Shell stawia na franczyzę

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 sierpnia 2019
Kategoria:
Foto: Shell w Polsce stawia na franczyzę

W wywiadzie udzielonym portalowi wiadomoscihandlowe.pl Oleksandr Koliakin, dyrektor generalny ds. rynku detalicznego na Europę Środkową i Wschodnią w Grupie Shell powiedział, że koncern we franczyzie widzi ogromny potencjał rozwoju w Polsce.

Zgodnie ze strategią Grupy Shell priorytetem na polskim rynku jest przebudowa już działających stacji paliw. Drugim kierunkiem rozwoju jest otwieranie kolejnych stacji we współpracy z franczyzobiorcami rekrutowanymi głównie spośród właścicieli stacji niezależnych, których w Polsce jest ponad 2700. Aktualnie w sieci Shell działa ok. 35 stacji franczyzowych.

W ubiegłym roku Shell zmodyfikował warunki oferty franczyzowej, która obejmuje teraz m.in. brak stałej miesięcznej opłaty licencyjnej, gwarancję marży minimalnej, inwestycje w innowacyjny format sklepu, bonus finansowy za przedłużenie umowy, wsparcie przez cały okres obowiązywania umowy franczyzy, szkolenia dla franczyzobiorców i dedykowane systemy motywacyjne.

Ponadto koncern oferuje franczyzobiorcom pakiet inwestycyjny, który jest w pełni finansowany przez Shell. W ramach pakietu można pokryć niektóre koszty związane z dostosowaniem stacji do standardów sieci takie jak m.in.: odświeżenie stanu technicznego, zakup mebli sklepowych, zamontowanie wyposażenia zewnętrznego wystroju czy systemu monitoringu szczelności zbiorników i telemetrii (system Fuel Prime).

Według Koliakina Shell jest w stanie otwierać rocznie w  Polsce 30, a nawet 40 stacji franczyzowych.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram