Wojtex rośnie w siłę

Data dodania: 9 kwietnia 2018
Kategoria:
Foto: Jeden z konceptów firmy Wojtex

Firma Wojtex zarządzająca kilkoma markami gastronomicznymi uruchamia kolejne placówki, umacniając swoją pozycję na rynku.

Wojtex, to jedna z nielicznych polskich firm, która nieprzerwanie od ponad 20 lat rozwija się w branży gastronomicznej. Co ciekawe, zaczęło się od jednej pizzerii Biesiadowo, która została otwarta w Aleksandrowie Łódzkim. Biznes tak wypalił, że w ciągu pierwszego roku działania pizzerii, uruchomiono 30 kolejnych lokali. Dziś Biesiadowo to ponad 100 lokali w całej Polsce. Tylko w ostatnim czasie miało miejsce kilka otwarć, m.in. Garwolin, Tarchomin, Włocławek, Opoczno, oraz zaplanowana jest nowa lokalizacja w Gostyninie.

I choć firma zaczynała od jednego konceptu franczyzowego, sukcesywnie tworzyła nowe marki, bądź przejmowała istniejące. I tak dzisiaj w swoim portfolio firma zarządza siedmioma konceptami gastronomicznymi. Na gastronomicznej mapie Polski firma Wojtex sukcesywnie zwiększa liczbę punktów franczyzowych. - W sieci Coffeeloffee - planowane otwarcia to Konin, Gostynin, Warszawa oraz w styczniu otworzyliśmy punkt we Włocławku, z kolei Western Tortilla w najbliższym czasie pojawi się w Koninie, Opolu oraz Warszawie, a w grudniu 2017 otworzyliśmy pizzerie w miejscowościach Ząbkowice Śląskie, Wieliszew oraz Katowice – mówi Wojciech Goduński, właściciel firmy.

Oprócz gastronomii są również inne marki franczyzowe. Nie dalej jak rok temu Wojciech Goduński odkupił udziały w spółce Toy Planet, oferującej zabawki dla dzieci. Miał pomysł jak usprawnić sieć, która poprzednim właścicielom zaczęła przynosić straty. Stworzył więc nowy format o nazwie Toy Planet Baby – format wyspy w galerii handlowej.

- Sieci rosną w siłę. Jest nas coraz więcej, a otwarcia naszych lokali są jednymi z najbardziej wyczekiwanych otwarć wśród lokalnych mieszkańców. Obserwujemy coraz większą rozpoznawalność naszych marek. Mamy ambitne plany, ale na tym się nie kończy. Są one bardzo realne, gdyż nasza oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem i zbiera pozytywne opinie – dodaje Wojciech Goduński.

Informacja na temat oferty współpracy z Biesiadowo znajduje się w naszej bazie systemów sieciowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design