Franczyza Socatots zauważa stały wzrost liczby klientów

Data dodania: 23 listopada 2023
Kategoria:

Najlepsze rezultaty osiągają franczyzobiorcy prowadzący szkółki piłkarskie w miejscowościach do 100 tysięcy mieszkańców. Aczkolwiek w największych miastach również zainteresowanie taką ofertą jest bardzo duże, a do tego kilka takich lokalizacji jest wciąż wolnych.

Planując działalność w branży zajęć dodatkowych dla dzieci, warto z pewnością dostosować się do cyklu roku szkolnego. Bowiem to na początku roku szkolnego oraz na początku drugiego semestru rodzice najczęściej szukają tego typu zajęć dla swoich dzieci.

Optymalny czas na rozpoczęcie działalności w ramach naszej sieci to sierpień lub styczeń - mówi Przemysław Olewnik z Socatots Polska. Jednak przygotowania do uruchomienia biznesu warto na pewno zacząć wcześniej - miesiąc, w przypadku sieci Socatots, to minimum.

Obecny sezon sieć rozpoczęła z taką samą liczbą franczyz jak przed rokiem, zwiększyła się natomiast liczba lokalizacji, w których franczyzobiorcy prowadzą swoją działalność. Jest ich już blisko 100 na 42 obszarach. - Obserwujemy również stały wzrost liczby klientów indywidualnych, który wynosi ponad 10% rocznie - dodaje Przemysław Olewnik.

Jak pokazują analizy, najlepsze rezultaty w sieci Socatots osiągają franczyzobiorcy prowadzący działalność w miastach do 100 tysięcy mieszkańców. Dlatego sieć obecnie w dużej mierze skupia się na rekrutacji franczyzobiorców z kolejnych miast średniej wielkości (od ok. 20 do 100 tys. mieszkańców), w których nie ma jeszcze oddziału Socatots.

W większych miastach istnieje możliwość prowadzenia takich oddziałów przez większą liczbę franczyzobiorców, którzy nie będą stanowili dla siebie konkurencji. Wśród takich miast, w których Socatots szuka obecnie franczyzobiorców, są m.in. Wrocław, Kraków, Olsztyn, Zielona Góra czy Białystok.

Minimalna kwota inwestycji na start to ok. 12 tys. zł netto dla najmniejszych miast (do 20 tys. mieszkańców). Na koszt ten składają się: opłata licencyjna, wyłączność terytorialna oraz zakup sprzętu do zajęć. W większych miastach koszt rośnie, jednak wzrost ten nie jest liniowy. Franczyzobiorcy mogą liczyć na wsparcie centrali, które obejmuje m.in. szkolenie biznesowe, szkolenie trenerskie (w tym konspekty zajęć), narzędzia marketingowe (w tym strona internetowa z systemem rezerwacyjnym), a także indywidualne wsparcie - osobiste spotkania i rozmowy telefoniczne w przypadku pytań i trudności.

Pod marką Socatots prowadzone są zajęcia ogólnorozwojowe z piłką dla dzieci już od kilku miesięcy do ukończenia 5. roku życia. Szkółki piłkarskie dla starszych działają pod marką Brasilian Soccer Schools, a franczyzodawcą tego konceptu również jest Socatots Polska.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 4500 zł netto
  • Opłata wstępna: od 4500 zł, w zależności od ilości mieszkańców na obszarze wyłączności
  • Opłata bieżąca: 15% od przychodów z tytułu prowadzenia zajęć
  • Opłata marketingowa: ustalenia indywidualne

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design