Mex Polska rezygnuje z planów rozwojowych

Data dodania: 16 kwietnia 2021
Kategoria:
Foto: Mex Polska

Kierownictwo Mex Polska, zarządzające sieciami restauracyjnymi takimi jak Pijalnia Wódki i Piwa, The Mexican, Prosty Temat oraz PanKejk, ogłosiło, że ze względu na przerwę w normalnej działalności spowodowaną obostrzeniami i zakazami związanymi z pandemią Covid-19, postanowiło zaniechać realizacji planów strategicznych na lata 2020 – 2022.

Restauracje wchodzące w skład grupy Mex Polska, w obliczu zakazu prowadzenia działalności stacjonarnej w latach 2020 i 2021, nie funkcjonowały stacjonarnie przez ponad siedem miesięcy. W większości innych miesięcy tego okresu, działalność była prowadzona w reżimie sanitarnym, który nie pozwalał na osiąganie wyników finansowych na poziomie wcześniejszych lat.

Plany dla Mex Polska

Po wznowieniu działalności restauracji, grupa kapitałowa będzie skupiać się na zachowaniu płynności finansowej i stopniowym powrocie do poziomu wyników sprzed pandemii. Kierownictwo zakłada, że po zrekompensowaniu strat z okresu pandemii, działania grupy Mex Polska będą skupiać się na odbudowie rozmiaru sieci, a później na jej rozwoju, biorąc pod uwagę warunki rynkowe i dostępne zasoby.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design