Subway® otwiera się na współpracę z korporacjami

Autor: MK
Kategoria:

Potencjał rozwoju Subway® w Europie Środkowo-Wschodniej jest ogromny. Zarząd sieci restauracji ogłosił gotowość do współpracy z korporacjami, co jest zwrotem o niemal 180 stopni w stosunku do dotychczasowej strategii.

Średnia sprzedaż w restauracjach w Polsce w I kwartale bieżącego roku wzrosła jak dotąd o 21% w porównaniu do roku 2022, a firma chce wykorzystać obecną transformację, aby jej restauracje były bardziej rentowne.

Po tym, jak kierownictwo Subway® ogłosiło w lutym tego roku, że rozważana jest sprzedaż firmy, wielu franczyzobiorców zastanawiało się, co taka zmiana może dla nich oznaczać. Subway® jest rodzinną firmą od momentu jej powstania w 1965 roku i rozwija się na całym świecie poprzez system franczyzowy. Nie inaczej wygląda to w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie indywidualni franczyzobiorcy są właścicielami i prowadzą większość restauracji.

Zarząd Subway® deklaruje, że planuje konsekwentnie prowadzić działania mające podnosić rentowność istniejących restauracji. Obecnie w Polsce sieć posiada około 180 restauracji.

Jesteśmy firmą prywatną, nie możemy więc komentować struktury właścicieli ani ich planów biznesowych. Naszym celem pozostaje koncentrowanie się na rozpoczętej przez firmę transformacji, dzięki czemu możemy pomóc naszym franczyzobiorcom osiągnąć sukces i prowadzić rentowne restauracje – skomentował obecną sytuację Martin Princ, dyrektor terytorialny Subway® na Europę Środkowo-Wschodnią.

Jednym z argumentów firmy jest to, że Europa Środkowo-Wschodnia wciąż ma niedosycony rynek i wiele niewykorzystanych możliwości rozwoju sieci. W porównaniu z poprzednimi dekadami, kiedy firma rozwijała się niemal wyłącznie poprzez otwieranie restauracji z indywidualnymi franczyzobiorcami, zmiana przejawia się również w tym, że marka koncentruje się teraz na właścicielach prowadzących więcej niż jedną restaurację (tzw. multi-unit franchisees).

Obecnie marka otwiera się też na współpracę z franczyzobiorcami korporacyjnymi, z którymi wcześniej współpracowała niezwykle rzadko i tylko na stacjach benzynowych. W tym momencie drzwi do tradycyjnych lokalizacji otwierają się również dla właścicieli korporacyjnych.

Wśród nielicznych franczyzobiorców korporacyjnych marki Subway® znajdują się m.in. sieć stacji benzynowych MOL (która w 2022 roku przejęła część staji Lotos Paliwa) i Amic zlokalizowanych w Polsce oraz kilka stacji paliw Petrom należących do grupy OMV w Rumunii.

Dajemy jasny sygnał, że współpraca z korporacjami przestała być dla nas tematem tabu. Wciąż jest wiele możliwości rozwoju i spodziewamy się pomnożenia liczby restauracji w najbliższych latach – dodaje Martin Princ.

Wyniki sprzedażowe również są optymistyczne - średnia sprzedaż w restauracjach w Polsce wzrosła dotychczas o 21% w porównaniu do roku 2022.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 120 000 euro (Przybliżona kwota inwestycji waha się między 120 000 a 290 000 euro. Kwota zależna jest od wielu czynników, takich jak lokalizacja, wielkości restauracji oraz dostosowanie lokalu)
  • Opłata wstępna: Koszt pierwszej licencji franczyzowej to 7 500 euro, a każdej następnej 3 750 euro.
  • Opłata bieżąca: 8% od obrotu
  • Opłata marketingowa: 4,5% od obrotu, Tygodniowe opłaty liczone od sprzedaży netto

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram