AwiPost - franczyzowa alternatywa dla tradycyjnej poczty

Data dodania: 22 marca 2012
Kategoria:

Internet zrewolucjonizował wiele aspektów naszego życia codziennego. Postęp technologiczny pozwala na coraz łatwiejsze i szybsze załatwianie spraw, które dotychczas wymagały poświęcenia naszego cennego czasu i energii na ich realizację. W sieci możemy robić zakupy, nadzorować nasze finanse czy też prowadzić własny biznes. Od niedawna możemy również korzystać z internetowej usługi AwiPost, będącej doskonałą alternatywą dla tradycyjnej poczty. O nowym pomyśle w rozmowie z Pawłem Ordowskim – Dyrektorem Zarządzającym Certpol Sp. z o.o.

Proszę zdradzić - skąd wziął się pomysł na AwiPost?

To bardzo dobre pytanie! Można odpowiedzieć szczerze – i krótko: z lenistwa.

Dlaczego z lenistwa? Po prostu, wszyscy już mieli dość logowania się do różnych portali, by móc odebrać rachunki za telefon, prąd i gaz. Podobnie też wszyscy mieli dość ciągłych wycieczek na pocztę – połączonych z oczekiwaniem w kolejkach - żeby wysłać faktury. Właśnie to sprowokowało powstanie systemu AwiPost, umożliwiającego przekazywanie dokumentów elektronicznych z potwierdzeniem nadania i odbioru z prawnie ważną wartością dowodową.

Jakie zalety systemu AwiPost sprawiają, że jest on dla klienta atrakcyjniejszy niż poczta tradycyjna?

Korzyści jest wiele, jednak chyba najważniejszą jest sporo niższa cena – oraz brak konieczności wychodzenia na pocztę i oczekiwania w kolejkach. Nie zapominajmy też, że w wypadku użycia AwiPost'u nie trzeba nic drukować - system jest więc ekologiczny.

Podczas korzystania z systemu mamy zresztą czasami wrażenie, że wciąż korzystamy z poczty tradycyjnej - ponieważ wszystkie procesy, do których przywykliśmy posługując się klasyczną korespondencją, zostały precyzyjnie odzwierciedlone w przygotowanym interfejsie.

Kto znajduje się w portfelu klientów AwiPost? Jakie instytucje decydują się na korzystanie z systemu?

Bardzo różne. Nie ma jednej specjalnej branży, dla której produkt jest dedykowany. Trzeba pamiętać, że AwiPost jest elektronicznym odpowiednikiem tradycyjnej poczty, a przecież każdy musi wysyłać dokumenty, pisma, faktury itd.

Awizowana korespondencja sieciowa wymaga sprawnie działającego mechanizmu certyfikatów. Firma Certpol, odpowiedzialna również za AwiPost, jest jednym z krajowych liderów w zakresie dystrybucji podpisów cyfrowych. Jak to doświadczenie przełożyło się przygotowanie systemu AwiPost?

Doświadczenie w dziedzinie szeroko rozumianego podpisu elektronicznego niezwykle pomogło nam w budowaniu systemu AwiPost. Dzięki wiedzy, zdobytej w dotychczasowej działalności, mogliśmy ocenić techniczne znaczenie użytych komponentów i wartość dowodową uzyskaną dzięki ich zastosowaniu.

Zarząd zdecydował o uruchomieniu systemu franczyzowego AwiPost. Dlaczego zdecydowali się Państwo na ten sposób rozwoju?

System franczyzowy daje najszybszą i najbardziej efektywną możliwość rozwoju firmy na rynku. Dzięki zbudowaniu sieci oddziałów franczyzowych mamy szansę dotrzeć do klientów na terenie całego kraju. Franczyza pozwala na prowadzenia biznesu z ludźmi, którzy mają pasję i zapał do prowadzenia własnej działalności. Rozwój firmy opiera się o osoby zaangażowane i zdeterminowane do tego aby rozwinąć firmę i wspólnie osiągnąć wielki sukces.

W jaki sposób będzie funkcjonował system franczyzowy Awipost? Jak pracować będą franczyzobiorcy?

System pocztowy AwiPost jest oparty całkowicie o przeglądarkę internetową i działa on-line. Zadaniem franczyzobiorcy działającego w naszym systemie będzie pozyskiwanie klientów oraz zakładanie nowych kont pocztowych. Franczyzobiorca będzie również pełnił rolę wsparcia szkoleniowego i technicznego dla klienta, który zdecyduje przejść na przesyłanie poczty w systemie AwiPost. Każdy z franczyzobiorców otrzyma niezbędny sprzęt, pełne przygotowanie szkoleniowe oraz stałe wsparcie techniczne. Komputer połączony z siecią – będący podstawowym narzędziem działania franczyzobiorców da możliwość rejestracji konta bezpośrednio w siedzibie klienta i wyjaśnienia wszelkich zasad działania systemu.

Jakie wsparcie otrzymają franczyzobiorcy od centrali Awipost?

Wsparcie centrali AwiPost dla naszych franczyzobiorców będzie kompleksowe. Począwszy od szkoleń przygotowujących do pracy poprzez wyposażenie w niezbędny sprzęt aż po stałą opiekę merytoryczną aby zapewnić osobom zajmującym się jego sprzedażą, pewne i solidne wsparcie.

Jakie mają Państwo plany rozwoju systemu franczyzowego ? Ile jednostek franczyzowych planują Państwo uruchomić?

Na razie nie chcielibyśmy ograniczać ilości otwieranych jednostek. Z naszych wyliczeń jest miejsce na co najmniej 100 oddziałów AwiPost w kraju.

Kto może zostać partnerem systemu franczyzowego Awipost? Jaki jest idealny franczyzobiorca Awipost?

Nie przyjęliśmy żadnych ograniczeń ani co do wieku, ani wykształcenia. Szukamy osób dynamicznych, potrafiących zrozumieć innowacyjność przedsięwzięcia jakim jest AwiPost, możliwości jakie za sobą niesie oraz skalę wspólnego działania. Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu!

Zobacz nasz katalog sieci franczyzowych i upewnij się która franczyza będzie dla Ciebie najlepsza.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design