

Informacje podstawowe

Rodzaj sieci
franczyzowa
Zasięg sieci
ogólnokrajowy
Jednostki własne
1
Jednostki franczyzowe
72 lokale + 33 w budowie

Finanse

Minimalna kwota
22 000 zł netto + koszt remontu i wyposażania kawiarni w zależności od stanu lokalu
Opłata wstępna
zgodnie z wybranym pakietem FLEX
Opłata bieżąca
ustalana indywidualnie lub stała kwota 800 zł netto za markę FIT CAKE przy uwzględnieniu płatności terminowych zgodnie z 14 dniowym terminem płatności
Opłata marketingowa
brak

Kontakt

Strona internetowa
Osoba kontaktowa
Rafał Kościuk, Właściciel
Adres e-mail
Numer telefonu
506 110 030
Ulica
Jurowiecka 11 lokal U3
Miasto
15-879 Białystok

Opis systemu

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

Nasze motto franczyzowe to:

Bądź zmianą którą chcesz widzieć w Świecie.

Zróbmy razem 300 lokali do 2030 roku.

Fit Cake to innowacyjna franczyza, która specjalizuje się w produkcji i sprzedaży zdrowych i smacznych słodyczy, nie zawierających ani grama cukru. Franczyza Fit Cake jest absolutnie unikalną koncepcją biznesową i doskonałą propozycją skierowaną do przedsiębiorczych osób, poszukujących pomysłu na sprawdzony biznes. Naszym nadrzędnym celem jest tworzenie z franczyzobiorcami FIT FAMILII. Partnerskiej relacji która dzięki life stylowej koncepcji buduje stabilny biznes, który nie wymaga podpisywania weksli.

Nasza umowa franczyzowa jest dostępna na każdym etapie komunikacji. Dodatkowo marka FIT CAKE bardzo zachęca w wywiadach do wymagania od centrali franczyzowych dokumentacji tego typu na etapie decyzji, a nie po wykonaniu inwestycji.

Fit Cake to jedyna taka „niecukiernia” w Polsce. Jej pomysłodawcami są wywodzący się z Białegostoku: Ewelina Choińska i Rafał Kościuk. Jako pierwsi w kraju, stworzyli miejsce z ofertą ciast i tortów bez cukru, glutenu i laktozy, a także z wieloma wegańskimi propozycjami oraz produktami dla osób na KETO. Jednym słowem desery Fit Cake, można jeść bez wyrzutów sumienia i bez przybierania na wadze!

Strona fitcake.pl zawiera wszystkie informacje o produktach takie jak ich makro czy kaloryczność. Dodatkowo można pobrać bezpłatną dietę z propozycjami posiłków.

Jedną z głównych zalet franczyzy Fit Cake jest silna marka i rozpoznawalność. Fit Cake zdobył sobie reputację jako producent zdrowych przekąsek, który dba o jakość i smak swoich produktów. Dzięki temu franczyzobiorcy mogą liczyć na lojalną bazę klientów, którzy poszukują zdrowych alternatyw dla tradycyjnych słodkości.

Obecnie posiadamy ponad 80 lokali w Polsce i na świecie. Jesteśmy na Malcie, w Hiszpanii, Austrii, Szwecji, Rumunii.
Budujemy struktury w Niemczech, USA i Dubaju.

Nieodłącznym elementem budowania sieci franczyzowej jest dodawanie placówek do MENU BEZ GLUTENU.

Fit Cake = wsparcie na każdej płaszczyźnie

Franczyza Fit Cake rozwija się nawet wtedy, gdy inni plajtują. Rok do roku odnotowuje kilkudziesięcioprocentowy przyrost. Znalazła też sposób na pandemię, kryzys i inflację – Fit Cake Flex czyli elastyczny system franczyzowy jest dopasowany do potrzeb i portfela franczyzobiorcy. Wprowadziła też pakiet środków zaradczych, które dają większe bezpieczeństwo inwestorom, takich jak: zamrożenie płatności, kredyt na otwarcie kawiarni, pomoc prawną w negocjowaniu cen najmu i pozyskiwaniu dotacji, dalekowzroczna i scentralizowana polityka zakupowa, konsekwentny marketing.

Właściciele marki nieustannie inwestują w technologie i nowości, co sprawia, że jest zawsze o krok przed konkurencją. W 2022 roku na ulicach polskich miast, m.in. Warszawy, Krakowa, Lublina czy Białegostoku pojawiły się robociki Fit Cake. To innowacja, która być może wkrótce zastąpi kurierów dowożących zamówienia. Robociki nie potrzebują benzyny, a dystans 2 km pokonują w 15 min. W 2023 roku marka zainwestowała ogromne pieniądze w system satelitarny GIS (Geographic Information System ) Umożliwia on kadrze managerskiej i doradcom biznesowym mapowanie wyników działań i ich analizowanie z wykorzystaniem podejścia geograficznego obejmującego infrastrukturę biznesową, łańcuchy dostaw czy szacowanie ryzyka podejmowanych działań. Jednym słowem jest to wsparcie franczyzobiorców w zakresie wyboru najbardziej optymalnej lokalizacji.

W 2023 roku podnieśliśmy standard sieci dołączając jako sygnatariusz KODEKSU DOBRYCH PRAKTYK DLA RYNKU FRANCZYZY oraz wchodząc do POLSKIEJ ORGANIZACJI FRANCZYZODAWCÓW (POF).

W tym samym roku Właściciel sieci Rafał Kościuk został wyróżniony i wybrany do władz POF stając się Członkiem Rady Nadzorczej.

Zmysły szaleją a cukier w normie

Jako słodka fit franczyza franczyza Fit Cake była pierwsza na polskim rynku. W małej manufakturze, miesiącami opracowywano autorskie receptury na zdrowe łakocie i ciacho bez cukru, bez glutenu i nadmiaru kalorii. Dzisiaj marka oferuje dużą gamę fit słodyczy, które nie mają sobie równych!

Sztandarowe wyroby to: ciacho bez cukru, torty bezglutenowe, batony funkcjonalne, nowatorskie desery w słoiczkach. Smakosze wracają też po wegańskie lody, bezcukrowe czekolady, smakowe owsianki i jaglanki czy koktajle warzywno-owocowe. W związku z inflacją i szalejącymi cenami na rynku piekarniczym sieć w 2022 roku rozpoczęła też sprzedaż mącznych mieszanek, które osobom na różnych dietach wykluczających pozwalają cieszyć się świeżym pieczywem wypiekanym w domu i dają sporą oszczędność.

Kiedy wchodzi się do kawiarni Fit Cake zmysły szaleją. Zapach obezwładnia, oczy pochłaniają kolorowe desery, a wybór jest przeogromny. Wszystkie wyroby są świeże, tworzone na bieżąco, z krótkim terminem przydatności, a także z krótką etykietą. Znajduje się na niej dokładny opis zbilansowanego składu, kaloryczność oraz rozkład makroskładników.

Zero cukru - misja społeczna Fit Cake

Fit Cake pro publico bono współpracuje z fundacjami opiekującymi się diabetykami i osobami z celiakią, prowadzi warsztaty dla dzieci chorych na cukrzycę, obsługuje imprezy dla nich, jest w stałym kontakcie z oddziałem diabetologicznym Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Białymstoku. Dla jego pacjentów wraz z Fundacją Miś w Fartuchu Fit Cake opracował specjalny baton „Czekoladowy Miś” – brownie na bazie czerwonej fasoli.

W 2021 r. sieć powołała do życia Fundację Fit Cake " BEZCUKROWI ". Jej celem jest pomoc dzieciom chorym na cukrzycę i poprawa warunków życia i leczenia małych pacjentów. Edukuje także rodziców, uświadamiając im, że cukrzyca to nie koniec świata. Ich pociechy mogą sięgać po bezpieczne dla nich słodkości, bez obawy o pogorszenie zdrowia.

Przewaga systemu franczyzowego Fit Cake nad innymi konceptami:

• Spersonalizowany, dopasowany do specyficznych warunków i portfela inwestora system franczyzowy Fit Cake Flex;
• sprawdzony produkt i know-how, którym dzieli się z franczyzobiorcami.
• wiarygodność, wynikająca z tego, że marka nie jest nowicjuszem na rynku, zna jego realia, a wszystkie lokale franczyzowe utrzymały się mimo niesprzyjających warunków gospodarczych;
• każdy franczyzobiorca ma swojego opiekuna jak również „parasol ochronny ", który zapewni jedna z kilku kancelarii prawnych Fit Cake;
• odporność na kryzysy - Fit Cake ma świetnie rozwinięty system dowozów, aplikację do zamówień online i system lojalnościowy;
• niewysoki koszt inwestycji – pakiet podstawowy kosztuje jedynie 22 tys. zł przy średniej wartości obrotów w miesiącu od 40 do 100 tys. zł (w przypadku uruchamiania lokalu z konsumpcją trzeba się liczyć z kosztem adaptacji w wysokości 2 tys. zł za 1 m powierzchni);
• miesięczna opłata franczyzowa ustalana indywidualnie lub stała kwota 800 zł netto za markę FIT CAKE przy uwzględnieniu płatności terminowych zgodnie z 14 dniowym terminem płatności.
• Fit Cake NIE POBIERA ŻADNEGO PROCENTU (%) OD OBROTU FRANCZYZOBIORCY!
• możliwość dokupowania kolejnych modułów wzbogacających ofertę w dogodnym czasie;
• księga autorskich przepisów na fit desery i ciasta bez cukru, regularnie odświeżana i wzbogacana, możliwość uzyskania certyfikatu „gluten free” (franczyzobiorcy przechodzą w tej kwestii bardzo szczegółowe przeszkolenie)
• wsparcie marketingowe, dostęp do profesjonalistów zajmujących się wizerunkiem (sieć obsługuje medianie profesjonalna agencja PR, co zapewnia jej dobrą pozycję w sieci);
• podręcznik operacyjny, w którym są wszyscy dostawców, zdjęcia, porady;
• podręcznik HACCP – niezbędny i wymagany przez Sanepid;
• projekt technologiczny, zgodnie z którym będzie tworzona placówka, oraz dzięki któremu możliwości lokalu zostaną w 100 % wykorzystane;
• motywujący system nagród dla najlepszych franczyzobiorców;
• elastyczne podejście do każdego inwestora i pomoc na wszystkich etapach zakładania biznesu, a potem stała ewaluacja i wsparcie rozwoju.
• System GIS ( analiza map miasta przy różnych wskaźnikach ) niezbędny w wyborze dobrej lokalizacji
• biznesowa ocena lokalizacji, projekt aranżacji wnętrza restauracji (rozwiązania minimalizujące koszty wystroju), dobór wyposażenia lokalu,
• procedury BHP, instrukcje,
• szkolenia online dla managerów i pracowników sieci

PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

• minimalna liczba mieszkańców to 10 tys.;
• od franczyzobiorcy nie wymaga się doświadczenia w gastronomii. Musi on jedynie zrozumieć misję i filozofię Fit Cake i realizować ją z pasją, a nie tylko dla pieniędzy .
• postawą współpracy jest rozmowa kwalifikacyjna. Na jej podstawie właściciele sieci wybierają ludzi z pasją, którym założenia Fit Cake nie są obce.

NASZ SLOGAN na kolejne lata :

Twórzmy miejsca, w których słowo „BEZ” nabiera nowego znaczenia i staje się „dopełniaczem marzeń ” o zdrowych zamiennikach tradycyjnych słodyczy. Dajmy sobie odrobinę zdrowia codziennie z FIT CAKE!!!

 

 

Formularz kontaktowy

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design