Powierzchnie usługowe na sprzedaż lub wynajem – lokale inwestycją w przyszłość

Data dodania: 28 czerwca 2021

Polacy coraz chętniej inwestują w nieruchomości. Na korzyść takim decyzjom przemawia wiele czynników gospodarczych m.in. niskie oprocentowanie lokat bankowych, zadowalający zwrotu z najmu oraz chęć ulokowania pieniędzy w bezpiecznym, stałym źródle dochodu.

Najbardziej popularną formą inwestycji w nieruchomości jest oczywiście zakup mieszkania, ze stopą zwrotu na poziomie około 5% w skali roku. A gdyby tak zwiększyć rentowność inwestycji do nawet 10%? Przedstawiamy dochodowe powierzchnie usługowe w Warszawie i Łodzi.

Zalety inwestowania w lokale usługowe

Branża usługowa bazuje w dużej mierze na placówkach stacjonarnych, w końcu biznes oparty na usługach detalicznych, poligraficznych, kosmetycznych czy gastronomicznych musi funkcjonować w oparciu o lokal.
Te z kolei, jak wynika z analiz ekspertów, uzyskują nawet o kilka procent większą rentowność niż lokale mieszkalne. Statystycznie stopę zwrotu z najmu lokali usługowych określa się na poziomie od 7 do nawet 10% w zależności od miasta, lokalizacji czy wielkości wynajmowanej powierzchni. Niezależnie jednak od przeznaczenia lokalu użytkowego – kupna na użytek własny czy też najmu, jest to z pewnością bardzo atrakcyjna forma zainwestowania kapitału m.in. z uwagi na niższe koszty zakupu nieruchomości, brak potrzeby skrupulatnego urządzania powierzchni, mniejsze zużycie oraz eksploatacje, względy prawne m.in. łatwe rozwiązanie umowy z najemcą czy też dłuższy okres obowiązywania umowy najmu wynoszący nawet 5-10 lat.

Lokalizacja połową sukcesu

Najwięcej lokali usługowych dostępnych jest na rynku pierwotnym – nowych osiedlach mieszkaniowych oraz w miastach, które w ostatnich latach przeżywały prawdziwy rozkwit inwestycji m.in. w najbardziej popularnej Warszawie, ale także w Łodzi, która w 2020 roku osiągnęła najwyższy zakres stopy zwrotu jeśli chodzi o najem nieruchomości w Polsce. Inwestorzy koncentrują się na powierzchniach od 40 do 200 m2, w lokalizacjach o dużym natężeniu ruchu pieszego, parterach budynków z dostępem bezpośrednio od ulicy oraz bliskości parkingów i komunikacji miejskiej. Takie lokale gwarantują szybki wynajem, licznych klientów, a tym samym uzyskanie wysokiej stopy zwrotu zainwestowanego kapitału – miesięczne stawki czynszowe w atrakcyjnych lokalizacjach mogą sięgać nawet 400 zł/m2 miesięcznie.

Znajdź miejsce dla swojego biznesu

Firma PROFBUD, deweloper z ponad 11-letnim doświadczeniem na rynku zna potrzeby nie tylko klientów poszukujących wymarzonego mieszkania, ale również inwestorów z wielu branż, mając świadomość i spełniając ich oczekiwania względem poszukiwanego lokalu użytkowego. Dobrze rozbudowana infrastruktura mieszkaniowa umożliwia bowiem z łatwością pozyskanie nowych klientów, a doskonale skomunikowana lokalizacja stanowi dodatkowy atut zwiększający szanse na przyciągnięcie mieszkańców z pobliskich dzielnic.
Inwestowanie w osiedlowe lokale usługowe oraz nawiązanie więzi z lojalną lokalną społecznością to więc trafiony pomysł na dochodową inwestycję.

Rożne lokale, wiele możliwości

W ofercie firmy PROFBUD znajdują się lokale usługowe w dwóch atrakcyjnych lokalizacjach – Warszawie i Łodzi. Pierwsze, przynależące do Osiedla Stella na warszawskim Bemowie charakteryzują się doskonałą lokalizacją oraz witryną od strony ulicy, umożliwiającą ekspozycję reklamy szerszemu gronie klientów. Najwyższa inwestycja w okolicy nazywana „Gwiazdą Bemowa” przyciąga uwagę oryginalnym kształtem bryły oraz niecodziennym projektem architektonicznym. Lokalizacja stanowi także idealne połączenie z pozostałymi dzielnicami Stolicy, również dzięki planowanej nieopodal stacji metra. W budynkach II i III znajduje się 6 dostępnych lokali użytkowych. Różnorodne metraże o powierzchni od 135 do 157 m2 pozwolą przyszłym użytkownikom zaaranżować przestrzeń dostosowaną do rodzaju planowanej działalności oraz zaadaptować ją zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

Lokale użytkowe na sprzedaż lub wynajem w Łodzi to z kolei bardzo atrakcyjna oferta dla inwestorów poszukujących najlepszej lokalizacji dla biznesu w samym centrum tego miasta. Powierzchnie znajdują się w inwestycji Primo, tuż przy dworcu Łódź Fabryczna obsługującego średnio 9,5 tys. pasażerów na dobę, nieopodal Uniwersytetu oraz Centrum Nauki i Techniki C1, Teatru Wielkiego oraz inwestycji Brama Miasta, gdzie docelowo pracować będzie 4 tys. specjalistów. Na Osiedlu znajduje się 11 dostępnych lokali użytkowych o metrażu od 45 do 161 m2. Wysokość powierzchni od 3,6 m wysokości, witryny osiągające nawet 5 m2 umożliwiające widoczną ekspozycję reklamy, możliwość swobodnej aranżacji przestrzeni, a także czynsz rozpoczynający się od 50 zł/m2 i udział finansowy dewelopera w wykończeniu lokalu sprawia, że jest to doskonałe miejsce do rozpoczęcia dochodowego biznesu.

Wszystkie lokale usługowe w ofercie PROFBUD stworzone zostały zgodnie z restrykcyjnymi wymogami oraz najwyższymi standardami, idealnie wpisując się w charakter otoczenia. Inwestorzy mają także możliwość wglądu w szczegóły inwestycji oraz informacje dotyczące surowców użytych w trakcie budowy.

Więcej informacji na: https://www.profbud.info/lokale-uslugowe

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design