Piotr i Paweł pod szyldem SPAR

Data dodania: 18 lipca 2019
Kategoria:
Foto: Piotr i Paweł pod szyldem SPAR

The SPAR Group Ltd. uzyskała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta na transakcję zakupu sieci detalicznej Piotr i Paweł. Decyzja ta oznacza początek procesu ekspansji Wasz Sklep SPAR na polskim rynku.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta ogłosił dziś, iż zatwierdził transakcję kupna/sprzedaży, która została podpisana 30 maja 2019 pomiędzy The SPAR Group Ltd. a siecią Piotr i Paweł. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji Urzędu, The SPAR Group Ltd. będzie mógł rozpocząć proces reorganizacji obecnych sklepów Piotr i Paweł na formaty, które najlepiej będą odpowiadać na potrzeby klientów w poszczególnych lokalizacjach. Jednocześnie nastąpi rebranding na nowe marki SPAR i EUROSPAR.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji UOKiK. Wspólnie z zespołem sieci Piotr i Paweł chcemy rozwijać istniejącą sieć sklepów. Chce dodać wszystko to, marka SPAR może zaoferować, aby stworzyć wyjątkową ofertą dla konsumentów”, mówi Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep SPAR.

Komentując decyzję UOKiK, Rob Philipson, odpowiedzialny za rynek polski z ramienia the SPAR Group Ltd, dodał: „Z zadowoleniem przyjmujemy pozytywną decyzję  UOKiK. Działania, które podejmiemy w sklepach Piotr i Paweł, to początek naszej ekspansji oraz rozwoju sieci pod marką SPAR, do której od kwietnia 2019 mamy wyłączne prawa w Polsce. To również bardzo silny sygnał dla wszystkich potencjalnych partnerów detalicznych, że The SPAR Group Ltd. traktuje polski rynek bardzo poważnie. Jesteśmy również przekonani, że toczące się postępowania sądowe dotyczące praw do marki SPAR w Polsce zostaną rozstrzygnięte na naszą korzyść. Jak wielokrotnie już podkreślaliśmy – naszym celem jest stanie się wiarygodnym partnerem dla właścicieli sklepów oraz stworzenie nowej jakości na polskim rynku handlu detalicznego.”

Decyzja UOKiK została wydana w momencie, gdy toczą się postępowania sądowe dotyczące własności licencji SPAR w Polsce. The SPAR Group Ltd. jest przekonana, że rozwiązanie umowy licencyjnej pomiędzy SPAR International i SPAR Polska zostanie definitywnie podtrzymane przez sądy zarówno w Holandii, jak i w Polsce. Wbrew pojawiającym się w ostatnim czasie doniesieniom mówiącym o decydującej roli polskich sądów, należy wyraźnie podkreślić, że ostateczna decyzja odnosząca się do kwestii własności licencji SPAR w Polsce może zostać podjęta wyłącznie przez sądy holenderskie. Rozstrzygnięcie to będzie wiążące dla wszystkich stron. Ze względu na to, że rozprawa wstępna w Holandii zakończyła się decyzją na korzyść SPAR International, jesteśmy przekonani, że ostateczna decyzja definitywnie określi nasz status jako jedynego posiadacza licencji na SPAR w Polsce. Wszelkie próby bagatelizowania znaczenia decyzji holenderskiego sądu stanowią błędną interpretację faktów prawnych.
Po uzyskaniu pozytywnych decyzji sądowych będziemy aktywnie współpracować i podpisywać umowy ze wszystkimi partnerami zainteresowanymi prowadzeniem sklepu pod marką SPAR.

The Spar Group Ltd. jest notowana na giełdzie w Johannesburgu, jej roczne obroty przekraczają 6.3 miliardów Euro. W latach 60’ XX wieku sieć została master franczyzobiorcą SPAR na rynek RPA. Dziś operuje także w innych krajach Afryki - w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Swazilandzie. The SPAR Group Ltd. rozwinęła także działalność w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii oraz w Szwajcarii. Celem SPAR Group Ltd. na wszystkich rynkach, na których działa, jest zapewnienie wsparcia sprzedaży do konsumenta  i siły nabywczej niezależnym detalistom.

Wasz Sklep SPAR, to polska firma należąca do The SPAR Group Ltd., która będzie zarządzać siecią SPAR na licencji udzielonej The SPAR Group Ltd. przez SPAR International.

SPAR to największa na świecie sieć sprzedaży detalicznej produktów spożywczych z ponad 12.700 sklepami na całym świecie. Jej filozofia opiera się na założeniu, że niezależni hurtownicy i sprzedawcy detaliczni mogą osiągnąć więcej dzięki wspólnej pracy niż samodzielnie.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design