Powstaje UBER mikrologistyki

Data dodania: 23 maja 2017
Kategoria:
Foto: PostNet

MBE Worldwide wykupuje międzynarodową korporację franczyzową PostNet.

MBE Worldwide, jedna z największych światowych sieci detalicznych dostarczających stronom trzecim usługi logistyczne, drukarskie i komunikacyjne, posiadająca 1600 punktów na całym świecie, kupiła PostNet International Franchise Corporation ("PostNet") wiodącą franczyzę zajmującą się designem, drukiem i spedycją, mającą 660 siedzib w 9 krajach.

Oba przedsiębiorstwa franczyzowe działają w branży usług biznesowych, oferując najwyższej jakości usługi spedycyjne, logistyczne, drukarskie, graficzne i pocztowe. Dzięki zakupowi PostNet, Mail Boxes Etc. zyska silną pozycję w Stanach Zjednoczonych, RPA i kilku innych krajach, w których PostNet jest uznawaną i wciąż rozwijającą się marką. Łącznie oba przedsiębiorstwa zapewnią sobie obecność w prawie 2300 lokacjach w 33 krajach.

Dyrektorem operacyjnym i prezesem PostNet pozostanie Brian Spindel, który będzie odpowiedzialny przed Paolo Fiorellim, prezesem i dyrektorem generalnym MBE Worldwide. Steve Greenbaum, założyciel oraz były prezes i dyrektor generalny PostNet, zostanie konsultantem MBE Worldwide do spraw strategicznych. Główną siedzibą PostNet pozostanie Lakewood w Kolorado, gdzie nadal będzie pracować dotychczasowych zespół. Przedsiębiorstwa zachowają swoje odrębne nazwy i koncepcje.

- MBE Worldwide zainteresowało się firmą PostNet z powodu jej prowadzonego przez przedsiębiorców modelu biznesowego skoncentrowanego na franczyzobiorcach, w którym centralne miejsce zajmuje człowiek. Ich model jest odbiciem naszego biznesu i kultury. Poza tym PostNet jest szanowaną marką o silnej pozycji w USA i innych krajach - mówi Paolo Fiorelli. - Cieszymy się, że możemy przyjąć PostNet do rodziny MBE Worldwide. Nie możemy się doczekać wspólnego opracowywania rozwiązań o realnej wartości dla firm i klientów na całym świecie.

- Ten krok jest początkiem nowego rozdziału w PostNet - komentuje Brian Spindel, współzałożyciel, prezes i dyrektor operacyjny PostNet. - Zakup naszej firmy przez MBE Worldwide skutkuje powstaniem nowego partnerstwa, dającego mnóstwo możliwości bliskiej współpracy z kolegami o podobnym doświadczeniu. Wspólnie możemy znaleźć sposoby na przyspieszenie wzrostu i poprawę kondycji ekonomicznej na poziomie jednostki. Bycie częścią nowej globalnej rodziny pomoże nam lepiej wypełniać naszą misję, która polega na wspieraniu przedsiębiorców i firm na całym świecie.

MBE Worldwide, włoska rodzinna spółka holdingowa z siedzibą w Mediolanie, rozpoczęła swą działalność w 1993 r. jako licencjobiorca MBE Inc. W  maju 2009 r. odkupiła ona całą światową działalność Mail Boxes Etc. (z wyjątkiem oddziałów w USA i Kanadzie, które pozostały własnością MBE Inc.) od UPS Inc. oraz spółkę zależną MBE Inc. z siedzibą w USA. Mail Boxes Etc. jest jedną z największych na świecie sieci detalicznych, oferującą firmom i klientom indywidualnym usługi logistyczne, drukarskie i pocztowe oraz rozwiązania wspierające biznes. Punkty usługowe MBE należą do franczyzobiorców i są przez nich zarządzane. Zakup PostNet w kwietniu 2017 r. oznacza rozszerzenie sieci MBE do niemal 2300 lokacji w 33 krajach. Na podstawie wyników z 2016 r. przewiduje się, że łączna roczna sprzedaż obejmująca całą sieć będzie się utrzymywać na poziomie 530 milionów euro.

Z kolei, firma PostNet powstała w 1992 r. i jest wiodącą siecią franczyzą dostarczającą firmom i klientom indywidualnym szeroką gamę wysokiej jakości wygodnych rozwiązań graficznych, drukarskich i spedycyjnych (od spersonalizowanych wizytówek, broszur i ulotek po przyciągające uwagę plakaty, banery i szyldy). Franczyzy PostNet proponują również profesjonalne usługi pakowania towarów oraz ich wysyłki za pomocą UPS, FedEx, DHL oraz amerykańskiej poczty. Firma oferuje również wynajem skrzynek pocztowych, bezpośrednie usługi pocztowe i wiele innych. Model biznesowy przedsiębiorstwa łączy działalność wirtualną z tradycyjną, dzięki czemu każdy franczyzobiorca PostNet posiada nie tylko lokalny sklep stacjonarny, lecz również własne Centrum Internetowe, co pozwala klientom korzystać z zalet zarówno transakcji online, jak i działalności tradycyjnej. PostNet posiada 660 lokacji franczyzowych w 9 krajach.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design