Nie trzeba być prawnikiem, by otworzyć własną kancelarię Upadłość Ekspert

Data dodania: 2 czerwca 2023
Kategoria:

Grupa Upadłość Ekspert specjalizująca się w oddłużaniu osób fizycznych i firm poszukuje franczyzobiorców do otwarcia kolejnych kancelarii. Jak zapewnia, koszty prowadzenia takiej działalności są stosunkowo niskie i już w pierwszych tygodniach od rozpoczęcia, każdy franczyzobiorca uzyskuje atrakcyjne przychody. Partnerzy mogą też liczyć na pełne wsparcie merytoryczne ze strony franczyzodawcy. Dzięki temu pomagając innym, można dołączyć do prestiżowej i dochodowej branży prawnej.

W ramach sieci Upadłość Ekspert funkcjonuje obecnie 13 kancelarii, w tym 5 własnych i 8 prowadzonych na zasadzie franczyzy.

Nasza grupa ciągle podnosi swoją wiedzę, pomimo posiadanego już bardzo dużego doświadczenia, popartego konkretnymi wynikami. Udzielamy od 15 do 30 konsultacji każdego dnia, najwyższy umorzony dług jednego klienta to 14,3 mln złotych. Obecnie mamy 100% skuteczności w uzyskaniu postanowień o ogłoszeniu upadłości wobec naszych klientów, na podstawie opracowanych przez nas wniosków. Niektórzy eksperci z naszego zespołu mają już ponad 20-letnie doświadczenie. Głównie w branży finansowej, a zwłaszcza w oddłużaniu, restrukturyzacjach firm oraz w upadłościach, a od kilku lat głównie w tzw. upadłościach konsumenckich. Wspieramy też klientów, którzy nie prowadzą działalności. W ciągu kilku ostatnich lat, od kiedy istnieją takie możliwości, mamy ponad 1700 ogłoszonych upadłości konsumenckich oraz rzeszę zadowolonych klientów – mówi Piotr Kwak reprezentujący franczyzodawcę.

Jak zapewnia franczyzodawca, przyszły franczyzobiorca nie musi być prawnikiem ani specjalistą w temacie oddłużania. Firma zapewnia szkolenia w zakresie oferowanych usług, szkolenia w zakresie kompleksowej obsługi klienta, a także rekomenduje uczestnictwo w szkoleniach zewnętrznych z uzyskaniem stosownych certyfikatów. Ponadto franczyzodawca przekazuje partnerom unikalne know-how, w tym szczegółowe procedury obsługi, pakiet konkretnych umów, pism i wniosków.

Zainteresowanie usługami firmy jest bardzo duże, a działalność taką można prowadzić praktycznie w każdym mieście liczącym minimum 60 tys. mieszkańców, otrzymując wyłączność na działanie na określonym terenie. Jak wynika z dotychczasowego doświadczenia franczyzodawcy, nowa kancelaria już w pierwszym miesiącu funkcjonowania może liczyć na przynajmniej 4 klientów. Przeciętne wynagrodzenie za kompleksową obsługę jednego klienta wynosi od 6 tys. zł wzwyż.

Potencjalny franczyzobiorca powinien dysponować kapitałem na otwarcie kancelarii w wysokości ok. 35 tys. zł netto, z czego 20 tys. zł, to jednorazowa wstępna opłata franczyzowa, zaś ok. 15 tys. zł to koszty przygotowania i wyposażenia lokalu oraz reklamy. Na uwagę zasługuje niska comiesięczna opłata franczyzowa w wysokości 2 tys. zł netto przez cały okres współpracy, niezależnie od wysokości przychodu czy zysku franczyzobiorcy.

Poza wsparciem merytorycznym, partnerzy sieci Upadłość Ekspert mogą liczyć także na wsparcie w różnych działaniach marketingowych. Firma jest obecnie na etapie tworzenia nowej strony internetowej, wspólnej dla całej Grupy. W ten sposób chce odciążyć franczyzobiorcę od konieczności tworzenia własnej strony. Jednocześnie zapewnia mu znacznie lepszy start, również poprzez pozycjonowanie. Potencjalnych klientów przyciąga fakt uczestnictwa partnera w ogólnopolskiej grupie ekspertów, specjalizującej się głównie w upadłościach i posiadających w tym zakresie bardzo duże doświadczenie.

Jak podkreśla Pan Piotr Kwak, ponad 2,6 mln Polaków posiada zaległe zobowiązania na kwotę około 80 mld złotych. Zatem istnieje wysoki popyt na usługi kancelarii Grupy Upadłość Ekspert, i to niezależnie od epidemii, kryzysów czy inflacji.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design