Mail Boxes Etc. – „Twoje biuro poza biurem”

Data dodania: 25 maja 2012
Kategoria:

Amerykańska firma dostarczająca w jednym miejscu szereg usług outsourcingowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw jest dostępna na rynku polskim w 14 lokalizacjach.

Mail Boxes Etc. (MBE) została założona w 1980 roku w San Diego, Stanie Kalifornia, USA. Sieć funkcjonuje na 56 rynkach, gdzie działa ponad 7 tysięcy punktów. We Włoszech, Paolo i jego ojciec Graziano Fiorelli od 1993 roku zbudowali ponad 530 ośrodków, największej krajowej sieci MBE poza USA. Siedzibą centrali krajowej i międzynarodowej jest Mediolan. Polska dołączyła do tego grona, by przy ich wsparciu dorównać największym. Jest to odpowiedź na potrzeby klientów indywidualnych oraz właścicieli małych i średnich firm, którzy ze względu na profil działalności nie muszą – czy nawet nie chcą – ponosić kosztów związanych z prowadzeniem biura.

Wprowadzenie systemu Mail Boxes Etc. na rynek Polski było ogromnym wyzwaniem dla firmy Parta Sp. z o.o. W Polsce nie występowała wcześniej żadna firma o podobnym profilu, oferująca klientom taki pakiet usług "pod jednym dachem", zapewniając jednocześnie klientom obsługę na światowym poziomie. Od początku wymagało to przede wszystkim edukacji klienta na temat tworzonych dla niego nowych możliwości usług. Sukces franczyzobiorców pokazał, iż system ten sprawdza się na rynku polskim - mówi Andrzej Partyka, właściciel Mail Boxes Etc Polska.

Koncept MBE, ze względu na kompleksowy zakres usług jest określany mianem „Twoje biuro poza biurem”. MBE to: maksymalnie uproszczony proces składania zamówień, wiele możliwości bezpiecznej i szybkiej zapłaty za usługę, pomoc konsultanta oraz odpowiedzialność firmy w momencie wystąpienia jakichkolwiek problemów z przesyłką. Dodatkowo, firma oferuje takie usługi, jak np.: profesjonalne przygotowanie przesyłki do wysyłki, dobranie najlepszej i najtańszej opcji wysyłki krajowej i zagranicznej oraz wiele innych. Za pośrednictwem firmowej strony internetowej klient może wypełnić formularz i wezwać kuriera bezpośrednio po paczkę we wskazane przez siebie miejsce. MBE można powierzyć sprawy transportu i wysyłki dokumentów oraz towarów nawet nietypowych kształtów. Istnieje możliwość wynajęcia skrytki adresowej, a wraz z nią klient otrzymuje adres do korespondencji identyczny z adresem punktu MBE w prestiżowej lokalizacji miasta. Klient może odebrać nie tylko korespondencję i przesyłki – ale także przekierować korespondencję pod wskazany adres.

Ponadto możliwe jest zarejestrowanie działalności gospodarczej na podstawie właściwej umowy. W punkcie MBE klient może nadać lub odebrać faks i otrzymać potwierdzenie jego nadania. Jest możliwe również wynajęcie biurka z dostępem do Internetu oraz kompletnego oprogramowania biurowego, zamówienie projektu i druku wizytówek, papieru firmowego, folderu reklamowego, pieczątki.

Aktualnie w Polsce działa 14 punktów MBE - jeden własny (Katowice), trzynaście franczyzowych: Warszawa(5), Kraków(2), Zielona Góra, Wrocław, Poznań, Łódź, Bydgoszcz, Szczecin.

Zgodnie z umową franczyzową, franczyzobiorca jest zobowiązany urządzić swój punkt przy pomocy wyznaczonych elementów wyprodukowanych na licencji. Wysokość inwestycji bez kosztów nakładów budowlanych wynosi ok. 100 - 120 tysięcy PLN netto łącznie z opłatą licencyjną. Każda inwestycja otwarcia kolejnego punktu analizowana jest indywidualnie. W ramach sieci Mail Boxes Etc. franczyzobiorca ma możliwość znacznego obniżenia kosztów zakupu, bądź leasingu wyposażenia i urządzeń, kosztów przygotowania materiałów promocyjno-reklamowych, kosztów usług i materiałów eksploatacyjnych, gdyż MBE korzysta z wynegocjowanych z dostawcami cen. Koszt adaptacji lokalu i wyposażenia uzależniony jest od lokalizacji. Po mniej więcej roku licencjobiorca zarabia już na własny rachunek.

Punkty MBE usytuowane powinny być przy głównych ulicach miast w sąsiedztwie średnich oraz małych przedsiębiorstw w miastach powyżej 80 tysięcy mieszkańców. Powierzchnia lokalu powinna zawierać się w przedziale od 50m2 do 80m2 . Lokal musi mieć bezpośrednie wejście od ulicy wraz z witryną oraz przydzielone miejsca parkingowe.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design