AmRest sprzeda serwis PizzaPortal

Data dodania: 19 sierpnia 2019
Kategoria:
Foto: AmRest sprzeda serwis PizzaPortal

Foto: AmRest sprzeda serwis PizzaPortal

AmRest Holdings SE poinformował o podpisaniu umowy z Glovoapp23 S.L., której przedmiotem jest zbycie przez AmRest 100% udziałów w Restaurant Partner Polska Sp. z o.o. (“PizzaPortal”) na rzecz Glovo za łączną cenę 30 mln EUR plus 5 mln EUR kwoty warunkowej.

Rozliczenie ceny sprzedaży może nastąpić częściowo w udziałach Glovo, a częściowo w gotówce. Finalizacja transakcji jest uzależniona od spełnienia określonych w Umowie warunków, zwyczajowo występujących w transakcjach fuzji i przejęć.

- Glovo kontynuuje strategię szybkiego rozwoju, która obejmuje ekspansję na nowe rynki. Po ostatnich udanych inwestycjach, akwizycja Pizza Portal dodatkowo wzmocni nasze strategiczne partnerstwo z AmRest. Naszą ambicją jest bycie liderem na każdym rynku, gdzie jesteśmy obecni - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Oscar Pierre, dyrektor zarządzający Glovo.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Glovo, która od początku jest dla nas korzystna zarówno strategicznie, jak również finansowo. Cieszymy się z możliwości zwiększania naszego udziału w firmie i dalszego wzmacniania tego partnerstwa - dodał Peter Kaineder, dyrektor ds. strategii w AmRest.

Glovoapp23 S.L. jest właścicielem aplikacji Glovo – jednej z wiodących w Europie platform do zamawiania online oraz dowozu posiłków i innych dóbr konsumpcyjnych. Obecnie Glovo ma ponad 5,5 miliona użytkowników i 16 000 stowarzyszonych partnerów. Platforma funkcjonuje w 202 miastach w 26 krajach w rejonie Europy, Środkowego Wschodu,
Afryki oraz Ameryki Południowej.

Pizzaportal to wicelider polskiego rynku zamówień posiłków online, prowadzi serwis Pyszne.pl, należący do holenderskiego Takeaway.com.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design