Czy to już koniec franczyzy Dino?

Data dodania: 31 grudnia 2018
Kategoria:

Jeszcze niespełna miesiąc temu pisaliśmy, że sieć Dino nie wyklucza rozwoju poprzez franczyzę. Tymczasem okazuje się, że firma planuje odkupić od swojego jedynego franczyzobiorcy wszystkie prowadzone przez niego supermarkety. Czy to koniec franczyzy Dino?

Przed świętami do UOKiK wpłyną wniosek o wyrażenie zgody na nabycie przez Dino Polska S.A. zorganizowanej części przedsiębiorstwa DOMEX-KUŚNIEREK sp. j. z siedzibą w Rydzynie obejmującej 13 średnio-powierzchniowych supermarketów typy proximity. Dotychczas funkcjonowały one pod marką „Dino” i na standardach grupy „Dino”, na podstawie umowy franczyzy zawartej z Dino Polska S.A. Według niektórych oznacza to koniec franczyzy Dino.

Dino Polska S.A. tworzy ogólnopolską sieć średnio powierzchniowych supermarketów typu proximity, które cechuje jednolity format. Większość sklepów Grupy Dino ma powierzchnię sali sprzedaży ok. 400m2 oraz oferuje około 5 tys. pozycji asortymentowych. Firma lokalizuje swoje markety przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast. Strategia działania Grupy Dino oparta jest na standardowym projekcie sklepu, dysponującego miejscami parkingowymi dla klientów i zaopatrywanego w każdy dzień tygodnia (z wyjątkiem niedziel) w produkty świeże. Na dzień 30 września 2018 r. sieć sklepów Grupy Dino tworzyło 895 sklepów.

Dino Polska S.A. jest notowana na głównym rynku Giełdy Papierów wartościowych w Warszawie. Dino Polska S.A. jest spółką z dominującym polskim kapitałem. Kontrolę nad Dino Polska S.A. sprawuje pan Tomasz Biernacki.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram