Kilka milionów na rozwój

Autor: Redakcja
Data dodania: 28 lutego 2018
Kategoria:
Kilka milionów na rozwój
Kilka milionów na rozwój

Franczyzowa sieć restauracji Salad Story, działająca w segmencie fast casual w zakresie zdrowej żywności, pozyskała inwestora mniejszościowego. Movens Capital dokapitalizował spółkę kwotą kilku milionów złotych. 

Piotr Pęszyński, dyrektor ds. franczyzy Salad Story w rozmowie z franczyzawpolsce.pl zaznacza, że pozyskane środki zostaną skierowane m.in. na dalszy rozwój sieci lokali.

– Pod naszym szyldem działają obecnie 33 lokale (w tym 9 w oparciu o franczyzę). We wrześniu ub. r. wprowadziliśmy na rynek drugi brand - WrapMe! by Salad Story, który liczy obecnie 3 lokalizacje (to warszawskie Złote Tarasy i Galeria Mokotów oraz nowa wrocławska galeria Wroclavia). W tym roku planujemy otworzyć około 8 kolejnych punktów restauracyjnych. Celujemy nie tylko w centra handlowe. W przypadku naszych konceptów dobrze się sprawdzają również biurowce i lokalizacje miejskie – mówi Piotr Pęszyński.

Dodaje, że najnowszy koncept WrapMe! by Salad Story jest rozwijany w kanale własnym. Nie wykluczone jednak, że spółka podejmie decyzję o rozwoju tego konceptu w ramach sieci franczyzowej.

Łukasz Pawłowski, partner zarządzający Movens Capital podkreśla, że fundusz zdecydował się wesprzeć kapitałowo Salad Story z uwagi na atrakcyjność koncepcji biznesowej, silną markę i perspektywy dalszego rozwoju.

Trendy rynkowe jednoznacznie wskazują na rozwój sektora zdrowej żywności w Polsce, za czym nie nadążają inne koncepty gastronomiczne w obszarze fast casual, szczególnie w galeriach handlowych, których nasycenie wciąż nie osiągnęło optymalnego poziomu" – skomentował Łukasz Pawłowski.

Salad Story to sieć restauracji szybkiej obsługi, w których serwowana jest zdrowa żywność: sałatki przygotowywane na zamówienie gości, aromatyczne sosy na bazie oliwy lub jogurtu, sezonowe zupy kremy, ciepłe lunchowe wrapy, hot boxy na bazie kaszy, ryżu lub makaronu oraz świeżo wyciskane soki. 

 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram