Ekspansja międzynarodowa i własna fundacja Studia Figura

Data dodania: 28 czerwca 2021
Kategoria:

Sieć Studio Figura w Polsce rozwija się dynamicznie, posiadając ponad 360 gabinetów partnerskich. Miejsca na nowe otwarcia w kraju stopniowo się wyczerpują, ale to nie zniechęca partnerów, którzy coraz częściej poszukują możliwości ekspansji na rynki zagraniczne.

Przejście przez lockdown i wsparcie dla gabinetów partnerskich

Aneta Wolczyńska, członek zarządu Studio Figura International, podkreśla, że wszystkie gabinety partnerskie przetrwały okres lockdownu gospodarczego. Firma wykorzystała ten czas na rozwój, uruchamiając projekt "Studio Figura Zone". Platforma ta oferowała transmisje na żywo i materiały szkoleniowe, w tym wiedzę z zakresu marketingu i obsługi urządzeń. Dzięki temu, mimo zamknięcia gospodarczego, właścicielki i ich zespoły mogły nieustannie rozwijać swoje umiejętności i wiedzę.

Utrzymanie przychodów w trudnych czasach

Mimo zamrożenia gospodarki, około 80% gabinetów Studio Figura utrzymywało ciągłość działania, dostosowując swoją ofertę do aktualnych warunków. Obejmowało to świadczenie usług, takich jak dostarczanie programów żywieniowych, zdalna sprzedaż suplementów i kosmetyków.

W okresie po kolejnej fali epidemii, klienci masowo powrócili do gabinetów Studio Figura. Aneta Wolczyńska zauważa, że w wielu miejscach obłożenie studiów jest wyższe niż przed pandemią. Przyczynia się do tego potrzeba poprawy kondycji fizycznej i psychicznej wielu kobiet po okresie izolacji.

W Polsce działa obecnie 365 gabinetów partnerskich Studio Figura. W związku z ograniczoną liczbą miejsc na nowe otwarcia w kraju, polscy partnerzy coraz częściej decydują się na otwarcie studiów za granicą, m.in. na Ukrainie, w Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Norwegii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Obecnie na świecie działa ponad 1000 salonów partnerskich Studio Figura.

Działania w ramach odpowiedzialności społecznej i fundacja Studio Figura

Ostatnio firma skoncentrowała się na działaniach CSR, tworząc Fundację Studio Figura. Celem fundacji jest promocja zdrowego i aktywnego trybu życia, wsparcie dla osób zmagających się z otyłością, finansowanie leczenia i rehabilitacji, organizacja szkoleń i spotkań edukacyjnych. W planach jest również stworzenie aplikacji edukacyjnej, która będzie uczyć dzieci zdrowych nawyków żywieniowych poprzez zabawę.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design