Lidl w tym roku otworzy 700. sklep w Polsce

Data dodania: 16 kwietnia 2019
Kategoria:
Foto: Lidl w tym roku otworzy 700. sklep w Polsce

Foto: Lidl w tym roku otworzy 700. sklep w Polsce

Jeszcze w tym roku ruszy 700. sklep Lidla w Polsce - powiedział Maksymilian Braniecki, prezes Lidl Polska. Okazuje się także, że mimo wprowadzenia zakazu handlu w niedziele, dynamika sprzedaży w sklepach porównywalnych w 2018 roku była podobna jak w poprzednich latach.

W ubiegłym roku Lidl otworzył w Polsce 40 sklepów. W tym roku firma planuje uruchomić jeszcze więcej placówek. Według prezesa sieci pojawiają się szanse związane m.in. z opuszczaniem lokalizacji przez inne sieci. Dzięki temu Lidl przejął lokale po Tesco w Galerii Łódzkiej i po Almie w Cuprum Arena w Lubinie. Nadal jednak firma skupiać się będzie przede wszystkim na budowie własnych obiektów. Aktualnie Lidl ma 672 sklepy, a jeszcze w tym roku ich liczba przekroczy 700.
W ubiegłym roku Llidl, podobnie jak inne sieci, musiał sobie poradzić z ograniczeniem handlu w niedziele. - Niedziele z zamkniętymi sklepami były dużym wyzwaniem – przyznał prezes Braniecki.

- Udało nam się przygotować ofertę unikatową na rynku, która wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów. Ten rok wypadł dobrze lub nawet bardzo dobrze - powiedział Braniecki. Dodał, że Lidl zanotował w ubiegłym roku pozytywną dynamikę tzw. sprzedaży like for like (czyli w sklepach porównywalnych) i była ona podobna jak w latach poprzednich. Konkretnych liczb jednak nie podał.

Od początku kwietnia firma udostępniła swoją aplikację mobilną Lidl Plus, która pozwala uzyskać dodatkowe zniżki poprzez aktywowanie specjalnych kuponów. Dodatkowo pozwala ona na dostęp do historii zakupów klienta, informacji o promocjach w Lidlu oraz do mapy lokalizacji sklepów sieci.

Aplikację ściągnęło już ponad 250 tys. użytkowników. - Około 50 proc. tej liczby to aktywni użytkownicy, korzystający z aplikacji w naszych sklepach – powiedział Maksymilian Braniecki

Prezes Lidl Polska zapowiedział też, że w wybranych kilkudziesięciu placówkach sieć zacznie testować kasy samoobsługowe. Będą to głównie sklepy, w których jest więcej klientów robiących mniejsze zakupy.

Nie wiesz która franczyza będzie dla Ciebie najlepsza? Zobacz nasz katalog franczyz i wybór stanie się prosty.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design