Franczyza szkółki piłkarskiej

Autor: JCB
Kategoria:
socatots.004

Oddział Socatots lub Brazylijskich Szkółek Piłkarskich to doskonały przykład działalności, którą można śmiało prowadzić w zaciszu domowym.

Obecnie do sieci należy 5 oddziałów własnych i ponad 30 franczyzowych. Ostatni rok ze względu na pandemię koronawirusa i ograniczenia z nią związane nie był najłatwiejszy. Franczyzodawca konceptów świadomie wycofał się z aktywnych działań marketingowych ukierunkowanych na powiększenie sieci, przenosząc wszystkie działania i środki na wsparcie i utrzymanie oddziałów istniejących.
Wiele jednak wskazuje na to, że sytuacja w niedługim czasie wróci do normy, a zainteresowanie zajęciami sportowymi dla dzieci może być nawet jeszcze większe niż wcześniej.
– Długotrwała izolacja oraz ograniczenia w możliwościach uczestniczenia w zajęciach sportowych uświadomiły nam wszystkim, jak ważny i niezbędny w harmonijnym rozwoju dzieci jest właśnie ruch i sport – wyjaśnia Dorota Uciechowska, prezes firmy rozwijającej sieci Socatots i Brazylijskie Szkółki Piłkarskie.
Pod marką Socatots realizowane są zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem elementów gry w piłkę przeznaczone dla dzieci od 6. miesiąca do 5. roku życia. Zajęcia sportowe dla starszych prowadzone są natomiast w ramach Brazylijskich Szkółek Piłkarskich.
Koszt uruchomienia własnego oddziału zależny jest od wielkości miejscowości, w której chce działać franczyzobiorca oraz planowanej skali działania. W ramach wkładu własnego należy uwzględnić opłatę licencyjną (minimum 4 tys. zł netto), koszty związane promocją marki na wybranym obszarze oraz zakup pełnego kompletu sprzętu do prowadzenia zajęć.
– Wysokość inwestycji jest uzależniona od obszaru wyłączności, dla jakiego podpisywana jest umowa współpracy. Planując otwarcie szkółki w miejscowości do 50 tys. mieszkańców, po uwzględnieniu wszystkich kosztów w ramach pierwszego roku działalności, należy liczyć się z wydatkiem na poziomie minimum 10 tys. zł netto – mówi Dorota Uciechowska.
Prowadzenie oddziału Socatots oraz BSS nie wymaga lokalu biurowego. Cała obsługa klientów może być wykonywana bezpośrednio z domu – wystarczy komputer i telefon. Treningi odbywają się natomiast w salach gimnastycznych wynajmowanych na czas trwania zajęć.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 4500 zł netto
  • Opłata wstępna: od 4500 zł, w zależności od ilości mieszkańców na obszarze wyłączności
  • Opłata bieżąca: 15% od przychodów z tytułu prowadzenia zajęć
  • Opłata marketingowa: ustalenia indywidualne

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram