INSIA rusza z budową sieci pośredników ubezpieczeniowych w Polsce

Data dodania: 8 sierpnia 2013
Kategoria:

INSIA, największa firma pośrednictwa ubezpieczeniowego w Europie Środkowej i Wschodniej, rozpoczyna w Polsce proces konsolidacji sieci agentów ubezpieczeniowych. Po okresie przygotowawczym ruszyła z pozyskiwaniem pośredników. Do końca roku planuje udzielić 50 licencji franczyzowych. W 2014 r. chce pozyskać kolejnych 400 ubezpieczeniowych multiagentów.

INSIA weszła na polski rynek 9 miesięcy temu. Od tamtej pory, po uzyskaniu licencji Komisji Nadzoru Finansowego w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego, stworzyła optymalne warunki funkcjonowania efektywnej sieci partnerskiej. Wdrożyła system udzielania franczyzy pośrednikom ubezpieczeniowym, którzy chcą korzystać z członkostwa w sieci. Do końca przyszłego roku planuje pozyskać 450 partnerów. Firma zaadaptowała też sprawdzony w innych krajach system informatyczny Yeti, umożliwiający współpracę z klientami i ubezpieczycielami. Korzysta z niego już 1300 pośredników w Czechach i na Słowacji. System wspomaga kontrolę nad umowami i raportowanie wyników sprzedaży. Teraz korzystać z niego będą mogli partnerzy INSIA w Polsce.

INSIA to największa sieć brokerów i agentów ubezpieczeniowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Firma dostarcza produkty ubezpieczeniowe zarówno klientom komercyjnym, jak i indywidualnym, bazując na szerokiej ofercie firm partnerskich, z którymi współpracuje już od 1992 r. Oprócz Czech, Słowacji i Polski, działa także we Włoszech, Rumunii i na Węgrzech. Obsługuje też klientów na rynku austriackim.

„Po okresie wytężonej pracy w fazie przygotowawczej możemy wreszcie ogłosić start funkcjonowania naszej sieci pośrednictwa ubezpieczeniowego w Polsce. To dla nas bardzo ważny rynek. Według naszych analiz, polski rynek ubezpieczeń potrzebuje modelu, jaki oferuje INSIA – ogólnokrajowego, stabilnego i przejrzystego, opartego na wzajemnych korzyściach systemu sprzedaży ubezpieczeń. Cieszy, że możemy przystąpić do realizacji tego celu” – powiedział Louis Commans, dyrektor zarządzający INSIA Europe SE.

W 2011 r. firma osiągnęła w Czechach i na Słowacji przychody z tytułu prowizji na poziomie 79 mln zł. Jest też regularnie nagradzana za innowacyjność. Siedem razy z rzędu była uznawana za jedną z 50. najszybciej rozwijających się firm w Europie Środkowej i Wschodniej w rankingu Deloitte Technology Fast 50. W 2012 r. firma otrzymała także wyróżnienie organizacji European Business Awards. Niedawno przystąpiła również do Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych.

Sieć nie wymaga otwierania placówek własnych pod marką INSIA dla agentów już działających na rynku (minimum dwa lata) aczkolwiek dla nowych agentów,  którzy chcieliby przystąpić do sieci istnieje taka możliwość. Co ważne, sieć nie pobiera opłaty wstępnej ani bieżącej, przy jednoczesnym wsparciu marketingowym.

Marta Rolka

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design