Alpha Gym intensyfikuje rozwój poprzez franczyzę

Data dodania: 24 czerwca 2022
Kategoria:

Alpha Gym to sieć oferująca zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, prowadzone w przedszkolach, szkołach i obiektach sportowych.

Posiada 20 oddziałów własnych, które prowadzą zajęcia w ponad 50 placówkach oświatowych i 2 jednostki franczyzowe działające w ponad 30 placówkach - wszystkie zlokalizowane są na terenie Mazowsza. W drugiej połowie 2022 r. Alpha Gym rozpoczyna ekspansję na rynek ogólnopolski. Oferta oparta na zamyśle franczyzy społecznej skierowana jest do ludzi młodych, chcących zaangażować się w pełni w pracę, która przyniesie w dość krótkim czasie znaczne profity finansowe. Na start w tym biznesie wystarczy naprawdę niewielka kwota.

Jesteśmy przekonani, że dziecko sprawne fizycznie to dziecko, które ma poczucie własnej wartości, jest pewne siebie i potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji” – to motto, które od lat przyświeca Alpha Gym w rozwoju.

Sport to słowo klucz. Poszukujemy do współpracy przede wszystkim młodych i zaangażowanych ludzi, z dobrą energią, którzy mają w życiu styczność ze sportem, np. pracują bądź pracowali w charakterze trenera, animatora czy nawet w sklepie sportowym. Oczywiście nie wykluczamy osób starszych, z większym doświadczeniem biznesowym czy branżowym, ale nie jest to warunek konieczny. Bardzo ważne są natomiast umiejętności komunikacyjne i umiejętności budowania dobrych relacji międzyludzkich, które są niezbędne przy pracy z dziećmi, z rodzicami dzieci, a także przy kontaktach np. z dyrektorami placówek, w których będą odbywać się zajęcia - mówi Jakub Zieliński, prezes spółki Alpha Academy, która jest franczyzodawcą konceptu Alpha Gym.

Alpha Gym oferuje zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci z elementami gimnastyki i akrobatyki, dysponuje autorskim programem zajęć. Działa na rynku od 4 lat. Firma ma już ponad 70 jednostek na terenie województwa mazowieckiego – mowa o placówkach współpracujących, w których odbywają się zajęcia. Część z nich zarządzana jest przez dwóch franczyzobiorców, z którymi firma współpracuje od roku.

Optymalna liczba jednostek zarządzanych przez jednego franczyzobiorcę w początkowej fazie rozwoju biznesu to ok. 20. W ciągu najbliższych miesięcy chcielibyśmy pozyskać od 5 do 10 nowych partnerów, którzy poprowadziliby zajęcia Alpha Gym łącznie w ok. 100-200 lokalizacjach – mówi Jakub Zieliński.

Oddziały franczyzowe mają powstawać w całej Polsce. Firma celuje przede wszystkim w największe miasta i aglomeracje, a także nieduże miejscowości znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie dużych miast (takich jak np. Pruszków, w którym mieści się centrala firmy i w okolicach którego znajdują się prowadzone przez nią jednostki Alpha Gym).

Najlepszym momentem na start w tym biznesie jest oczywiście początek roku szkolnego, dlatego wszyscy potencjalni franczyzobiorcy powinni spieszyć się z podjęciem decyzji tak, by zdążyć uruchomić swój oddział we wrześniu lub najpóźniej w październiku. Kolejnym odpowiednim terminem jest dopiero początek II semestru, czyli luty.

Inwestycja wstępna niezbędna do otwarcia lokalnego oddziału Alpha Gym szacowana jest na ok. 11-12 tys. zł netto. W kwocie tej zawiera się opłata franczyzowa (8 tys. zł netto), sprzęt do prowadzenia zajęć i wydatki na lokalny marketing. W trakcie działalności franczyzobiorca ponosi miesięczną opłatę bieżącą na rzecz franczyzodawcy w wysokości 20% wartości obrotów netto oraz 1% od obrotów netto tytułem opłaty marketingowej.

Pierwszych pięciu franczyzobiorców, którzy podpiszą z nami umowy w tym roku, może liczyć na specjalne warunki. Nie pobierzemy od nich opłaty wstępnej w wysokości 8 tys. zł na początku, lecz rozłożymy ją na raty, które zaczną spłacać dopiero wtedy, gdy ich biznes zacznie zarabiać – mówi Jakub Zieliński. – Oznacza to, że obecnie współpracę z nami mogą zacząć osoby, które dysponują kwotą na inwestycję na poziomie ok. 3-4 tys. zł. Zależy nam przede wszystkim na pozyskaniu do współpracy właściwych ludzi, którzy wspólnie z nami będą pracować na swój sukces i sukces marki Alpha Gym – podkreśla.

Oferta franczyzy została przygotowana we współpracy z ARSS (Akademia Rozwoju Systemów Sieciowych).

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design