Sieć Totolotek znika z rynku

Data dodania: 16 lutego 2021
Kategoria:
Foto: Totolotek

Foto: Totolotek

Do końca marca tego roku, Totolotek S.A. planuje zakończyć działalność wszystkich 116 swoich punktów stacjonarnych. Umowy z agentami oraz właścicielami wynajmowanych lokali zostaną rozwiązane.

Pandemia i zmiany na rynku bukmacherskim

Totolotek, podobnie jak inne firmy bukmacherskie w Europie, doświadcza negatywnych skutków pandemii, które obejmują czasowe zamykanie punktów przyjmowania zakładów, konieczność przestrzegania środków bezpieczeństwa sanitarnego oraz spadek liczby klientów korzystających ze stacjonarnych punktów. Eksperci branży zwracają uwagę na rosnący trend korzystania z usług bukmacherskich online, który prawdopodobnie utrzyma się nawet po ustaniu pandemii. Decyzja Grupy, do której należy Totolotek, o zaprzestaniu działalności stacjonarnej od 31 marca b.r. wynika z potrzeby redukcji kosztów oraz dostosowania do zmieniających się modeli biznesowych w branży bukmacherskiej.

Zamknięcie punktów i rozwiązanie umów

Konsekwencją tej decyzji będzie zamknięcie wszystkich stacjonarnych punktów sprzedaży oraz zakończenie współpracy z agentami i wynajmującymi. Klienci mają 90 dni na wypłatę wygranych z kuponów zawartych w punktach stacjonarnych, zgodnie z obowiązującym regulaminem.

Usługi bukmacherskie Totolotka będą nadal dostępne online poprzez stronę internetową firmy oraz aplikację mobilną. Firma oferuje zakłady bukmacherskie w internecie od 2013 roku.

Przeprowadzenie zwolnień grupowych

Zakończenie obsługi w punktach stacjonarnych pociągnie za sobą konieczność przeprowadzenia programu zwolnień grupowych. W związku z tym rozpoczęły się procedury, takie jak wybór przedstawicieli pracowników do konsultacji nad programem.

Ostatecznie program zwolnień grupowych może dotyczyć około 150 osób w całej Polsce, włącznie z pracownikami centrali spółki. W ramach tego procesu, pracownicy otrzymają wsparcie w poszukiwaniu nowej pracy dzięki programowi outplacementu, a także zostaną uregulowane wszelkie zobowiązania ze strony spółki.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design