Fornetti: przepis na biznes

Autor: Redakcja
Kategoria:

Wojciech Chrobak przed otwarciem swojej pierwszej minipiekarni nie miał doświadczenia związanego z branżą gastronomiczną. Prowadził kilka małych sklepów internetowych. Dzięki wsparciu franczyzodawcy udało mu się odnieść sukces, obecnie prowadzi dwie minipiekarnie w Tarnowie i Chrzanowie.

Jak i kiedy rozpoczęła się Pańska przygoda z Fornetti?

Moja przygoda rozpoczęła się na początku 2008 roku, wtedy szukając pomysłu na rozpoczęcie własnej działalności, w Internecie znalazłem informacje na temat Fornetti i postanowiłem spróbować.

Wojciech_Chrobak_medCo spowodowało, że podjął Pan decyzję o otwarciu minipiekarni Fornetti?

Od zawsze wiedziałem, że praca na etacie mnie nie interesuje. Lubię decydować o swojej przyszłości zawodowej i mieć realny wpływ na dalszy jej rozwój, jak również ryzyko, jakie przynosi prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Bardzo ważnym aspektem są również elastyczne godziny mojej pracy, które mogę sam zaplanować, więc nie jestem skazany na pracę od do, tylko samodzielnie decyduję o swoich działaniach.

Dlaczego wybrał Pan właśnie ofertę Fornetti?

Koncept zainteresował mnie głównie z powodu niskich nakładów finansowych, jakie trzeba było ponieść. Ponadto wydawał się łatwy i przyjemny w prowadzeniu.

Jak Pan wspomina rozpoczęcie współpracy z Fornetti?

Początki były trudne, ponieważ nie znałem branży, jednak z czasem i pomocą pracowników Fornetti z centrali i regionu uzupełniłem potrzebną wiedzę oraz nabyłem doświadczenia.

Skąd wziął Pan środki na rozpoczęcie działalności?

Z oszczędności i kredytu bankowego.

Co uznaje Pan za największą korzyść ze współpracy z Fornetti?

Dla mnie największą korzyść stanowi prosty i klarowny model współpracy oraz pomoc ze strony franczyzodawcy na każdym etapie prowadzenia działalności.

Jakie ma pan plany związane z prowadzeniem Fornetti na najbliższy czas?

Nadal myślę nad rozwojem własnego biznesu, w związku z czym planuję otwarcie nowych punktów sprzedaży na terenie kraju.

Co doradziłby Pan osobom, które zastanawiają się nad rozpoczęciem współpracy z Fornetti? Na co warto zwrócić uwagę rozpoczynając tego typu działalność?

Bardzo ważnym pytaniem, na które powinien odpowiedzieć sobie każdy przyszły partner, jest to, czy koncept spełnia jego wymagania, czy oferta oraz rodzaj działalności jest czymś, co go interesuje. Jeżeli nie widzi zainteresowania i chodzi mu tylko o zarabianie pieniędzy, wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że znudzi się działalnością, przestanie się nią zajmować i w konsekwencji stanie się ona nierentowna. Należy pamiętać, że każdy interes wymaga zaangażowania na każdym jego etapie, począwszy od otwarcia. Bez tego zaangażowania nasz wspólny sukces jest skazany na porażkę.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram