Jest nowy master franczyzobiorca Burger King w Polsce

Data dodania: 12 września 2022
Kategoria:

Burger King wspólnie z McWin ogłosił zawarcie umowy o master franczyzie i ekspansji marki w Polsce. W planach jest otwarcie ponad 200 restauracji. McWin, prywatna spółka inwestycyjna, przejmie zarządzanie marką Burger King w Polsce, prowadząc 20 punktów nabytych w wyniku zakupu BK SEE Poland.

Nowy franczyzobiorca

– Z entuzjazmem informujemy o naszych planach w Polsce, gdzie w kooperacji z McWin, jako naszym nowym master franczyzobiorcą, zamierzamy rozwijać Burger King. Ten projekt to kluczowy element naszej strategii ekspansji w Europie Środkowej i Wschodniej – ogłosił David Shear, prezydent, Burger King International Markets.

– To nasza inauguracja inwestycji poprzez McWin Restaurant Fund, o wartości 525 mln euro. Jesteśmy szczęśliwi, mogąc prowadzić rozwój Burger King w Polsce, wykorzystując synergii naszej platformy McWin. Skoncentrujemy się na udoskonaleniu cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju firmy – powiedział Henry McGovern, współzałożyciel McWin.

Doświadczenie MCWIN

– Nasze 150-letnie doświadczenie w sektorze gastronomiczno-hotelarskim na różnych rynkach pozwoli na tworzenie wartości dla konsumentów, pracowników, lokalnych społeczności i polskiej ekonomii. Otwieramy nowy, istotny rozdział w historii Burger King oraz McWin – dodał Steven K. Winegar, współzałożyciel McWin.

Burger King, założony w 1954 roku, obecnie prowadzi sieć fast-foodów w ponad 19 tys. lokalizacji w ponad 100 krajach, w tym na 33 rynkach europejskich.

McWin, prywatna spółka inwestycyjna stworzona przez Henry'ego McGovern'a i Stevena K. Winegara, współpracuje z pionierami w zakresie zrównoważonego rozwoju, głównie w branży usług gastronomicznych i technologii żywności.

Henry McGovern, założyciel AmRest Holdings SE, jednej z czołowych europejskich firm gastronomicznych, pod jego przewodnictwem rozrósł się do ponad 2300 restauracji w 25 krajach, zatrudniając ponad 55 000 osób. Steven K. Winegar, udziałowiec i dyrektor wyższego szczebla w Grupo Zena oraz założyciel Restauravia Grupo Empresarial, Megafood SL, były członek zarządu Telepizza, wspólnie zarządzali ponad 4200 restauracjami w Europie, USA i Chinach, z dużym doświadczeniem w inwestowaniu w technologię żywności i innowacyjne technologie.

McWin i fundusze doradzane przez McWin inwestują obecnie w Gail's, Vapiano, CookUnity, Dean&David, oraz w alternatywne źródła białka jak BlueNalu, Perfect Day, The Every Company (wcześniej Clara Foods), Impossible Foods, UPSIDE Foods (wcześniej Memphis Meats), a także w czołowe firmy technologii żywnościowe, takie jak Footprint, Oishii i Menu.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design