Sklepy „Kukartka” przechodzą do historii

Data dodania: 7 sierpnia 2013
Kategoria:
kukartka

Sieć Kukartka do końca roku zamknie wszystkie swoje sklepy stacjonarne.

Firma Passion Cards sp. z o.o. powstała w 1990 roku jako wydawnictwo kart pocztowych na różne okazje. Pierwszy sklep Kukartka powstał w Poznaniu w 2000 roku.

Sklepy, które zostaną zamknięte znajdują się m.in. w Białymstoku ( Galeria Biała), Poznaniu
(Stary Browar, King Cross Marcelin, CH Plaza), Łodzi ( Galeria Łódzka). Krakowie ( Galeria Krakowska), Zielonej Górze (Focus Mall), Bydgoszczy ( Focus Mall), Ponadto Kukartka prowadzi stoiska partnerskie w takich sklepach jak kwiaciarnie czy kioski z prasą.

Co jest powodem takiej decyzji?

Utrzymywanie drogich punktów detalicznych w centrach handlowych stało się nieopłacalne. Stopniowo do końca roku, będziemy zamykać kolejne placówki. Nakład pracy stał się nieadekwatny do osiąganego przychodu, sklepy zaczęły być nierentowne – mówi Dariusz Majewski, Członek Zarządu Passion Cards.

Jest to zatem okazja, aby załapać się na mega wyprzedaże i przeceny – we wszystkich sklepach obniżono ceny o 70% na wszystkie produkty.

Firma zdecydowała się prowadzić działalność detaliczną  poprzez swój sklep internetowy.

Będziemy zatem pracować jeszcze mocniej nad jego udoskonaleniem tak, aby był przystępny (nie tylko cenowo) i dostępny (dla każdego). Wiadomo nie od dziś, że handel przenosi się do sieci i nie jesteśmy pierwszą firmą, która zdecydowała się zamknąć swoje placówki handlowe i rozwijać strefę e-biznesu – dodaje Majewski.

Równolegle produkty z logo „Kukartka” będą nadal dostępne w wielu różnych placówkach handlowych w całej Polsce. Firma Passion Cards dalej będzie prowadzić dystrybucję i sprzedaż hurtową.

Zamknięcie sklepów stacjonarnych nie ma żadnego wpływu na rozwój jednostek franczyzowych czy partnerskich

Obecnie posiadamy 40 placówek partnerskich oraz 5 placówek franczyzowych i w tej formule sieć nadal będzie się rozwijać – dodaje Majewski.

Zobacz nasz katalog sieci franczyzowych i upewnij się która franczyza będzie dla Ciebie najlepsza.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design