Sieć GoDan ma już ponad 100 sklepów z dekoracjami i nadal rośnie

Data dodania: 13 maja 2022
Kategoria:
Foto: Sklep GoDan

Popyt na dekoracje na różnego rodzaju imprezy jest z roku na rok coraz większy, podobnie jak obroty i liczba sklepów w sieci GoDan. Jak zapewnia firma, taki sklep może funkcjonować z powodzeniem praktycznie w każdym mieście, a koszt jego otwarcia i zatowarowania zaczyna się już od 30 tys. zł.

Najlepszym miejscem dla naszych sklepów są osiedla zamieszkałe przez osoby w wieku ok. 30-40 lat. Jest to grupa kupująca balony sobie, swoim dzieciom, rodzicom i znajomym. Oczywiście klientów mamy w każdym wieku. Do naszych sklepów klienci jadą specjalnie, są to zaplanowane wizyty. Nasze produkty zawsze wywołują radość u kupujących i obdarowywanych. W tych czasach są one nie tylko modne, ale i potrzebne do wywołania endorfin – mówi Agnieszka Falińska, specjalista ds. rozwoju franczyzy GoDan, dodając, że sklepy sieci powstają zarówno w małych, jak i dużych miejscowościach. – W bardzo małych miejscowościach nasi franczyzobiorcy często rozszerzają swoją działalność o usługi dekoracji – wyjaśnia.

W grudniu ubiegłego roku GoDan otworzył setny sklep, a obecnie jest ich już 105. Na cały 2022 rok sieć zaplanowała 15 otwarć. Kolejne sklepy zostaną otwarte jeszcze w maju, m.in. w Węgrowie, Ustroniu i Łodzi.

Rok 2021 był lepszy pod względem obrotów oraz liczby otwarć od roku 2020. Z kolei rok 2020 był lepszy od roku 2019. Podejrzewam, że 2022 będzie porównywalny do 2021 roku, który dla naszej branży był bardzo dobry – mówi Agnieszka Falińska. - Rozszerzamy nasze kolekcje, w tym roku zaoferujemy klientom jeszcze większy wybór dekoracji na każdą okazję. Polacy z roku na rok są bardziej świadomi tej branży oraz istniejących możliwości. Coraz więcej osób chce celebrować uroczystości, wykorzystując do tego odpowiednie dekoracje – dodaje.

Rozwojowi sieci sprzyja nie tylko rosnący popyt, ale także dostępność lokali w atrakcyjnych lokalizacjach po innych biznesach, które nie przetrwały pandemii oraz większe zainteresowanie założeniem własnej działalności.

Zauważamy, że na rynku pracy zaszły zmiany i bardziej zaradne i przedsiębiorcze osoby zaczęły szukać alternatywy dla etatu. Pójście „na swoje" to dla wielu osób szansa na nowy start w życiu. Przekrój wieku i wcześniejszego doświadczenia zawodowego naszych franczyzobiorców jest bardzo szeroki – mówi Agnieszka Falińska.

Minimalna kwota inwestycji w sklep sieci GoDan to 30 tys. zł netto. W kwocie tej mieści się wyposażenie sklepu w regały, które są niezbędne do ekspozycji towaru, szyld oraz towar.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 34 000 zł netto (w zależności od formatu, lokalizacji, powierzchni lokalu oraz jego stanu technicznego)
  • Opłata wstępna: brak
  • Opłata bieżąca: brak
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design