Rewolucja w branży retail – nowatorska aplikacja, która zmienia wystrój i wyposażenie sklepów

Data dodania: 12 marca 2019
Kategoria:
Foto: Rewolucja w branży retail – nowatorska aplikacja

Sprzedawcy i właściciele sklepów mogą teraz zaplanować nowe wyposażenie dla swoich placówek w rozszerzonej rzeczywistości. Wybrany wirtualny model pojawia się na ekranie wkomponowany we wnętrze ich realnego sklepu. Z nowatorskiego rozwiązania można korzystać dzięki MAGO AR Shopfitting. Ta innowacyjna aplikacja może zrewolucjonizować branżę retail.

Wirtualne ustawienie dowolnego regału w sklepie, zmiana jego koloru poprzez wybór z palety dostępnych dla danego modelu barw czy test pokazujący, jak będzie prezentował się wypełniony towarem, stają się proste dzięki użyciu MAGO AR Shopfitting. Pierwsza na świecie aplikacja w branży retail oparta jest na technologii Augmented Reality (AR).

Łatwe narzędzie do planowania wyposażenia

Wystarczy zainstalować na smartfonie lub tablecie aplikację MAGO AR Shopfitting i po jej uruchomieniu zaaranżować na ekranie wnętrze sklepu w czasie rzeczywistym. Z katalogu, w którym jest blisko 100 modeli regałów, boksów kasowych i stojaków, należy wybrać rozwiązanie zgodne z aktualnymi potrzebami, gustem lub specyfiką danej branży. Na urządzeniu mobilnym zobaczymy je wpasowane w istniejące w rzeczywistości wnętrze. Technologia pozwala obracać w rzucie 3D każdy z dostępnych regałów, stojaków i stołów promocyjnych na tle aktualnej ekspozycji w sklepie lub magazynie. Użytkownik ma także możliwość zmieniania kolorów danego modelu. Co więcej – jednym kliknięciem może również ułożyć bądź zdjąć towar z wirtualnych półek.

Film z prezentacją aplikacji mogą Państwo zobaczyć na YouTube

Aplikacja, która oszczędza twój czas i pieniądze

MAGO AR Shopfitting rewolucjonizuje branżę, ponieważ pozwala oszczędzić czas i w bardzo dużym stopniu eliminuje ryzyko nietrafionych inwestycji w wyposażenie. Ruchem „jednej ręki” można przetestować setki rozwiązań, bez tracenia czasu na poszukiwanie mebli sklepowych podczas targów lub wydarzeń branżowych. Dotychczas każda zmiana wystroju i funkcjonalności sklepu, mimo poniesionych inwestycji, nie dawała gwarancji, że regały lub inne meble będą spełniały zakładane cele po ustawieniu ich na miejscu przeznaczenia. Dzięki obejrzeniu wizualizacji stworzonych za pomocą MAGO AR Shopfitting może się to zmienić.

Dla kogo przeznaczona jest aplikacja? Dla wszystkich, którzy chcą w prosty sposób oszczędzić czas oraz pieniądze, szukając atrakcyjnego i funkcjonalnego wyposażenia sklepowego. Pomoże przede wszystkim właścicielom sklepów, menadżerom zarządzającym sieciami handlowymi i franczyzobiorcom.

Zmienne kolory, obracanie w 3D

Wirtualny mebel umiejscowi się na ekranie dzięki innowatorskiej aplikacji i zostanie zwizualizowany na prawdziwym, aktualnie istniejącym tle ekspozycji. Aplikacja pozwala dowolne obracanie go w trzech wymiarach. Można również sprawdzić to, jak prezentuje się w innych kolorach. Dla jeszcze lepszego dopasowania do rzeczywistych warunków sklepowych, warto porównać na ekranie, jak wygląda pusty regał, a jak wypełniony towarem. Po dokonaniu najlepszego wyboru z poziomu smartfona można wysłać zapytanie o wybrany produkt.

Inspiracja i dzielenie się pomysłami na sklep

Aplikacja nie służy wyłącznie do kupowania nowego wyposażenia. Wkomponowanemu w ekspozycję wirtualnemu modelowi warto zrobić zdjęcie i przesłać je np. menadżerowi sklepu w celu uzyskania jego opinii lub przekazania mu rekomendacji. MAGO AR Shopfitting może również służyć jako inspiracja. Osoby poszukujące wyposażenia mogą ułatwić sobie zadanie, korzystając z podpowiedzi, które podsuwa aplikacja. Dostępne w niej wyposażenie sklepowe jest skategoryzowane według sklepowych branż (m.in. spożywcza, warzywa i owoce, alkohol, sport, DIY, kwiaciarnia, ogród). Wystarczy wybrać odpowiednią kategorię, by otrzymać sugerowane dla niej stoły promocyjne, stojaki i regały.

Rozszerzona rzeczywistość już na kilka kliknięć

MAGO AR Shopfitting działa w bardzo prosty, intuicyjny sposób. Aby ją obsługiwać i dokonywać w jej obrębie zakupów, wystarczy kilka kliknięć. Aplikacja wykorzystuje technologię Augmented Reality (Rzeczywistość Rozszerzona), która polega na łączeniu świata rzeczywistego z generowanym komputerowo. Obiekty (czyli w przypadku MAGO AR Shopfitting meble, regały, stojaki) można swobodnie obracać w trzech wymiarach. Jest to pierwsza tego typu aplikacja w branży wyposażenia sklepowego, której twórcą jest polski producent, a zarazem lider w zastosowaniu nowych technologii na rynku retail – firma Mago.

MAGO AR Shopfitting można bezpłatnie pobrać ze Sklepu Google Play lub z Apple App Store oraz bezpośrednio ze strony producenta www.mago.com

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design