Znajomość branży budowlanej nie jest konieczna, by otworzyć własny sklep Majster Plus

Data dodania: 19 czerwca 2023
Kategoria:

Sieć Majster Plus liczy już blisko 120 sklepów. Firma pozytywnie ocenia potencjał dla takich placówek jeszcze w kolejnych 80-90 miejscowościach, w których na razie nie jest obecna.

Nowych lokalizacji poszukujemy w każdym z regionów, kierując się przy rozwoju przede wszystkim jakością i doświadczeniem potencjalnych partnerów. Widzimy potencjał we wszystkich regionach, choć ze względu na duże zagęszczenie naszych sklepów na południu kraju, najaktywniej poszukujemy teraz nowych lokalizacji w centralnej i północnej części kraju – mówi Marcin Zieleśkiewicz, dyrektor odpowiadający za sprzedaż hurtową VOX i sieć Majster Plus, która jest jedną z marek Grupy Kapitałowej VOX. Przynosi to jej niewątpliwie szereg korzyści, m.in. mocną pozycję na rynku czy olbrzymie doświadczenie.

Sklepy należące do sieci Majster Plus oferują m.in. podłogi i drzwi. Aktualnie pod tym szyldem działa blisko 120 sklepów na terenie całego kraju oraz jeden na Słowacji. W planach na ten rok jest otwarcie ok. 10-15 nowych placówek. Minimalna kwota, jaką musi zainwestować franczyzobiorca w otwarcie takiego sklepu, jest szacowana na ok. 50-60 tys. zł i w dużej mierze zależy od wielkości i stanu wyjściowego lokalu.

Każdorazowo tworzymy kosztorys otwarcia nowej lokalizacji i indywidualnie z partnerem analizujemy spodziewany zwrot z inwestycji w otwarcie sklepu. Inne nakłady potrzebne są, gdy do sieci przystępuje partner dysponujący już sklepem w naszej branży, a inne, gdy otwieramy sklep z partnerem, który rozpoczyna działalność handlową do zera. Staramy się zawsze elastycznie podchodzić do nowych partnerów, czasem nawet wspólnie znaleźć finansowanie bądź ograniczyć spodziewane koszty, tak aby otwierać nowe sklepy tam, gdzie ma to biznesowe uzasadnienie - podkreśla Marcin Zieleśkiewicz.

Franczyzodawca nie wymaga od przyszłych franczyzobiorców znajomości branży budowlanej czy wykończeniowej. Oferuje pełen pakiet szkoleń i wiedzę opartą na wieloletnim doświadczeniu. Zachęca również do przystępowania do sieci sklepy niezależne, które chcą wzmocnić swoją markę i poprawić wygląd oraz poziom usług i asortymentu. Według szacunków sieci, w Polsce jest jeszcze ok. 80-90 miast i miasteczek, w których z powodzeniem mogłyby funkcjonować sklepy Majster Plus.

Jak przyznaje Marcin Zieleśkiewicz, po latach dynamicznego rozwoju branża budowlana, a wraz z nią wykończeniowa nieco zwolniła tempo. Perspektywy na przyszłość nadal jednak wyglądają obiecująco. - Dane GUS jasno pokazują większą ilość oddanych do użytkowania budynków mieszkalnych w tym roku, co jest dla naszej branży dobrym prognostykiem na kolejne miesiące. Moment na otwarcie sklepu w naszej branży nie jest gorszy niż był przed rokiem czy dwoma laty, dlatego ekspansja sieci Majster Plus nie hamuje, a nowe lokalizacje planujemy na ten moment w kolejnych 5 miejscowościach – mówi Zieleśkiewicz.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design