Stylowa franczyza w promocji

Data dodania: 24 marca 2017
Kategoria:
Foto: Próchnik

Znana sieć sklepów odzieżowych z modą męską z sektora premium rozpoczyna rozwój w oparciu o franczyzę. Na pierwszych 10 franczyzobiorców czeka promocja - zwolnienie z opłaty wstępnej, która wynosi 3 tys. zł.

Franczyza marki Próchnik pojawiła się na rynku w marcu tego roku. – Chcielibyśmy otworzyć około 10 sklepów partnerskich w tym roku, ale za wcześnie jest jeszcze mówić o dalekosiężnych planach. Do tej pory rozwijaliśmy się wyłącznie w formacie sklepów własnych. Impulsem do uruchomienia franczyzy były zapytania przedsiębiorców o możliwość otwarcia sklepu w ramach naszej sieci – mówi portalowi Franczyzawpolsce.pl Robert Wójcicki, dyrektor operacyjny sieci sklepów Próchnik.

Dodaje, że model współpracy partnerskiej opiera się o franczyzę depozytową. Dzięki temu franczyzobiorca nie będzie ponosił ryzyka związanego z zakupem towaru. Właścicielem kolekcji ubrań jest franczyzodawca, który zapewnia pełną logistykę i zarządza rotacją towaru w sklepie. Minimalna kwota inwestycji w franczyzowy salon Próchnik wynosi 1500 zł/m². Optymalna powierzchnia salonu to 80-90 m². Firma planuje otwierać sklepy w miastach powyżej 80 tys. mieszkańców.

Nie wykluczamy jednak możliwości otwarcia sklepu w mniejszych miejscowościach. Jeżeli zgłosi się do nas przedsiębiorca, który będzie chciał otworzyć salon w miejscowości liczącej ok. 50 tys. mieszkańców i będzie miał dostęp do atrakcyjnej lokalizacji, to jesteśmy również otwarci na taką współpracę. Zakładamy, że poniesione koszty zwrócą się po dwóch latach od rozpoczęcia działalności sklepu. Ale wszystko zależy od lokalizacji i kosztów stałych konkretnego obiektu. W niektórych przypadkach zainwestowane środki mogą się zwrócić nawet po roku działalności sklepu – kontynuuje Robert Wójcicki. 

Historia marki Próchnik to niemal 70 lat tradycji i doświadczenia w sektorze klasycznej odzieży męskiej sektora premium. Wyrazisty wizerunek, wysoka rozpoznawalność oraz jakość oferowanych produktów od dekad lokują firmę na wysokiej pozycji w gronie konkurencyjnych marek. Obecnie w ramach tej sieci działa 30 salonów firmowych w całej Polsce.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design