Dynamiczny rozwój MBE na świecie i w Polsce

Autor: JCB
Kategoria:
Foto: MBE

Branża logistyczno-wysyłkowa przeżywa okres prosperity. Dlatego firma MBE dynamicznie powiększa skalę działania zarówno poprzez przejęcia, jak i otwieranie nowych punktów franczyzowych.

W ciągu zaledwie kilku miesięcy bieżącego roku MBE Worldwide poinformowało o przejęciu kilku firm z branży. Wśród nich znalazły się Pack & Send - strategiczna i dobrze rozpoznawalna w Australii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii marka z branży usług wysyłkowych i logistycznych oraz Multicopy – wiodący na rynku holenderskim dostawca rozwiązań z zakresu druku i marketingu.

Obie przejęte firmy mają kontynuować działalność pod dotychczasową marką, zachować swój zespół kierowniczy i koncepcję biznesową. Zarówno Pack & Send, jak i Multicopy, podobnie jak MBE, rozwijają się poprzez franczyzę.

Ponadto, MBE Worldwide zdecydowało się również na przejęcie od swojego master licencjobiorcy spółki rozwijającej sieć w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W ten sposób kraje te dołączyły do grupy państw zarządzanych bezpośrednio, wśród których znajdują się także m.in. Hiszpania, Niemcy, Francja, USA oraz Polska.

MBE w Polsce

Rozwój MBE również w naszym kraju nabiera coraz szybszego tempa. – Za pierwszy kwartał 2021 roku odnotowaliśmy 55 proc. wzrostu przychodów sieci rok do roku. W całym 2020 roku, mimo trudnego okresu, jakim były miesiące od marca do czerwca, nasza sieć wygenerowała 16,7 proc. wzrostu przychodów względem 2019 roku. To doskonałe wyniki. Pokazują, jak odpornym na kryzysy jest nasz model biznesowy – mówi Joanna Procyszyn, Country Manager MBE w Polsce. – Z każdego kryzysu wychodzimy mocniejsi i jeszcze lepiej przystosowani do potrzeb naszych klientów. Tak jest i tym razem. Praca włożona w ubiegłym roku w digitalizację i rozwój narzędzi online, jak platforma wysyłkowa Online MBE, zaczyna się zwracać z nawiązką – dodaje.

Pod szyldem Mail Boxes Etc. w naszym kraju działa obecnie 38 punktów, kolejnych 6 znajduje się w procesie przygotowania do otwarć. W ubiegłym roku powstało 14 nowych oddziałów oraz kolejny oddział już działającego franczyzobiorcy. W pierwszym kwartale bieżącego roku otwarte zostały 2 placówki.

– MBE to szeroki zakres usług od przesyłek, logistyki, aż po wydruk i poligrafię. Jesteśmy partnerami dla małych i średnich firm - pomagamy im w ich biznesie. To dla nas o tyle istotne, że na rynku aż roi się od "punktów nadawania paczek", co stanowi ciekawe uzupełnienie już prowadzonego punktu handlowego, ale w naszym przekonaniu nie daje szansy na stworzenie samodzielnego zdrowego biznesu. Mail Boxes Etc. stawia na przedsiębiorców z pasją, którzy chcą zbudować coś więcej, niezależną firmę, która przyniesie im satysfakcję zawodową i finansową – podkreśla Joanna Procyszyn.

Łączna liczba centrów usług działających pod marką Mail Boxes Etc. wynosi już blisko 1,7 tys., zaś pod wszystkimi markami należącymi do spółki MBE Worldwide jest ich już ok. 2,8 tys. Firma prowadzi działalność w 53 krajach na całym świecie.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: uzależniona od lokalu i wyposażenia
  • Opłata wstępna: tak
  • Opłata bieżąca: wyrażana w procentach od obrotu
  • Opłata marketingowa: wyrażana w procentach od obrotu

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram