Zamknięto legendarny sklep z zabawkami

Data dodania: 14 sierpnia 2019
Kategoria:
Foto: Hamleys w Polsce

Wraz z końcem lipca 2019 działalność zawiesił Hamleys - sklep z zabawkami, który mieścił się w Galerii Północnej na Białołęce.

Brytyjska marka, specjalizująca się w sprzedaży zabawek, debiutowała na polskim rynku w w 2017 roku. Był to jedyny sklep brytyjskiej sieci w Polsce.

Podobnie jak w wielu innych krajach, również i w Polsce sklepy Hamleys był otwarty przez partnera franczyzowego. W przypadku Polski, Czech, Słowacji, Węgier czy Austrii jest to czeska firma Inexad, której Partnerem Zarządzającym jest Pavel Čmelík.

Hamleys to nie tylko pomieszczenia wypełnione regałami z towarem. Dla najmłodszych już sama wizyta w tym miejscu mogła być nie lada atrakcją. W środku czekały na nich takie urozmaicenia jak np. labirynt luster o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych czy tor samochodowy. Niestety kliecni narzekali, że za te przyjemności trzeba dodatkowo zapłacić, a i same zabawki do najtańszych nie należały.

Przez dwa lata marka próbowała "podbić" rynek w tej lokalizacaji. Zadecydowano jednak o zamknięciu sklepu. Polski oddział firmy poinformował o zamknięciu sklepu za pośrednictwem mediów społecznościowych. W oświadczeniu nie podano konkretnego powodu zakończenia działalności, jednak z tonu wypowiedzi wynika, jakoby Galeria Północna nie była odpowiednim miejscem na prowadzenie tego rodzaju biznesu. - Od 31.07.2019 sklep Hamleys w Galerii Północnej jest zamknięty. Pragniemy uspokoić wszystkich klientów, że postaramy się znaleźć jak najszybciej lepszą lokalizację dla naszego projektu - napisano w komunikacie.

Przedstawiciel Galerii Północnej odbija piłeczkę i mówi, że to nie lokalziacja była problemem, a niedocenienie konkurencji która jest na ryknu od lat. - Niestety, mimo wielu starań z naszej strony, oferta sklepu Hamleys nie spotkała się z wystarczającym zainteresowaniem klientów. Wygląda na to, że przedstawiciele brytyjskiej firmy nie docenili skali konkurencji, z jaką przyszło im się mierzyć na nasyconym znanymi markami polskim rynku - mówi Agnieszka Nowak, dyrektor Galerii Północnej.

Jeden sklep z zabawkami znika, inny się pojawia. "Handelextra.pl" informuje, że na przełomie września i października powierzchnię po Hamleysie (1 571 mkw.) zajmie pierwszy w stolicy salon wschodzącej polskiej marki Junior.

Hamleys Polska poinformował również, że zabawki Hamleys nadal można zamawiać w sklepie internetowym.

W 1760 roku William Hamley otworzył pierwszy sklep w Londynie. Kilkukondygnacyjny budynek wypełniony wielkimi po brzegi kolorowymi zabawkami w niedługim czasie stał się na tyle popularny, że brytyjska rodzina królewska poprosiła, by Hamleys dostarczał zabawki na dwór królewski. Dzisiaj Hamleys jest marką kultową, licząc 110 sklepów na całym świecie.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design