Spectrum zapewnia kompleksowe wprowadzenie do świata ubezpieczeń

Data dodania: 4 maja 2022
Kategoria:

Do systemu franczyzowego Domu Ubezpieczeniowego Spectrum chętnie przystępują zarówno osoby z doświadczeniem, które potrzebują dostępu do nowoczesnych narzędzi, zapewniających przewagę konkurencyjną na rynku, jak i osoby nowe w branży, które mogą liczyć na wieloetapowy, bogaty pakiet szkoleń.

W naszej branży najważniejsze są umiejętności komunikacyjne. Jesteśmy otwarci na współpracę z osobami, które nie mają doświadczenia w ubezpieczeniach czy prowadzeniu własnego biznesu, gdyż zapewniamy szkolenia od podstaw, oferujemy doradztwo w założeniu firmy i doborze formy opodatkowania – mówi Mariusz Długołęcki, koordynator ds. rozwoju sieci w Domu Ubezpieczeniowym Spectrum. - Nasze szkolenie wdrożeniowe ma wyjątkową formułę 3-miesięcznego start-upu, który krok po kroku wprowadza w świat ubezpieczeń. Każdy, kto zdecyduje się na współpracę z nami, otrzymuje nieodpłatnie wieloetapowy pakiet szkoleń: od e-learningów, przez zajęcia praktyczne, zajęcia indywidualne (tutoring), po możliwość odbycia stażu w naszej placówce. Cały proces, poza stażem, może odbywać się w formule zdalnej – dodaje.

Szkolenia mają na celu kompleksowe przygotowanie partnera do wejścia na konkurencyjny rynek pośrednictwa ubezpieczeniowego, a także zapewnienia wysokiej jakości obsługi w placówkach działających pod marką Spectrum. Obecnie w ramach sieci działa ponad 200 placówek. W maju działalność rozpocznie blisko 30 nowych partnerów, którzy uruchamiają biura lub działają mobilnie, gdyż taką możliwość współpracy Spectrum również oferuje.

Ubezpieczenia to stabilna branża. Należy jednak mieć na uwadze, że przechodzi ona obecnie w szybkim tempie transformację polegającą na digitalizacji i profesjonalizacji. W praktyce dla doradcy ubezpieczeniowego oznacza to konieczność ciągłego rozwoju nie tylko w zakresie wiedzy eksperckiej, ale także nowoczesnych narzędzi informatycznych, które spełniają ścisłe wymogi prawne.

Naszym zadaniem jest odpowiadanie na bieżące potrzeby oraz trendy i wyposażanie naszych partnerów w gotowe rozwiązania. Bezpłatnie dostarczamy partnerom kompleksowy backoffice w ramach systemu SADUS All in #1, który stanowi nowoczesny kombajn dla multiagenta. Zawiera narzędzia, które pozwalają na efektywną pracę z klientem, a także moduły, dzięki którym franczyzobiorca nie musi się martwić formalnościami: analiza potrzeb klienta, RODO, szybka i zaawansowana porównywarka ubezpieczeń, obsługa posprzedażowa, scentralizowany system rozliczeń i wiele innych - wylicza Długołęcki. - Z tego powodu coraz częściej trafiają do nas doświadczeni agenci ubezpieczeniowi, którzy chcą poszerzyć swoje możliwości i rozwinąć skrzydła – dodaje.

Wszyscy partnerzy Spectrum mają dostęp do oferty wszystkich rodzajów ubezpieczeń od ponad 30 towarzystw. Sprzedaż może odbywać się różnymi kanałami - stacjonarnie i zdalnie. Jedną z innowacyjnych form dystrybucji ubezpieczeń, jaką oferuje swoim partnerom Spectrum, jest internetowy sklep z polisami.

Dom Ubezpieczeniowy Spectrum planuje dalszy rozwój sieci w całej Polsce. Koszt uruchomienia placówki jest zależny od ilości stanowisk do wyposażenia oraz powierzchni reklamowej (oznakowanie wewnętrzne i zewnętrzne biura). Zazwyczaj oscyluje w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Spectrum oferuje też możliwość współpracy partnerom, którzy nie planują na razie otwierać stacjonarnej placówki.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: już od 0 zł (zależnie od modelu działalności, koszty dotyczą oznakowania i wyposażenia biura)
  • Opłata wstępna: brak
  • Opłata bieżąca: brak
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design