Francuzi kupili licencję na e-bankowość mBanku

Data dodania: 29 czerwca 2017
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Serwisy bankowości internetowej i mobilnej mBanku będę oferowane innym instytucjom finansowym poza Polską. Jako pierwszy na zakup licencji zdecydował się francuski La Banque Postale.

mBank nie wyklucza, że licencja na systemy i własność intelektualną będzie w przyszłości udzielana kolejnym firmom. To pierwszy taki projekt w polskim świecie finansów.

Jako pierwszy z wiedzy mBanku skorzysta La Banque Postale, należący do francuskiego operatora pocztowego La Poste. Bank podpisał już umowę licencyjną i rozpoczął prace związane z tym wdrożeniem.

Licencjodawca powołał projekt mBox, w ramach którego będzie oferować swoje rozwiązania w zakresie bankowości detalicznej poza Polską. W ich skład wchodzą serwisy elektroniczne, jak również wiedza dotycząca produktów, procesów biznesowych i ich sprzedaży.

mBank jest modelowym przykładem sukcesu w bankowości detalicznej. W ciągu zaledwie kilku lat, internetowy projekt wywindował ówczesny BRE Bank do czołówki największych i najdynamiczniej rozwijających się banków w Polsce. Dzisiaj instytucja ta pod jedną marką obsługuje 5,5 mln klientów na trzech rynkach – w Polsce, Czechach i na Słowacji – a jego aktywa wynoszą ponad 130 mld zł.

Rozpoczynamy nowy rozdział w dziejach polskiej bankowości. Udzielając licencji na nasze rozwiązania, dokonujemy transferu krajowych pomysłów bankowych na światowe rynki. To projekt ważny nie tylko dla naszego banku, ale i całej polskiej gospodarki. Jest on potwierdzeniem, że krajowy sektor bankowy jest innowacyjny, a jego rozwiązania są dostrzegane i doceniane poza Polską – mówi Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design