Ponad 200 punktów GSM

Autor: Redakcja
Data dodania: 19 stycznia 2016
Kategoria:
Foto: Teletorium
Teletorium ma ponad 200 punktów sprzedaży.

Ogólnopolska franczyzowa sieć stoisk sprzedażowo usługowych przekroczyła liczbę 200 punktów sprzedaży związanych z branżą GSM.

Teletorium to ogólnopolska sieć stoisk sprzedażowo usługowych. Zajmuje się skupem, sprzedażą i serwisem telefonów komórkowych oraz akcesoriów GSM. Stoiska tej marki znajdują się w centrach handlowych większych i mniejszych miast.

Pod wspólnym logo działa obecnie ponad 200 punktów sprzedaży. Sieć intensywnie się rozwija. Tylko pod koniec 2015 roku pod szyldem Teletorium rozpoczęło działalność 10 kolejnych stoisk, m.in. w Toruniu, Olsztynie, Lubinie, Wrocławiu, Malborku i Poznaniu.

Teletorium działa na rynku od 2004 roku, od 2009 w formie sieci franczyzowej. Firma zajęła niszę rynkową nie obsługiwaną przez firmowych dealerów GSM – rynek tanich akcesoriów do aparatów telefonicznych w połączeniu z sprzedażą telefonów bez simlock`a i serwisem GSM w centrach handlowych.

Oferowane przez sieć Teletorium akcesoria są sprzedawane w cenie korzystniejszej niż w salonach operatorskich, a i tak sprzedawcy osiągają narzuty przekraczające 100% w większości grup asortymentowych. Dostawcą akcesoriów jest największy w Polsce Dystrybutor akcesoriów GSM – TelForceOne (spółka matka Teletorium).

Firma zapowiada dalszy rozwój sieci partnerskiej. Koszt uruchomienia takiego punktu to minimum 35 tys. zł. Kwota uwzględnia zakup towaru i podstawowe wyposażenie stoiska. Brak natomiast opłaty wstępnej. Opłata bieżąca i marketingowa ustalana jest indywidualnie.

Jak podaje w raporcie firma Telix.pl „Rynek akcesoriów GSM w Polsce”, to dynamicznie rozwijający się segment gospodarki. Takie tempo rozwoju spowodowane jest stosunkowo szybkim cyklem życia samych urządzeń mobilnych oraz trendem związanym z popularyzacją samych urządzeń. Akcesoria natomiast stają się niezbędnym elementem nowego urządzenia mając głównie na celu jego ochronę i rozszerzenie funkcjonalności.

Więcej szczegółów dotyczących współpracy z Teletorium znajduje się w bazie systemów franczyzowych.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram