Dynamiczny rozwój MBE na świecie i w Polsce

Data dodania: 29 kwietnia 2021
Kategoria:
Foto: MBE

Sektor logistyczno-wysyłkowy obecnie doświadcza znaczącego wzrostu. W związku z tym, przedsiębiorstwo MBE aktywnie rozszerza swój zasięg działania, zarówno poprzez przejmowanie innych firm, jak i zakładanie nowych placówek franczyzowych.

Przejęcia Firm przez MBE Worldwide

W ciągu kilku ostatnich miesięcy, MBE Worldwide ogłosiło przejęcie kilku podmiotów z sektora logistycznego. Wśród nich znalazły się Pack & Send – renomowana australijska, nowozelandzka i brytyjska marka z sektora usług wysyłkowych i logistycznych, oraz Multicopy – czołowy holenderski dostawca usług drukarskich i marketingowych.

Obie firmy mają zamiar kontynuować swoją działalność pod obecnymi nazwami, utrzymać swoje zespoły zarządzające oraz koncepcje biznesowe. Zarówno Pack & Send, jak i Multicopy, podobnie jak MBE, rozwijają się w modelu franczyzowym.

Ekspansja MBE w Wielkiej Brytanii i Irlandii

Dodatkowo, MBE Worldwide zdecydowało się przejąć firmę rozwijającą sieć w Wielkiej Brytanii i Irlandii od swojego głównego licencjobiorcy. Dzięki temu, oba te kraje zostały włączone do grupy państw bezpośrednio zarządzanych przez MBE, do której należą również Hiszpania, Niemcy, Francja, USA i Polska.

Rozwój MBE w Polsce

MBE w Polsce również dynamicznie się rozwija. Joanna Procyszyn, Kierownik Kraju MBE w Polsce, informuje o 55% wzroście przychodów sieci w pierwszym kwartale 2021 roku, w porównaniu do roku ubiegłego. Pomimo trudnego okresu pandemii, sieć osiągnęła 16,7% wzrostu przychodów w 2020 roku w stosunku do 2019. Takie wyniki świadczą o odporności modelu biznesowego MBE na kryzysy. Firma wzmocniła się także dzięki inwestycjom w digitalizację i rozwój narzędzi online, jak platforma wysyłkowa Online MBE.

W Polsce pod marką Mail Boxes Etc. działa obecnie 38 punktów, a kolejnych 6 jest w trakcie przygotowania do otwarcia. W poprzednim roku powstało 14 nowych oddziałów, w tym jeden dodatkowy oddział już działającego franczyzobiorcy. W pierwszym kwartale bieżącego roku otwarto 2 nowe placówki.

Joanna Procyszyn podkreśla, że MBE oferuje szeroki zakres usług, od przesyłek i logistyki, po druk i poligrafię, wspierając małe i średnie firmy. MBE stawia na przedsiębiorców z pasją, którzy chcą zbudować niezależną firmę, przynoszącą satysfakcję zawodową i finansową.

Globalny Rozwój MBE

Całkowita liczba centrów usług działających pod marką Mail Boxes Etc. osiągnęła prawie 1,7 tysiąca, a łącznie pod wszystkimi markami należącymi do MBE Worldwide jest już około 2,8 tysiąca. Firma działa w 53 krajach na całym świecie.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: uzależniona od lokalu i wyposażenia
  • Opłata wstępna: tak
  • Opłata bieżąca: wyrażana w procentach od obrotu
  • Opłata marketingowa: wyrażana w procentach od obrotu

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design