Wysoki popyt na nieruchomości szansą na dobry biznes

Data dodania: 10 czerwca 2021
Kategoria:

Międzynarodowa sieć biur nieruchomości RE/MAX posiada w naszym kraju już 30 oddziałów franczyzowych. RE/MAX reprezentuje swoich klientów tylko w oparciu o umowy na wyłączność.

Rynek obrotu nieruchomościami wciąż ma się bardzo dobrze, kryzys wywołany pandemią koronawirusa okazał się mu niestraszny. Korzystają na tym agencje nieruchomości, które mogą pochwalić się coraz lepszymi wynikami.

– Z roku na rok widzimy większe obroty, co nas bardzo cieszy. W pierwszym kwartale 2021 odnotowaliśmy istotny wzrost sprzedaży. Utrzymuje się wysoki popyt na rynku mieszkaniowym, zwłaszcza na działki. W porównaniu do końca poprzedniego roku, ceny nieruchomości rosną lub utrzymują się na tym samym poziomie. Nie zauważamy, by w najbliższym czasie ceny nieruchomości miałyby spadać – mówi Monika Saniternik, manager ds. franczyzy w RE/MAX Polska.

W naszym kraju w sieci działa już 30 biur franczyzowych, na całym świecie pod marką RE/MAX funkcjonuje zaś ok. 8300 biur. Franczyzobiorcą RE/MAX Polska mogą zostać agenci nieruchomości, których ambicją jest własne biuro nieruchomości, a także właściciele działających biur, którzy szukają większych możliwości rozwoju i zmagają się z wysokimi kosztami prowadzenia biznesu. – Ważne, by chcieli działać tylko na umowach na wyłączność, wdrażać wysokie standardy obsługi klienta i tym samym mocno zwiększyć swoją konkurencyjność na lokalnym rynku – podkreśla Monika Saniternik.

Sieć otwarta jest także na osoby, które myślą o prowadzeniu własnego biura nieruchomości, ale brakuje im wiedzy, doświadczenia, technologii czy sprawdzonego modelu biznesowego. Dołączenie do sieci o sprawdzonym modelu biznesowym pozwala te braki zniwelować.

– RE/MAX w Polsce działa od 2007 roku i od samego początku stawiał tylko na model pracy rozpowszechniony od lat na rynkach rozwiniętych. Model ten opiera się o stosowanie we współpracy z klientem tak zwanej umowy na wyłączność oraz reprezentowanie wyłącznie jednej strony transakcji – wyjaśnia Monika Saniternik.

Aby dołączyć do sieci RE/MAX Polska, potencjalny franczyzobiorca powinien dysponować kapitałem inwestycyjnym na pokrycie wstępnej opłaty franczyzowej, zakupu wyposażenia biura, obrendowania lokalu oraz na ponoszenie kosztów działalności biura nieruchomości przez kilka pierwszych miesięcy. Opłata wstępna jest ustalana indywidualnie. Franczyzobiorca RE/MAX powinien dysponować lokalem własnym lub wynajętym, w samodzielnie wyszukanej lokalizacji (nie musi to być centrum miasta), z dostępnymi miejscami parkingowymi, wykończonym zgodnie z identyfikacją wizualną marki RE/MAX.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design