Grupa Eurocash nabędzie udziały w spółce prowadzącej sieć sklepów Arhelan

Data dodania: 12 marca 2021
Kategoria:
Foto: Sklep Arhelan

Foto: Sklep Arhelan

Grupa Eurocash podpisała umowę inwestycyjną, na mocy której przejmie 49% (a docelowo 50%) udziałów w spółce Arhelan, która zarządza ponad 100 sklepami detalicznymi w północno-wschodniej Polsce.

Strategia rozwoju Eurocash i współpraca z Arhelan

Inwestycja w Arhelan jest częścią strategii rozwojowej Grupy Eurocash w segmencie detalicznym, zakładającej utworzenie największej sieci supermarketów w Polsce, opartej na sklepach własnych i franczyzowych. Transakcja ta umożliwia Eurocash wspólny rozwój sieci detalicznej w północno-wschodniej Polsce, przewidując integrację Arhelanu w ramach franczyzy Delikatesy Centrum oraz pod marką Polskie Sklepy Arhelan. Wsparcie kapitałowe ze strony Eurocash oraz doświadczenie grupy przyczynią się do przyspieszenia rozwoju sieci Arhelan.

Współpraca Eurocash z Arhelan

"Arhelan to nasz kluczowy partner biznesowy w regionie północno-wschodniej Polski. Nasza długoletnia współpraca w zakresie dystrybucji hurtowej pozwoliła nam docenić filozofię pracy tej sieci," komentuje Jacek Owczarek, członek zarządu Grupy Eurocash.

Arhelan jest jedną z największych regionalnych sieci supermarketów w Polsce, obecną na rynku od 1991 roku, z zatrudnieniem prawie 2000 pracowników i rocznymi przychodami przekraczającymi 500 mln zł.

"W obliczu rozwijających się wyzwań rynkowych i ekspansji dużych sieci handlowych, chcemy zapewnić naszym klientom atrakcyjną ofertę, dostosowaną do specyfiki lokalnych rynków," mówi Helena Burzyńska, członek zarządu i założycielka Arhelanu. "Łącząc siły z Eurocash, będziemy mogli lepiej wykorzystać potencjał naszej firmy."

Ambicje i plany Eurocash dla Arhelanu

Eurocash zamierza utrzymać obecny charakter Arhelanu jako partnera w tym przedsięwzięciu. "Naszym celem jest wspieranie konkurencyjności niezależnych polskich handlowców poprzez dostęp do efektywnej logistyki oraz nowoczesnych narzędzi marketingowych i cyfrowych," podkreśla Jacek Owczarek.

"Planujemy dalszą ekspansję i rozwój sieci, odpowiadając na zmieniające się potrzeby klientów. Współpraca z Eurocash da nam większe możliwości realizacji tych planów," dodaje Helena Burzyńska.

Eurocash planuje w przyszłości zwiększyć swoje zaangażowanie w Arhelan do 50%. Umowa inwestycyjna określa również zasady współpracy Arhelanu z Grupą Eurocash, w tym integrację w ramach franczyzy Delikatesy Centrum. Realizacja transakcji zależy od spełnienia określonych warunków, w tym uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design