Penta Investments przejmie sieć Mediq

Data dodania: 9 sierpnia 2013
Kategoria:

Transakcja nabycia sieci Mediq jest częścią procesu sprzedaży ACP Pharma SA, w którym Penta bierze udział w partnerstwie z firmą Neuca SA. Po jej sfinalizowaniu polska część sieci aptek należących do Penta, będzie liczyć blisko 300 punktów i stanie się drugim największym podmiotem na rynku aptecznym w Polsce.

Transakcja wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wartość transakcji wyniesie 224 miliony złotych.

Sieć Mediq liczy 190 aptek własnych oraz 79 franczyzowych, które zlokalizowane są przy ulicach i w centrach handlowych.

W wyniku nabycia aptek Mediq w Polsce - sieć aptek Dr.Max z portfolio Penta zajmie jedną z czołowych pozycji na rynku polskim. W kolejnych miesiącach będziemy koncentrować się na konsolidacji nowo przejętych sieci aptek. Naszym celem jest zaoferowanie klientom jak największej i najlepszej oferty usług i świadczeń - mówi Eduard Matak, Partner Penta Investments, zarządzający inwestycjami w sektorze opieki zdrowotnej.

Dr. Max, która w Polsce liczy 70 placówek, jest jedną z najbardziej znaczących spółek portfelowych Penta, oraz jedną z największych sieci aptecznych w Europie Środkowej. Jest liderem rynku w Czechach (25% udziału w rynku) i na Słowacji (15% udziału w rynku). Marka Dr. Max powstała w wyniku przeprowadzonej z sukcesem akwizycji aptek w Czechach i na Słowacji. Penta realizuje ten projekt od 2005 roku.

Penta Investments jest środkowoeuropejską grupą inwestycyjną założoną w 1994 r. Aktualnie portfolio inwestycyjne Penta w Polsce obejmuje takie podmioty jak: Grupa Empik Media & Fashion, Fortuna zakłady bukmacherskie, Iglotex, Dr. Max i Clar System.

Przejęcie sieci Mediq może mieć dobry wpływ na jej franczyzobiorców. Będzie to dobra okazja aby zobaczyć, czy sieć zarządzana przez fundusz inwestycyjny zwiększy efektywność ekonomiczną, co oczywiście przełoży się z korzyścią na jej partnerów.

Zobacz nasz katalog sieci franczyzowych i upewnij się która franczyza będzie dla Ciebie najlepsza.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design