Pijalnie Czekolady E.Wedel sprzedane

Data dodania: 25 czerwca 2014
Kategoria:

Firma Wedel, będąca częścią międzynarodowej Grupy Lotte podpisała umowę na zakup sieci Pijalnie Czekolady E.Wedel. Nowy właściciel przejmie zarządzanie 13 lokalami w 6 miastach, w których obecnie znajdują się Pijalnie Czekolady E.Wedel - Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu.

E.Wedel to jedna z najsilniejszych marek czekolady w Polsce. W ramach sieci „Pijalni Czekolady E.Wedel” działa dodatkowo 6 lokali franczyzowych. W portfolio marki znajdują się m.in. takie słodycze, jak Ptasie Mleczko®, Mieszanka Wedlowska, czekolady, ciastka, wafle i batony. Od września 2010 roku, Wedel jest częścią japońskiej Grupy Lotte, która jest międzynarodowym koncernem, założonym w 1948 roku, początkowo specjalizującym się w sektorze gum do żucia. Obecnie Grupa działa w różnych dziedzinach biznesu, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy.

Pijalnie przez ostatnich dziesięć lat budowali biznesmeni związani z krakowską spółką EBS, która prowadzi jeszcze pralnie chemiczne 5aSec. Kwota transakcji nie została ujawniona. Spółka Pijalnie Czekolady zarobiła w 2012 r. 294 tys. zł przy przychodach 26,7 mln zł - wynika z ostatnich dostępnych danych w Bisnode D&B Polska.

Lotte chce tchnąć w lokale nowe życie i obiecuje, że utworzy dodatkowo 50 placówek w pięć lat. Głównymi konkurentami sieciowych pijalni Wedla są obecnie Wawel (z 16 podobnymi punktami) i Mount Blanc (18 pijalni belgijskiej czekolady).

Zobacz nasz katalog sieci franczyzowych i upewnij się która franczyza będzie dla Ciebie najlepsza.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design