Namawiali na fałszywą franczyzę - oszustwa na ponad 600 tys. zł

Data dodania: 27 czerwca 2017
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Tanie franczyzy w gastronomii cieszą się coraz większym uznaniem wśród osób planujących własny biznes. Nie dziwi więc fakt, że przestępcy wykorzystali rosnącą popularność food trucków.

Dwóch mężczyzn miało oszukać 23 osoby z całej Polski na ponad 615 tys. zł. Namawiali poszkodowanych do prowadzenia mobilnych punktów gastronomicznych – podała Polska Agencja Prasowa.

Od pewnego czasu do łódzkich policjantów docierały sygnały o tym, że przedstawiciele jednej z łódzkich firm mogą dokonywać oszustw. Namawiano do zakupu licencji franczyzy na prowadzenie mobilnych punktów gastronomicznych międzynarodowego przedsiębiorstwa.

Zainteresowane osoby po wpłaceniu 26 tys. zł miały otrzymać food trucka. Specjalnie przygotowane do tego celu pojazdy miały zostać ustawione na parkingach znanej sieci handlowej na terenie całego kraju.

Jak zaznacza PAP, ogłoszenia o tej ofercie można było znaleźć w internecie, ogólnopolskich gazetach, czy stacjach radiowych. Sama siedziba firmy znajdowała się w ekskluzywnym biurowcu, a jej wyposażenie było na bardzo wysokim poziomie. Firma miała mieć oddziały na całym świecie. Potwierdzała to również ich profesjonalnie przygotowana strona internetowa opatrzona licznymi zdjęciami i informacjami.

Franczyzobiorcy początkowo cierpliwie czekali na pojazdy. Otrzymywali informację, że są one cały czas przygotowywane. W końcu zniecierpliwieni zgłosili sprawę na policję.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KMP w Łodzi ustalili, że mężczyźni oszukali w ten sposób 23 osoby z całej Polski na kwotę ponad 615 tys. zł. Ponadto, nie wywiązali się z zawartych umów z 13 podmiotami gospodarczymi, które m.in. dostarczały im usługi telekomunikacyjne, potrzebny do działalności sprzęt, czy pomagały w promocji firmy.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design