Mex Polska rezygnuje z planów rozwojowych

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Mex Polska

Zarząd spółki Mex Polska prowadzącej sieci gastronomiczne Pijalnia Wódki i Piwa, The Mexican, Prosty Temat i PanKejk poinformował, że w związku z brakiem ciągłości normalnego funkcjonowania na skutek wprowadzenia obostrzeń i zakazów w związku z pandemią koronawirusa Covid-19, podjął uchwałę o wycofaniu się z realizacji założeń strategicznych na lata 2020 – 2022.

Lokale gastronomiczne działające w ramach grupy kapitałowej Mex Polska na skutek wprowadzonego zakazu prowadzenia stacjonarnej działalności gastronomicznej, biorąc pod uwagę rok 2020 i 2021, nie prowadziły i do chwili obecnej nie prowadzą stacjonarnej działalności gastronomicznej łącznie przez ponad siedem miesięcy, a w większości pozostałych miesięcy wskazanego okresu prowadziły działalność w zaostrzonym reżimie sanitarnym, którego zasady uniemożliwiały uzyskanie wyników finansowych na poziomie generowanym w latach poprzednich.

W związku z tym po otwarciu placówek gastronomicznych działalność grupy kapitałowej będzie koncentrować się na utrzymaniu płynności finansowej i stopniowym dochodzeniu do wyników, jakie grupa prezentowała przed wybuchem pandemii. Zarząd zakłada, że po pokryciu poniesionych strat z okresu pandemii, działania grupy kapitałowej Mex Polska koncentrować się będą na odbudowie wielkości sieci, a następnie na jej rozwoju, przy uwzględnieniu warunków otoczenia gospodarczego i posiadanych zasobów umożliwiających jego realizacje.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram