Sprzedając paliwa odpalił swój biznes

Data dodania: 8 grudnia 2014
Kategoria:
Foto: Krzysztof Bednarz, kierownik działu handlu paliwami grupy OKTAN

Stabilizację zawodową osiągnął po założeniu własnej firmy, którą uruchomił po kilku latach pracy w dużym koncernie paliwowym. O porzuceniu etatu zdecydowała niepewność dotychczasowego zatrudnienia i chęć wykorzystania zdobytego doświadczenia – o początkach rozwoju własnego biznesu opowiada Krzysztof Bednarz, kierownik działu handlu paliwami grupy OKTAN, partnera BP.   

W jakim okresie życia zdecydował się Pan na założenie działalności gospodarczej?

Po ukończeniu studiów rozpocząłem pracę w dużym koncernie paliwowym. Jednak po dwóch latach pracy postanowiłem porzucić tę prace i rozpocząć działalność na „własny” rachunek.

W jaki sposób radził Pan sobie z obawami związanymi z zostawieniem bezpiecznej posady? Czy w ogóle takie obawy były?

Obawy na pewno były, ale zdobyte doświadczenie zarówno na studiach, jak i w okresie 2 lat pracy w koncernie pozwoliły je rozwiać.

Co było momentem zwrotnym w dotychczasowej karierze, że zapadła decyzja o założeniu własnej firmy?

Momentem zwrotnym była sytuacja kadrowa w koncernie. Jak to zwykle wygląda w dużych korporacjach zmieniająca się kadra zarządzająca stara się wprowadzać swoje zmiany (nie zawsze dobre) i w tej sytuacji skorzystałem z okazji rozwiązania umowy. Związane to było również z otrzymaniem rekompensaty co przyłożyło się do tej decyzji. Podstawowym powodem było właśnie niepewność zatrudnienia w złożonej strukturze korporacyjnej. W tym momencie założyłem również rodzinę i bardzo mi zależało na stabilności.

Czy podjąłby Pan tę decyzję jeszcze raz?

Zdecydowanie tak. Prowadzenie własnej działalności w Polsce obwarowane jest coraz większymi problemami, przepisami, jednak taka forma działania daje mi poczucie, że wszystko zależy ode mnie, a praca włożona w rozwój firmy przyniesie efekt.

Firma PHU OKTAN istnieje na rynku od ponad 20 lat. Od początku jej działalność jest ściśle związana z handlem paliwami płynnymi. Posiada sieć stacji benzynowych, którą ciągle rozwija. Poszerza też zakres usług w zakresie transportu, gastronomii i specjalistycznych usług budowlanych.  

Rozmawiała Irina Nowochatko-Kowalczyk 

Zobacz nasz katalog sieci franczyzowych i upewnij się która franczyza będzie dla Ciebie najlepsza.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design