The White Bear Coffee podsumowuje 2022 rok

Data dodania: 10 stycznia 2023
Kategoria:

Aktualnie The White Bear Coffee posiada 8 lokalizacji. W 2022 roku sieć wzbogaciła się o nowe kawiarnie w miastach takich jak Białystok, Ostrów Wielkopolski, Suwałki i Warszawa.

Dynamiczny rozwój sieci przyczynił się do wzrostu obrotów, osiągając w ostatnim kwartale 41% wzrost w porównaniu do poprzedniego roku. Te wyniki są imponujące, zwłaszcza w świetle globalnych wyzwań ekonomicznych i inflacji dotykającej rynek kawowy.

Ekspansja sieci

"Rok 2022 to dla nas czas sukcesów, osiągnęliśmy bowiem nasze cele dotyczące otwarcia nowych punktów. Co istotne, planujemy otwarcie kolejnych kawiarni w Krakowie i Lublinie w najbliższym czasie. Intensywnie rozmawiamy też z potencjalnymi partnerami na temat nowych lokalizacji w Polsce," mówi Urszula Olechno, współzałożycielka sieci.

Nowe koncepcje franczyzowe

Ostatnio The White Bear Coffee wprowadziło trzy innowacyjne koncepty franczyzowe. Oprócz tradycyjnej kawiarni, do oferty dołączyły: punkt typu 'to go', okno z kawą i lodami oraz riksza. Te nowe modele współpracy są przewidziane głównie do sezonowej działalności.

"Odpowiadamy tym samym na potrzeby franczyzobiorców poszukujących biznesu z niższymi kosztami inwestycyjnymi. Nasze nowe koncepcje dają także możliwości rozwoju obecnym partnerom. Elastyczność w wyborze lokalizacji i opcja pracy sezonowej doskonale uzupełniają naszą ofertę," przekonuje Urszula Olechno. Dodaje również, że nowe formaty zostały przetestowane i sprawdziły się na rynku białostockim.

Rozwój aplikacji mobilnej i programu lojalnościowego

W mijającym roku zauważalny był również wzrost liczby użytkowników aplikacji mobilnej i programu lojalnościowego sieci. "Obecnie zarejestrowaliśmy ponad 3 tysiące użytkowników, a około jednej trzeciej transakcji realizowanych jest za pomocą aplikacji. Planujemy dalszy rozwój tego narzędzia," mówi Łukasz Kaliciński, współwłaściciel.

W przyszłym roku sieć zamierza kontynuować otwieranie nowych punktów, wzmacniać swoją pozycję na rynku kawiarni specialty, podnosić standardy obsługi, organizować szkolenia i intensyfikować działania marketingowe. "Stajemy przed wyzwaniami związanymi z inflacją i rosnącymi cenami kawy. Naszym celem jest budowanie przewagi konkurencyjnej poprzez umacnianie marki i poprawę doświadczeń naszych gości. Chcemy być kawiarnią pierwszego wyboru, a ekspansja do większych miast z pewnością pomoże zwiększyć naszą rozpoznawalność," podsumowuje Łukasz Kaliciński.

Zobacz nasz katalog sieci franczyzowych i upewnij się, która franczyza będzie dla Ciebie najlepsza.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 100 000 zł + koszt remontu
  • Opłata wstępna: 15 000 zł
  • Opłata bieżąca: 2 500 zł
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design