4 ECO działa na perspektywicznym rynku OZE i oferuje franczyzę z szybkim zwrotem z inwestycji

Data dodania: 29 maja 2023
Kategoria:

Sieć 4 ECO, specjalizująca się w odnawialnych źródłach energii, chce otwierać ok. 2-4 oddziały franczyzowe miesięcznie. Docelowo w Polsce ma ich powstać maksymalnie 49. Firma planuje też ekspansję poza granicami kraju.

Oferta 4 ECO obejmuje m.in. rozwiązania z zakresu fotowoltaiki i pomp ciepła, a także systemy wentylacji i klimatyzacji, innowacyjne struktury termoizolacyjne oraz usługi związane z budową domów prefabrykowanych (modułowych). - To różnorodność, która pozwala nam odpowiadać na różne potrzeby klientów, a także dostosowywać się do zmieniających się trendów w branży – podkreśla Tomasz Słowik, Supervisor ds. Sprzedaży i Rozwoju w 4 ECO.

Franczyzobiorcą sieci 4 ECO może zostać osoba, która interesuje się branżą OZE oraz jest gotowa do tego, by zaangażować się we własny biznes, w tym ponieść koszty inwestycji otwarcia lokalu. Ważne jest też doświadczenie w handlu lub pracy z klientem, a posiadanie grupy sprzedażowej to dodatkowy atut. Kluczowe są również predyspozycje do zarządzania personelem, umiejętności kierownicze, komunikatywność, elastyczność oraz uczciwość. - Franczyzobiorca powinien także mieć umiejętności budowania relacji z klientem i chęć stworzenia oraz zarządzania własną strukturą sprzedażową lub siecią salonów. Motywacja do działania, chęć zarabiania i rozwoju są niezbędne – mówi Tomasz Słowik.

Odpowiedni lokal dla salonu 4 ECO powinien posiadać minimum 25 mkw. powierzchni w przypadku salonu stacjonarnego. Sieć oferuje także model salonu przenośnego, który pozwala na większą elastyczność. Niezależnie od wyboru, lokal musi mieć witrynę wystawową, umożliwiającą prezentację oferty i przyciąganie klientów, a także dysponować minimum dwoma miejscami parkingowymi dla klientów.

Wybór lokalizacji pod salon 4 ECO nie jest ograniczony tylko do dużych miast. Wręcz przeciwnie, wierzymy, że każda miejscowość, niezależnie od jej wielkości, może mieć duży potencjał. Może to być zarówno małe miasto, jak i odległa wieś - wszędzie tam, gdzie mieszkańcy szukają ekologicznych i oszczędnych rozwiązań do wytwarzania energii dla swoich domów czy firm. Ważne jest, aby lokal nie był zlokalizowany w samym centrum dużego miasta, ponieważ takie miejsca często nie są najbardziej optymalne pod względem dostępności i kosztów, a także możliwości prezentacji naszych rozwiązań, np. domów prefabrykowanych. Szukamy lokalizacji, które są łatwo dostępne dla szerokiego grona klientów, ale także pozwalają na efektywne prowadzenie działalności – mówi Tomasz Słowik.

Jak dodaje, sieć 4 ECO jest obecnie szczególnie zainteresowana lokalizacjami w centralnej części Polski, a także w takich regionach jak Dolny Śląsk, Wielkopolska, Warmia i Mazury, Lubelskie, Zachodniopomorskie i Pomorskie. Oczywiście nie oznacza to, że zamyka się na inne lokalizacje. Warto natomiast pokreślić, że 4 ECO ma w planach otworzyć maksymalnie 49 oddziałów w całym kraju. Obecnie ma już trzy własne i 11 franczyzowych (do tego dochodzi ok. 40 salonów partnerskich, które jednak nie są wliczane do wspomnianego limitu 49 oddziałów). Jeszcze w tym miesiącu mają ruszyć 3 kolejne oddziały franczyzowe. 4 ECO planuje również wyjść z ofertą master franczyzy poza granice Polski.

Wstępna inwestycja we franczyzę 4 ECO zależy od wybranego modelu i waha się w przedziale od 19 do ok. 85-95 tys. zł. W ekstremalnych przypadkach koszt inwestycji może sięgnąć nawet 250 tys. zł, jeśli franczyzobiorca zdecydowałby się otworzyć salon pokazowy będący domem wystawowym prefabrykowanym z pełnym wyposażeniem.

Każdy franczyzobiorca może dostosować poziom inwestycji do swoich możliwości i celów biznesowych – podkreśla Tomasz Słowik. I dodaje: - W 4 ECO dajemy franczyzobiorcom możliwość szybkiego zwrotu z inwestycji. W większości przypadków następuje on w ciągu 3 do 5 miesięcy, a czasem nawet już po miesiącu od rozpoczęcia działalności. Jest to możliwe dzięki naszemu doświadczeniu, wsparciu i efektywnym modelom biznesowym, które oferujemy naszym partnerom.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: od 9000 zł
  • Opłata wstępna: brak
  • Opłata bieżąca: brak
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design