E-sklep i franczyza w pełnej kooperacji

Data dodania: 8 lutego 2021
Kategoria:
Foto: Sklep 5.10.15.

Sieć 5.10.15. nie zamierza zwalniać tempa rozwoju i w 2021 roku chce otworzyć kilkanaście nowych placówek franczyzowych.

Pomimo pandemii, w 2020 roku otwarte zostały sklepy 5.10.15. m.in. w Bytomiu, Legnicy, Kwidzyniu i Gorzowie Wielkopolskim.

- Dzieci będą się rodziły i dorastały zawsze, więc zapotrzebowanie na produkty dziecięce istnieje nieustanie. Okres pandemii nie wpłynął negatywnie na ilość sklepów 5.10.15. Nowoczesny klient przenika między wszystkimi kanałami sprzedaży. W czasie, kiedy sklepy stacjonarne były zamknięte, sprzedaż w naturalny sposób przeniosła się do Internetu. Kiedy jednak możliwe było ponowne otwarcie sklepów, biznes wrócił do sklepów stacjonarnych – wyjaśnia Marek Czupryna, prezes spółki Komex, która jest właścicielem sieci 5.10.15.

Marka jest obecna na rynku odzieży dziecięcej od ponad 25 lat. Posiada sieć ok. 240 sklepów. – To ćwierćwiecze pokazało nam, że ciężka praca, rozwój sieci franczyzowej, inwestycja w e-commerce, e-marketing, klub lojalnościowy oraz nowe technologie są dobrą taktyką. Z myślą o nieustającym rozwoju wprowadzamy w życie najnowsze rozwiązania biznesowe, między innymi nowoczesny system omnichannelowy, oferujący korzyści we wszystkich punktach styku klienta z marką – mówi prezes.

Przykładem realizacji tej strategii jest usługa Click & Collect, czyli możliwość zrobienia zakupów online i odebrania ich w sklepie stacjonarnym. Partnerzy franczyzowi chętnie wdrażają tę usługę w swoich placówkach. – W ten sposób łączymy olbrzymią sieć franczyzy z dynamicznym środowiskiem e-commerce. W perspektywie nasz e-sklep będzie działać w pełnej kooperacji z siecią sklepów franczyzowych i pracować niejako dla nich. Rezultatem tego wdrożenia jest obopólne zadowolenie związane ze zwiększeniem ruchu w każdym sklepie, a co się z tym wiąże - wzrostem liczby klientów i obrotów sklepu – wyjaśnia Marek Czupryna.

W 2021 roku 5.10.15. chce powiększyć swoją sieć o kilkanaście nowych lokalizacji. Aktualnie kładzie szczególny nacisk na rozwój w województwie dolnośląskim, śląskim, zachodniopomorskim oraz lubuskim. Sklepy mogą powstawać we wszystkich miastach liczących min. 15 tys. mieszkańców. Inwestycja w placówkę partnerską zaczyna się od ok. 30 tys. zł. 5.10.15. działa w systemie franczyzy depozytowej – właścicielem odzieży dostępnej w sklepie do momentu jej sprzedaży pozostaje franczyzodawca, franczyzobiorca zarabia na prowizji od sprzedaży.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design