Sukces sklepu z alkoholem zależy od wielu czynników

Data dodania: 11 czerwca 2021
Kategoria:

Sieć Groszek, działająca pod egidą Grupy Eurocash, zainaugurowała działalność swojego dwutysięcznego sklepu w Sufczynie, położonym w małopolskim województwie. Nowo otwarta placówka została zaprojektowana zgodnie z aktualnymi standardami sieci, wyróżniając się świeżą identyfikacją wizualną. Ponadto, została wyposażona w nowatorską Innowacyjną Platformę Handlu od Grupy Eurocash, systemem wykorzystywanym już przez blisko 500 sklepów w ramach sieci.

Kluczowe czynniki sukcesu w branży alkoholowej

Marcin Górski, członek zarządu sieci Al.Capone, która liczy 70 placówek, w tym ponad 40 na zasadach franczyzy, podkreśla znaczenie właściwej lokalizacji i zaangażowania w codzienne prowadzenie sklepu. Podczas wyboru lokalizacji uwzględniane są różnorodne czynniki, takie jak natężenie ruchu, położenie sklepu, dostępność parkingów, wielkość miasta, zamożność mieszkańców, konkurencja i inne aspekty. Sieć posiada specjalistów do poszukiwania odpowiednich miejsc, a proces akceptacji lokalizacji jest wieloetapowy.

Potencjał zysków w sieci Al.Capone

Franczyzobiorcy sieci Al.Capone mogą liczyć na średni miesięczny zysk netto w wysokości około 10-12 tys. zł w pierwszym roku działalności i 16-17 tys. zł po dwóch latach. Zmieniające się zwyczaje konsumenckie Polaków, którzy coraz częściej sięgają po droższe alkohole i cenią profesjonalne doradztwo, sprzyjają sukcesowi sieci.

Inwestycja w otwarcie sklepu franczyzowego Al.Capone

Otwarcie sklepu franczyzowego Al.Capone wymaga inwestycji w wysokości około 250-270 tys. zł brutto, co pokrywa wszystkie koszty inwestycji wstępnej i działania do momentu osiągnięcia rentowności. Od przyszłych partnerów franczyzowych oczekuje się zaangażowania w biznes, co jest kluczem do jego skutecznego prowadzenia i osiągania zysków.

Wsparcie i warunki handlowe dla sklepów Al.Capone

Wszystkie sklepy Al.Capone, zarówno własne, jak i franczyzowe, korzystają z sieciowych warunków handlowych. Obejmują one dobór asortymentu, ceny zakupu, terminy płatności, promocje, katalogi miesięczne i świąteczne oraz zakupy pakietowe. Partnerzy franczyzowi mają stały kontakt i wsparcie ze strony centrali, co ułatwia codzienne zarządzanie sklepem i odpowiada na potrzeby klientów.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 200 000 zł na wyposażenie i remont
  • Opłata wstępna: 30 000 zł netto
  • Opłata bieżąca: 2% od zakupów netto (możliwość zwrotu całej opłaty)
  • Opłata marketingowa: 1% od sprzedaży netto

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design