Vision Express kończy z franczyzą

Data dodania: 11 stycznia 2023
Kategoria:

W ubiegłym roku Vision Express przejęło franczyzę placówki w Starogardzie Gdańskim i obecnie zarządza 100% własnych salonów. W ten sposób firma zakończyła trwającą kilkanaście lat przygodę z franczyzą.

Rok 2022 Vision Express zamknęło z 247 salonami, w tym z 16 w nowych lokalizacjach. Dzięki temu dostęp do oferowanych usług ma już ok. 18 mln Polaków, którzy są w stanie dotrzeć do placówek średnio w ciągu 30 minut. Salony zlokalizowane są zarówno w dużych miastach wojewódzkich, jak i mniejszych miejscowościach, powyżej 18 tys. mieszkańców.– Podsumowujemy rok, który w obliczu wielu wydarzeń i sytuacji gospodarczej, nie należał do najłatwiejszych, zarówno dla konsumentów, jak i dla biznesu. Jako Vision Express nie zwolniliśmy tempa, nadążając za potrzebami konsumentów. Nieustannie opieramy nasze działania na klientocentryczności, do czego właśnie przyczynia się rozwój sieci poprzez ekspansję – mówi Thanos Iliopoulos, Dyrektor Zarządzający Vision Express.

Otwarcia w 2022 roku rozpoczęły się w kwietniu, w CH Stacja Sierpc (lokal o pow. 43 mkw.), Galerii Radomsko (85 mkw.), Galerii Sanok (80 mkw.), Galerii Grodova w Grodzisku Mazowieckim (46 mkw.) oraz Galerii Mozaika w Krotoszynie (46 mkw.). Były to pierwsze salony otwarte w odświeżonym koncepcie wizualnym. Jego głównym elementem jest udoskonalona nawigacja, dzięki której klienci jeszcze łatwiej mogą znaleźć interesujące produkty z danych kolekcji oraz promocyjnych ofert. Przearanżowane zostały również gabinety optometryczne tak, by klienci widzieli ich wnętrze i wyposażenie, w tym profesjonalne urządzenia do badania wzroku. Przeszklone strefy badania nie ingerują jednak w komfort pacjentów, dzięki zasuwanym roletom, które używane są w trakcie wizyty.

Celem Vision Express jest nieustanne umacnianie pozycji lidera w największych ośrodkach przy jednoczesnym docieraniu do mniejszych miejscowości. Dlatego w kolejnych miesiącach sieć handlowa otworzyła swoje pierwsze salony w Oławie, Wrześni, Wejherowie, Giżycku, Garwolinie oraz Rudzie Śląskiej. W bydgoskim CH Rondo została otwarta już 6 placówka, natomiast w Gdańsku – 8 lokalizacja, tym razem w parku handlowym w dzielnicy Matarnia. Mieszkańcy Ostrołęki mogą zbadać swój wzrok już w 2 placówkach, po niedawnym otwarciu salonu w Galerii Bursztynowej. Natomiast warszawiacy mają do dyspozycji aż 17 lokalizacji, w tym 2 nowo otwarte w 2022 roku: w CH Łopuszańska oraz salon przy ul. Kruczej 46 (128 mkw.).

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design