Duże zainteresowanie franczyzą Auto Gamma

Autor: JCB
Data dodania: 1 sierpnia 2022
Kategoria:

Działająca od blisko 30 lat firma specjalizująca się w serwisie oświetlenia samochodowego zdecydowała się na rozwój poprzez franczyzę dopiero w tym roku. Zainteresowanie okazało się bardzo duże - placówki franczyzowe Auto Gamma powstały już nie tylko w Polsce, ale też Hiszpanii.

– Jest to dobry czas na otwieranie franczyzy w naszej branży. Popyt na usługi warsztatowe nie maleje. W Polsce jest zarejestrowanych ponad 30 mln samochodów i z roku na rok ich przybywa. W dużej mierze są to samochody, które wymagają regularnego serwisu. Dodatkowo nasze usługi renowacji reflektorów zwiększają wartość samochodu. Jest to interesujące dla tych, którzy myślą o odsprzedaży – mów Izabela Moskal odpowiedzialna za rozwój sieci franczyzowej Auto Gamma.

Popularność usług oferowanych przez sieć serwisów związana jest również z tym, że wielu klientów decyduje się wymienić tradycyjne oświetlenie na LED ze względu na większe bezpieczeństwo i ekologiczność tego rozwiązania. Ponadto z usług korzystają osoby sprowadzające auta z Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych, które wymagają adaptacji oświetlenia do wymogów europejskich.

W rezultacie zainteresowanie franczyzą Auto Gamma jest bardzo duże, i to nie tylko w Polsce. Pierwszy salon franczyzowy powstał w Jabłonnie k. Warszawy, firma rozpoczęła też współpracę z partnerami z Wrocławia i Torunia (oficjalne otwarcie tych placówek planowane jest na przełomie września i października). W planach są także otwarcia w Poznaniu, Łodzi oraz Bydgoszczy.

– Dużą satysfakcją byłoby otwarcie placówki w Berlinie i Londynie. Obecnie jesteśmy w trakcie rozmów z kandydatami – mówi Izabela Moskal. Auto Gamma ma już jedną placówkę zagraniczną – w Hiszpanii.

Kandydat na franczyzobiorcę Auto Gamma nie musi mieć doświadczenia w branży motoryzacyjnej, choć pasjonaci czterech kółek są mile widziani ze względu na większą motywację do pracy. –Zwracamy również uwagę na chęci do poszerzania wiedzy, przestrzeganie standardów, gdyż za tym idzie fachowa obsługa i jakość wykonanych usług. Ważna jest motywacja, wspólne cele i odpowiednie podejście do współpracy franczyzowej – wyjaśnia Izabela Moskal.

Kwota inwestycji w placówkę Auto Gamma wynosi ok. 120 tys. zł netto, a na zwrot można liczyć w ciągu ok. 6 miesięcy. Oczywiście parametry te mogą się nieco różnić np. w zależności od kosztów adaptacji budynku. Jak informuje franczyzodawca konceptu, placówka franczyzowa w Jabłonnie zaczęła już w pierwszym miesiącu od otwarcia przynosić zyski, szybciej niż wskazywały założenia.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 120 000 zł netto (w tym opłata wstępna licencyjna )
  • Opłata wstępna: 40 000 zł netto
  • Opłata bieżąca: 8,5% od sprzedaży netto , nie mniej niż 4000 zł netto
  • Opłata marketingowa: 2% od sprzedaży netto, nie mniej niż 1500 zł netto

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 30 listopada 2022
Omni-commerce – jak kupują polscy konsumenci?
Data dodania: 29 listopada 2022
Innowacje w branży edukacyjnej docenione
Data dodania: 28 listopada 2022
Franczyza Zdrowa Krowa z ambitnym planem na 2023 rok
Data dodania: 25 listopada 2022
Najlepsza oferta Black Week w tym roku

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram