Nowa oferta franczyzowa dla nowych franczyzobiorców Żabki

Data dodania: 12 lipca 2021
Kategoria:

Począwszy od 1 lipca bieżącego roku, wszyscy nowi partnerzy franczyzowi w Żabce zyskują zapewniony przychód w wysokości 17 tysięcy złotych miesięcznie przez pierwsze dwanaście miesięcy, oraz opcję otrzymania do 12 tysięcy złotych dodatkowego wsparcia finansowego na rozwijanie swojego biznesu.

Nowe przedsięwzięcie stanowi solidne zabezpieczenie dla początkujących partnerów franczyzowych, pozwalając im skoncentrować się na rozwoju swojego biznesu, szczególnie w pierwszym okresie funkcjonowania sklepu i zapewnienia dostępności asortymentu. Z tej oferty mogą skorzystać wszyscy zainteresowani prowadzeniem własnej placówki pod zielonym logo, pod warunkiem pomyślnego przejścia procesu rekrutacji i uczestnictwa w szkoleniach. Co więcej, sieć Żabka dostarcza swoim partnerom franczyzowym w pełni wyposażony sklep, a także możliwość rozwijania swoich kompetencji i pełne wsparcie.

Elastyczność jest jednym z głównych atutów Żabki, co przejawia się w niemal każdym obszarze jej działalności, umożliwiając dostosowanie się do zmian na rynku. W zrozumieniu tej potrzeby, postanowiono zindeksować kwotę gwarantowanego przychodu, a także wprowadzono dodatkowe wsparcie finansowe do oferty. Taki zasób finansowy pozwala partnerom franczyzowym na bezpieczny rozwój biznesu, co ma szczególne znaczenie w początkowym okresie współpracy, gdy ryzyko popełnienia błędów jest naturalnie wyższe niż w późniejszych etapach prowadzenia działalności. Mimo że większość placówek osiąga zamierzone wyniki sprzedaży szybciej, to wsparcie finansowe eliminuje stres towarzyszący przedsiębiorcom na początku działalności, pozwalając im skupić się na innych aspektach - zauważa Adam Manikowski, Dyrektor Zarządzający w Żabka Polska.

Nowi przedsiębiorcy, którzy dołączają do sieci, obecnie otrzymują gwarantowany przychód w wysokości 17 tysięcy złotych miesięcznie przez pierwszy rok działalności oraz wsparcie finansowe do 12 tysięcy złotych na rozwijanie swojego biznesu i pokrycie ewentualnych strat, które mogą pojawić się na samym początku działalności oraz procesie nauki zarządzania własnym sklepem. To jednak nie wszystko. Otrzymują także nowoczesny, w pełni wyposażony sklep, który jest dostosowany pod kątem potencjalnej liczby klientów i umożliwia oferowanie bogatego asortymentu produktów i usług Żabki. Sieć udostępnia im także swoją wiedzę, wsparcie marketingowe oraz rozpoznawalną markę, przyciągającą klientów. Wszystko to przy niewielkim wkładzie własnym w wysokości zaledwie 5 tysięcy złotych, które przeznaczone są na zakup koncesji lub kasy fiskalnej.

Współpracujący z Żabką mogą również liczyć na pełne wsparcie ze strony franczyzodawcy. W przypadku wszelkich problemów czy trudności, mogą się oni zwracać do specjalnej jednostki - Centrum Wsparcia Franczyzobiorców, a także bezpośrednio do Partnerów ds. Sprzedaży, z którymi utrzymują stały kontakt. Sieć Żabka kładzie również duży nacisk na ciągłe podnoszenie kompetencji swoich partnerów franczyzowych, dlatego przez cały okres współpracy mogą korzystać z dostępnych szkoleń na nowoczesnej platformie edukacyjnej. Przedsiębiorcy mają także dostęp do różnych narzędzi ułatwiających zarządzanie swoimi placówkami, takich jak aplikacja Cyberstore. Co istotne, Żabka dba o swoich partnerów franczyzowych także w trudnych momentach, co zostało potwierdzone w czasie pandemii koronawirusa, gdy sieć podjęła wiele działań w celu wsparcia biznesów swoich współpracujących przedsiębiorców. Do dziś kontynuuje wsparcie poprzez dostarczanie środków ochrony oraz wprowadzanie nowych usług, takich jak "Żabka do domu" czy "Zamów i odbierz".

Należy również podkreślić, że placówki sieci są prowadzone przez indywidualnych przedsiębiorców, którzy w ramach umowy franczyzowej otrzymują zestaw narzędzi wspierających zarządzanie sklepem i finansami. To wsparcie oferowane przez Żabkę zwiększa szanse na sukces w biznesie i ułatwia start na rynku nawet osobom bez wcześniejszego doświadczenia w handlu. Z danych sieci wynika, że spośród 10 nowych przedsiębiorców aż 9 osiąga satysfakcjonujący poziom rozwoju sklepu po pierwszym roku działalności. Przed dołączeniem do grona partnerów franczyzowych, kandydaci przechodzą proces rekrutacji oraz intensywne szkolenia teoretyczne i praktyczne, które pozwalają im zapoznać się z modelem biznesowym oraz zasadami współpracy z Żabką.

Każdy partner franczyzowy prowadzi własną działalność gospodarczą i jest odpowiedzialny za zarządzanie swoim sklepem oraz kontrolę kosztów. Jako przedsiębiorcy muszą także zajmować się administracją swojej działalności, wypełniać zobowiązania podatkowe i składki ZUS, a także rozważać kwestie związane z pracownikami. Jak to bywa w przypadku każdego przedsiębiorcy, muszą regularnie oceniać swoje dochody.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: ok. 5000 zł
  • Opłata wstępna: brak
  • Opłata bieżąca: brak
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design