Młodzi Polacy chętnie otwierają swój biznes ze sprawdzonym partnerem

Data dodania: 9 lipca 2020
Kategoria:
Foto: Sklep Żabka

Wielu młodych, ambitnych i niezależnych, stojących na początku kariery zawodowej staje przed dylematem, czym zająć się w życiu. Samodzielny biznes nie zawsze jest dla nich rozwiązaniem, bo przeważnie wymaga sporego kapitału „na start”, którego często nie mają. W dynamicznych czasach, w których wiele firm zmaga się z trudnościami i stoi przed wizją upadku, sprawdzony pomysł na biznes jest jeszcze bardziej w cenie.

Z gotowym rozwiązaniem przychodzi franczyza, szczególnie w dobrze prosperującej branży jak handel oraz we współpracy z doświadczonym i rzetelnym partnerem, jak sieć Żabka. Nowym franczyzobiorcom oferuje sklep „pod klucz” – w pełni wyposażony i zatowarowany, a także 16 tys. zł gwarantowanego miesięcznego przychodu podstawowego przez pierwszy rok, liczne szkolenia czy bieżące wsparcie na wielu polach.

Doświadczenie w handlu? Niekoniecznie

Przeszło 4700 małych przedsiębiorców prowadzi obecnie w całej Polsce ponad 6200 sklepów Żabka. Wśród nich wielu młodych, z których znaczna część nie miała wcześniej doświadczenia w handlu czy prowadzeniu własnej firmy. Tak jak pani Monika Mikołajczyk, franczyzobiorczyni sklepu Żabka w Śremie, dla której jest on pierwszym biznesem: – Znajomi prowadzący Żabkę, w której miałam okazję przez pewien czas pracować, polecili mi spróbować własnych sił. Mogłam także przyjrzeć się, jaki charakter ma ten rodzaj biznesu i miałam poczucie, że się w nim dobrze odnajdę - podkreśla. Do prowadzenia własnego w sklepach w ramach franczyzy przydatna jest pozytywna energia, ale istotne są także pewne predyspozycje, jak duża motywacja, przedsiębiorcze podejście, pracowitość czy zaangażowanie.

Ważne wsparcie na start

Sieć Żabka zapewnia wsparcie swoim franczyzobiorcom od samego początku – zajmuje się wynajęciem lokalu pod sklep, jego umeblowaniem, wyposażeniem w niezbędny sprzęt i zatowarowaniem. Dba także o prawidłowe przeszkolenie początkujących przedsiębiorców oraz zapewnia im bieżącą pomoc przez cały okres trwania współpracy. Dodatkowo, sieć gwarantuje nowym franczyzobiorcom 16 tys. zł. przychodu podstawowego miesięcznie przez pierwszy rok funkcjonowania placówki. Przy tym na początek działalności przedsiębiorcy potrzebne jest jedynie około 5 tys. zł, które przeznaczane jest m.in. na zakup koncesji czy produktów regionalnych. W ten sposób na przystępujących do sieci czeka praktycznie gotowy na otwarcie sklep warty około 300 tys. zł. Co ważne po podpisaniu umowy obie strony obowiązuje 30-dniowy okres wypowiedzenia. Franczyzobiorca może więc w każdej chwili zakończyć współpracę bez żadnych konsekwencji.

– Początek działalności, jak w każdym biznesie, był dla mnie czasem wymagającym wysiłku. Szkolenia i wsparcie partnera okazały się tu niezwykle istotne. Dzisiaj, będąc na swoim, doceniam niezależność, ale także mam ogromną satysfakcję, że robię coś swojego, dla siebie - dodaje Monika Mikołajczyk.


Foto: Monika Mikołajczyk

Osoby współpracujące z siecią, mogą również liczyć na bieżącą pomoc Centrum Wsparcia Franczyzobiorców, które rozwiązuje ich codzienne problemy i odpowiada na pytania związana z funkcjonowaniem sklepu. Żabka rozwija też rozwiązania technologiczne wspierające franczyzobiorców. Wśród nich jest aplikacja frappka, dzięki której przy użyciu smartfona mogą z łatwością zarządzać placówką. Ostatnio sieć wdrożyła w aplikacji Moduł Śledzenia Dostaw, który pozwala na informowanie o planowanych dostawach i statusie ich realizacji poprzez wiadomości push oraz SMS.– Frappka to jedno z tych narzędzi na miarę XXI w, bez których nie wyobrażam sobie funkcjonowania. Nawet wówczas, gdy nie ma mnie w sklepie, mogę w każdym momencie sprawdzić stan zatowarowania czy wielkość obrotów w danym dniu – zaznacza franczyzobiorczyni ze Śremu. Na klientów sklepów czeka z kolei aplikacja żappka, z szeregiem korzyści, w tym programem lojalnościowym i promocjami.

Powszechnie znana i rozpoznawalna przez 97% Polaków sieć, chętnie odwiedzana przez klientów oraz sklep „pod klucz”, to niewątpliwie pomaga na starcie i w prowadzeniu z sukcesem swojego biznesu, nawet wśród osób bez wcześniejszego doświadczenia.

Więcej informacji na www.franczyza.zabka.pl

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram