Na zysk nie trzeba było czekać

Data dodania: 11 września 2015
Kategoria:
Foto: Krzysztof Baraniecki, franczyzobiorca DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM

Krzysztof Baraniecki, franczyzobiorca DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM (DUS) nie spodziewał się, że zysk pojawi już po kilku miesiącach prowadzenia działalności - wcześniej, niż zakładał model finansowy. Branżę, w której działa postrzega jako stabilną i myśli o uruchomieniu drugiej placówki.

Jak długo jest Pan franczyzobiorcą DUS?
Oddział DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM prowadzę od marca 2014 roku.

Z jakim doświadczeniem rozpoczął Pan współpracę z tą firmą?
Można powiedzieć, że praktycznie zerowym. Wcześniej przez 20 lat pracowałem na etacie w firmie korporacyjnej w branży kompletnie nie związanej z ubezpieczeniami.

W jakiej miejscowości Pan działa?
Swoją działalność prowadzę w Żyrardowie, miejscowości liczącej około 40 tys. mieszkańców.

Czy prowadzenie placówki DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM to biznes rodzinny?
W moim przypadku po części tak. Pomaga mi mój syn, który w chwili obecnej studiuje na kierunku ekonomicznym. Pracując ze mną może poznawać od strony praktycznej zagadnienia rynku ubezpieczeń oraz zagadnienia związane ze sprzedażą i kontaktem z klientem. Wiem, że nie jesteśmy jedynym „rodzinnym oddziałem” w sieci DUS i mogę bardzo pozytywnie ocenić taki model prowadzenia biznesu.

Dlaczego wybór padł na współpracę z tą marką?
Do współpracy z tą marką przekonała mnie przede wszystkim wizja prowadzenia biznesu prezentowana przez przedstawicieli firmy, dobre warunki współpracy oraz gwarancja wyłączności na terenie Żyrardowa. Ważne było także zaangażowanie i profesjonalne podejście pracowników firmy oraz pomoc na każdym etapie rozpoczynania mojej działalności.

Po jakim okresie działalności zarządzany przez Pana oddział zaczął przynosić zysk?
Pierwsze zyski pojawiły już po kilku miesiącach prowadzenia działalności, wcześniej niż zakładał przyjęty model finansowy.

Czy ubezpieczenia to jedyna branża, w której Pan działa?
Zdecydowałem się skupić się na tej branży, którą postrzegam jako stabilny, długofalowy biznes. Start na rynku ubezpieczeń mam już za sobą, nakłady inwestycyjne zwróciły się i aktualnie jest to czas wzmacniania swojej pozycji na rynku poprzez sprawowanie jak najlepszego serwisu dla dotychczasowym klientów i aktywne pozyskiwanie nowych.

Ile placówek DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM Pan prowadzi i czy planuje otwarcie kolejnej?
Obecnie jedną, ale po umocnieniu mojej pozycji na lokalnym rynku zamierzam otworzyć kolejny oddział. Wiem, że mogę liczyć na pomoc ze strony DUS co sprawia, że dość odważnie myślę o realizacji tego planu.

Rozmawiała Irina Nowochatko-Kowalczyk

Zobacz nasz katalog sieci franczyzowych i upewnij się która franczyza będzie dla Ciebie najlepsza.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design